Jak zacząć przygodę w 4 Polskiej lidze. Jakieś wskazówki?

 Tob3k10 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.06.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.06.2016, 09:25    Pytanie
Siema. Jest to moja pierwsza przygoda z FM. Przeczytalem chyba wszystkie poradniki. Oglądałem jak chłopaki prowadzą zespoły na YouTube. Oglądam kolegę ceyvola na twitchu. Postanowiłem rozpocząć przygodę drużyna z 4 ligi świętokrzyskiej kamienna brody. Ustawiłem trening, taktykę, polecenia. Udało sie awansować w pierwszym sezonie. Problem natomiast polega na tym, że zarząd nie chce spełnić żadnej z moich próśb. Chciałem klub patronacki, odmówili. Zwiekszyć budżet, niestety tez odmowa. O bazie treningowej nie chcą nawet słyszeć. W czym tkwi problem ? Za szybko awansowałem i dla takiego klubu jest to zderzenie z rzeczywistością ? Jakieś porady jak rozwinąć taki klub ? Zdaje sobie sprawę że to nie jest kwestia 3-5 sezonów źeby znaleść sie w topie, ale czy jest wogole szansa rozwinąć taki klubik ?

Zalazłem właśnie dodatek z liga okręgowa, wiec na pewno zacznę grać nowa karierę Starem Starachowice. Jaka wybrać bazę danych? Ilość krajów grywalnych ?

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.06.2016, 09:29

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
1
27.06.2016 11:14    #1
Grając małymi klubami trzeba mieć na uwadze to, że po awansie zazwyczaj będziesz na papierze dużo słabszy od swoich przeciwników. To co daje Ci małą przewagę to fakt, że jesteś człowiekiem a SI czasem bywa pokraczne w swoich poczynaniach i rozwija kluby dużo wolniej od gracza. Sam obecnie zderzam się ze ścianą jaką stanowi BPL, grając klubem, który jeszcze 2 lata wcześniej grał w Football League 1 - budżet płac całej mojej kadry jest niższy niż trzeciego najwyżej opłacanego zawodnika Man City (!). Jeżeli chodzi o prośby do zarządu to wszystko rozchodzi się o pieniądze. Prezesi nie lubią szczególnie zadłużać swoich klubów, dlatego póki nie zaoszczędzisz wystarczającej ilości gotówki cały czas będą Cię zbywać. Nie wiem natomiast o co chodzi z klubami patronackimi - jest to układ bardzo korzystny dla małych klubów (możliwość wypożyczania za darmo piłkarzy z lepszego zespołu i coroczny przypływ dodatkowych funduszy), jednak wydaje mi się, że problemem w tym przypadku jest sam dodatek. Wielokrotnie grałem na różnych innych rozszerzeniach i bardzo rzadko (żeby nie napisać nigdy) znaleziono mi klub patronacki. Dodatkowym czynnikiem, który może Ci pomóc jest determinacja Twojego awatara - im wyższa tym większa szansa na akceptację żądania przez prezesa. Jeżeli chodzi o grywalne ligi to gdy startujesz z dna, wybór lig nie ma zbyt wielkiego znaczenia, bo i tak nie będziesz mógł scoutować zawodników spoza Polski. Polecałbym natomiast wczytanie dużej bazy danych - zwiększy Ci to pole manewru w poszukiwaniu zawodników. Jeżeli zależy Ci na szybkim rozwoju lepiej jest załadować samą ligę Polską (zespoły niegrywalne, zawsze wydawały mi się słabsze). Sam jednak by zachować większy realizm polecam Ci wgrać tyle lig na ile pozwala Twój sprzęt ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.06.2016 o godz. 11:15

Użytkownik uznał post za pomocny

www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 Tob3k10 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.06.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.06.2016 12:18    #2
Dzięki za rady!!! Jeśli chodzi o bazę danych, sprzęt napewno sobie poradzi. Napewno baza duża i ligi grywalne. Myśle ze wybór padłby na około 15 państw. I teraz rodzi sie pytanie : wybierać najniższe możliwe dostępne ligi z danego państwa ? Jakie kraje polecacie oprócz najlepszych lig europejskich?

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.06.2016 12:47    #3
Brazylia i Argentyna to oczywistosc. U mnie fajne perelki pojawialy sie z Chile i Kolumbii, ale bralem tylko najwyzsza klase rozgrywkowa.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.