Nieskuteczność pod bramką

 Piotrwawrak Partyzant

Postów: 29
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.06.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.06.2016, 13:23    Pytanie
Postanowiłem napisać, bo to już się robi powoli śmieszne i nie mam pojęcia co jest nie tak. Gram standardowym 4-4-2, na prawie wszystkich pozycjach mam wybitnych zawodników.
Statystyki z ostatniego meczu (2-2 z Wolfsburgiem, zwróćcie uwagę na 100% sytuacje):


Do tego, atrybuty mojego najlepszego napastnika (większość 100% marnuje właśnie on)


I jego statystyki (łącznie z towarzyskimi i reprezentacją w tym sezonie 2 gole w 8 meczach):


Opieram grę swojego zespołu w ataku na podaniach w uliczkę, między obrońców. Jako ulubione zagranie ma wytrenowane "w sytuacji sam na sam próbuj mijać bramkarza", w poprzednich sezonach zazwyczaj działało i nie miał on nigdy aż takiego problemu w wykańczaniu akcji. Teraz albo wali na siłę prosto w bramkarza, albo nagle zwalnia lub za daleko wypuszcza piłkę i daje się dogonić.

Nie ma problemu z rozegraniem, tworzeniem akcji, ani obroną (w tym meczu było akurat kiepsko, bo wystawiłem rezerwową czwórkę).
Nie wiem natomiast co robić z wykańczaniem, największe problemy ma właśnie Sipus, ale tyczy się to w mniejszej lub większej mierze również pozostałych zawodników. Co robić?

A, i jeszcze pytanie, zawodnicy często dostają piłkę już przy linii końcowej boiska, ale w obrębie pola karnego zawsze strzelają (z kąta może 10 stopni, nie mają oczywiście szans zmieścić piłki). Czy da się coś zrobić, żeby próbowali w takich sytuacjach podawać w pole bramkowe? (bramkarz do nich wychodzi, a napastnik stoi przed pustą bramką)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.06.2016 18:43    #1
Witaj w klubie :D :D :D :D
Natomiast mój kumpel wszystko trafia - 6 strzałów to 6 bramek... aż mnie szlak trafia, a mam zdecydowanie lepszych graczy.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 25.06.2016 o godz. 18:47

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 PavS Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2016 07:42    #2
W nowym silniku FMa, jak grojek "wylosuje", w którymś z sezonów, że ma się "zablokować" to już na amen, coś jak nasz Milik na EURO, nawet pustą nie poceluje. Nie ważne, że w poprzednim sezonie trafił 40 goli, grasz tak samo, stwarzasz mu okazje, on i tak będzie koncertowo je partolił. Ciekawi mnie czy za taką sytuację odpowiada spadek jakiegoś ukrytego atrybutu, nie bawiłem sie nigdy edytorem i tego nie sprawdziłem, czy może to taka specyfika silnika.

Ogólnie powinien się odblokować po kilku, kilkunastu spotkaniach, tylko tu mamy kolejny problem, a mianowicie morale. Musisz mu je podnieść, bo po godzinach bez brami leci na łeb na szyję. Dosyć dobrze działa rozmowa motywacyjna i info w stylu "wierzę, ze zaczniesz strzelać", albo na pałe czyli w okresie przygotowawczym 2-3 sparingi z totalnymi amatorami. U mnie przeważnie w drugiej połowie sezonu wracali do formy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.06.2016 o godz. 07:44

Użytkownik uznał post za pomocny

 Piotrwawrak Partyzant

Postów: 29
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.06.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2016 12:05    #3
To by pasowało. Miał przed chwilą dwa świetne mecze (łącznie 5 goli), ale po nich wrócił do ocen w stylu 6.3 i 0 bramek. I jeszcze się wkurza, jak mu po meczu mówię, że jest nieskuteczny.

Jeszcze mam jedno pytanie. Jakie macie strategie rozmów z piłkarzami, którzy chcą odejść do innych klubów? Obiecujecie i dajecie im wszystko, pozwalacie odejść w pierwszym możliwym okienku, czy jest jeszcze jakiś sposób? Straciłem tak właśnie kilku kluczowych piłkarzy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.06.2016 o godz. 12:06

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2016 12:07    #4
Polecam do przejrzenia: http://pucek(...)ole.html
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 yau Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2003
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2016 19:22    #5
Nie ma czegoś takiego jak "blokowanie się piłkarzy", nie ma też czegoś takiego jak AI uczące się naszej taktyki. Piłkarz może mieć różne serie, zależy to od jego ukrytego atrybutu "consistency", który odpowiada za jego utrzymanie formy. (w praktyce wartość consistency 1-20 określa jak często piłkarz będzie grał na miarę swojego CA).
W znakomitej większości przypadków za znikomą skuteczność odpowiada taktyka. Dobór taktyki do reputacji odgrywa tu kluczową rolę. Grając zbyt ofensywnie w ten sposób kończyć się będzie sporo meczów.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2016 20:05    #6
Oczywiście jest coś takiego jak blokowanie się piłkarzy, którzy nie mogą przez jakiś czas strzelić bramki. Jest tego mnóstwo przykładów, przychodzą takie wiadomości.

I jest coś takiego jak AI uczące się naszej taktyki, co było wielokrotnie przedstawiane w zapowiedziach Football Managera.

Za znikomą skuteczność odpowiada wiele czynników dotyczących samego zespołu, jak i poszczególnych zawodników.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 yau Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2003
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2016 20:23    #7
Nlari Naylor czy Cleon wypowiadali się że nie ma czegoś takiego jak uczenie się taktyki przez AI. Zmiany wyników z tymi samymi zawodnikami na tej samej taktyce na przestrzeni sezonów wynikają ze wzrostu/spadku reputacji naszego klubu. Tylko nasz reputacja na wpływ na to jakie ustawienie, mentalność i role dobierze AI w meczu przeciwko nam.
Nie da się też zaimplikować do kodu gdy "blokowania się piłkarzy" bo niby jak? algorytm pseudo-random odpowiadający za to czy strzeli w kolejnych meczach czy też nie? Forma to forma, z nią bywa różnie ze względu na wiele czynników. Przede wszystkim od consistency czy też od morale i osobowości zawodnika jak znosi złe serie.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.