Trening 2015

 Tommy6 Partyzant

Postów: 78
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.12.2015, 07:51    #1
Hej! nie grałem w FM od kilku lat i znowu wróciłem, kto mi pomoże jak ustawić trernig, pewnie już było takie pytanie na formu ale proszę o pomoc. Wczesniej sam ustawiałem parametry tak jak chciałem, a teraz nie moge sie w tym połapać, i o co chodzi z tym punktem ciężkości

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2015 03:30    #2
Napiszę ci o treningu ale to się wiąże też z przedsezonem, taktyką i innymi pierdółkami

Po pierwsze kup sobie dobrych trenerów/
Po drugie, są dwie teorie: jedni mówią że przed sezonem trzeba ustawić wysokie/bardzo wysokie obciążenie kondycyjne aby w późnej fazie sezonu dało to przewagę nad rywalem, inni mówią, ze jest to kompletnie nie potrzebne (ja zazwyczaj robię tą pierwszą opcję-tradycyjną). Wtedy mało dawaj punktu ciężkości na trening meczowy a dużo na ogólny.

Rozgrywaj co 3 dni-tydzień sparingi przedsezonowe. Po każdym spotkaniu piłkarzom, którzy rozegrali dawaj jednodniowy odpoczynek. Najlepiej to zrobić w menu składu(sortowanie po pozycji->Zaznaczasz zawodników->PPM->Trening->Odpoczynek->1 dzień). W każdym kolejnym sparingu wystawiaj odmienne jedenastki (wyniki nie są najważniejsze). Piłkarze muszą złapać ogranie i nie łapać kontuzji. Jeśli zagrasz żelazną jedenastką to pewnie wypadnie ci mnóstwo piłkarzy na kilka-kilkanaście tygodni-dużo osób na to narzeka! Dlatego ty przed każdym meczem wejdź w skład zmień na zakładkę kondycja, posortuj sobie po "ogr". I wypuszczaj tych co w opisie kondycji mają "potrzebuje ogrania..."(oczywiście najważniejsze żeby twoi topowi gracze jak najszybciej złapali ogranie powyżej 90% ale nie przesadzaj bo może złapać ich kontuzja!
Jeśli ktoś ma niską kondycją(poniżej 60-70%) to aby polepszył sobie ogranie wpuśc go na końcowe 10-30 minut aby się nie przemęczył. Najważniejsze jest ogranie meczowe a nie zwycięstwo).

Najlepiej żebyś nie miał za dużo piłkarzy(maks 23) bo potem pojawiają się kłopoty właśnie z ograniem, przemęczeniem, ten chce grać ten ma za niski status, ten chce wypożyczenie).


W przeciągu 2 tygodni przed początkiem sezonu zrób 2 ostatnie sparingi. Najlepiej ze słabeuszami aby się rozstrzelali. W treningu zmniejsz obciążenia a na 3-4 tygodnie przed początkiem sezonu zmień im z kondycji na opanowanie piłki. Jak chcesz mieć dobre wyniki na początku sezonu to daj większy nacisk na obciążenia meczowe (u mnie się to sprawdza za każdym razem na początku sezonu). Na przykład ofensywa i ten pasek na przedostatni punkt ciężkości w odpowiednią stronę. Teraz nie dałem tego(lol) i mam 3 porażki ligowe plus 2 winy pucharowe po karnych :(

W trakcie sezonu to już jak uważasz, jak potrzebujesz lepiej się bronić to dajesz def/jak bardziej potrzebujesz u piłkarzy rozwinąć ofensywne atrybuty to ofen.
Trening meczowy jest taki tymczasowy a trening ogólny (podobno, nie śledzę tego) wpływa na ogólny rozwój piłkarza w danej dziedzinie. Czyli jak dajesz ofensywę to wzrastają szybciej ofensywne atrybuty itp. Często dostaniesz info, że piłkarzom nie podoba się obciążenie treningowe-jak zobaczysz opis to zazwyczaj skarżą się na to że trening ogólny (nie zaś indywidualny) ich przybija. Chyba wtedy warto zakupić jeszcze lepszych trenerów, trochę zmniejszyć obciążenia(ale poniżej średniego bym nie schodził i olewał grajkó - są piłkarzami to mają trenować(ew. pozbywaj się mało profesonalnych piłkarzy zeby nie robili dymu w szatni) cechy te znajdziej w profilu gracza(w raporcie?)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.12.2015 03:31    #3
Co do indywidualnego treningu, poproś asystenta aby dobrał piłkarzom trening a potem wejdź w jednego z piłkarzy (tak po miesiącu) i wchodź w raport i sprawdz czego piłkarz powinien się uczyć aby się rozwinąć lepiej (jednym ustawiaj konkretną funkcję np. lis pola karnego, innym tylko atrybut np. podania). Jak zrobisz jednego gracza klikasz strzałkę w dół obok nazwiska gracza i przenosi cię do następnej twojej jednostki, powtarzasz to aż wrócisz do pierwszego zawodnika. Sprawdzaj kilka raportów a i też sprawdzaj zakładkę porady. Często też dobrą opcją jest posłuchać rekomendacji ale nie wiem gdzie się na to wchodzi, co jakiś czas (w zależności jak sobie ustawisz na początku kadencji) przychodzą do ciebie wiadomości i tam wchodzisz i czytasz rekomendacje że ten powinine trenować to ten tamto a ten powinien wykonywać np. rzuty z autu. Nie ufaj im na 100% ale sprawdzaj czy faktycznie zawodnik ma dobre wrzuty z autu a czy ten na przykład MUSI polepszyć podania/wolne itp.

Jeszcze jest jeden fajny element (jak ustawiasz trening u góry masz po lewej na co stawiasz i jakie obciążenie to ma być. Ja tam ustawiam średnie a po lewej stronie każdego tygodnia możesz ustawić jaki chcesz w danym tygodniu trening. Domyślnie oznacza że trenują to co u góry masz wybrane, ja zmieniam tylko tryb treningu a obciążenia zostawiam bo średnie przez cały sezon mogą robić :)
W trakcie sezonu często ustawiam na taktykę i ofensywę, jeśli jesteś słaby w lidze to najlepiej kupić dobrych defensorów a nie tracić tygodni na naukę defensywy. A jak już totalnie ci zależy żeby nie tracić dużo bramek to spróbuj meczowo defensywę ustawić (w treningu meczowym).

Aha, najlepiej ustaw sobie 2-3 taktyki i ich nie modyfikuj za bardzo aby szybciej sobie przyswoili twoją taktykę. Każda możliwa modyfikacje spowalnia proces nauk(imo). Modyfikacją jest na przykład polecenie szybkiej gry/ strzałów z dy

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.