Problem z klauzulą oferty minimalnej - liga francuska

 Oolong23 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.04.2016
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.05.2016, 23:08    Pytanie
Jak to jest z tymi klauzulami w lidze francuskiej ? Dwóch moich kluczowych piłkarzy ma klauzule 30mln a gdy chcę podpisać nowy kontrakt w którym chciałbym zwiększyć klauzule to nie mam takiej opcji jedynie "klauzula po spadku". Oboję mają po 22 lata i są warci +20mln więc 30mln to będzie promocja dla kogoś a chcę trochę utrzymać ich w klubie. Szukałem na różnych forach informacji o tym ale nic nie znalazłem.
Z góry dzięki za odpowiedź

 The Toffees Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.04.2016
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.05.2016 23:14    #1
Może być tak, że jeśli są młodzi to obawiają się, że zastąpisz ich kimś mocniejszym i będą grzać ławę. Jeśli będą ją długo grzać, to będą chcieli odejść i podwyższenie klauzuli może odstraszyć potencjalnych nabywców. Co do tej klauzuli ja bym się nie rozwodził, bo jeśli będziesz mieć słabą sytuacje finansową lub młodemu graczowi uderzy woda sodowa do głowy i zacznie Ci robić kipisz w szatni to zarząd sam go wystawi i zgodzi się na wartość klauzuli podczas transferu. W tym wypadku zawodnik może być np warty 40mln a sprzedaż go za 10-20 :P Więc trochę bez sensu :D
Klauzula w razie spadku - zawodnicy nie chcą grać w niskich ligach, więc chcą przyciągnąć niską ceną kluby z wyższych lig :P Ot co :D

 Kawak Partyzant

Postów: 68
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.06.2012
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2016 00:17    #2
Nie mam FM 15 oraz 16, ale z tego co się zorientowałem to agenci dostali możliwość blokowania klauzul. Jeśli mają agentów spróbuj nakłonić piłkarzy do rezygnacji z nich. Ogólnie takich klauzul unikaj przy młodych graczach ich cena za szybko idzie w górę, chyba że we Francji są wymogiem. Ligue 1 jakoś nigdy mnie nie pociągała, ale są tu starzy wyjadacze może i mnie oświecą czy to prawda z tymi agentami :D
Kolejorz!!!

 The Toffees Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.04.2016
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2016 00:43    #3
Tak prawda. Często negocjując kontrakty agenci sami wplatają klauzule, szczególnie jeśli chcemy dać mniejsze wynagrodzenie miesięczne, opłatę wstępną i dla agenta + zaznaczamy kłódeczkę ( brak możliwości zmiany tych kwot przez drugą stronę ). Wtedy wplatają nam śmieszne klauzule, które mogą być alternatywą odejścia w przypadku małej liczby występów itd. Także tak jak kolega pisał, nie wciskaj tych klauzul młodym graczom, gdyż ich wartość skacze bardzo szybko i dosyć wysoko jeśli są w dobrej formie.

 Oolong23 Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.04.2016
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2016 15:39    #4
Wystarczyło podpisać nowy kontrakt i klauzula znikła ,więc jest dobrze. Teraz tylko aby zarząd nie chciał go sprzedać i będzie dobrze :)

 The Toffees Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.04.2016
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2016 23:11    #5
Zarząd może go wystawić jeśli sam poprosi i zaakceptować każdą ofertę :P Ale wątpię, że bez powodu Ci go sprzedadzą

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.