Liverpool 4-1-2-3 - Problem

 Covall Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.11.2010
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2015, 01:56    #1
Witam wszystkich,

Gram w FM 15 Liverpoolem i mam mały problem ze swoją taktyką. W każdym praktycznie meczu oddaje 20-30 strzałów i strzelam 1 lub 2 bramki. Sytuacji stwarzam bardzo dużo lecz nawet przy takich zawodnikach (Balotelli, Sterling, Konoplyanka, Douglas Costa, Lacazette, Barbosa) bramek strzelam dosyć mało.

Ustawienie 4-1-2-3
*BO - obrona, ŚO i OGP - obrona
*DP - pomocnik odbierający piłkę (obrona)
*ŚP - wsparcie
*CR - wsparcie
SN - atak
WN - atak

Polecenia:
*bezpośrednie podania, zagrania na skrzydła, kąśliwe dośrodkowania, strzały z każdej pozycji
*ataki skrzydłami, węższe pole gry, znacznie wyższa linia defensywy
*więcej pressingu, krótsze krycie, przeszkadzaj bramkarzowi, wyższe tempo

Zmieniam też na przemian bezpośrednie podania z krótkimi - raz w meczu jest dobrze a raz źle i na odwrót. Jak ustawiać te polecenia w stosunku do słabszych a jak do mocniejszych rywali ?

Pozdrawiam :)

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2015 10:41    #2
A oglądasz w ogóle jakie to są strzały? Skoro mają strzelać z każdej pozycji to pewno - za przeproszeniem - ciulają zza szesnastki licząc na strzał życia.

 Covall Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.11.2010
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2015 12:14    #3
Strzał głównie z dystansu, ale są też takie z najbliższej odległości które nie mam pojęcia jak nie wpadają do bramki. Zmieniłem to strzelanie z każdej pozycji, ale jakiejś szczególnej różnicy póki co nie widać..

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2015 13:17    #4
Usunięcie polecenia strzałów z każdej pozycji, nie sprawi, że wszystkie strzały będą teraz celne, to chyba jest jasne :) Zapobiegnie to natomiast głupiemu oddawaniu strzałów przez graczy "bez kopyta". Mając dobrych technicznie zawodników ofensywnych można się pokusić o wjeżdżanie do szesnastki (częściej drybluj, krótsze podania), dzięki czemu celność na pewno wzrośnie, a i może skuteczność również. Jeśli chodzi o skrzydła, to w FM15 zdecydowanie lepiej się grało na nowej opcji, czyli niskich dośrodkowaniach - polecam sprawdzić.

A tak BTW, to nie podoba mi się - jako kibicowi LFC - Twoja taktyka :P

 RaaveK Partyzant

Postów: 111
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2015 13:35    #5
Dla mnie jako kibica The Reds, także ta taktyka nie odpowiada - może nie sama taktyka bo obecnie w 2 sezonie też gram takim ustawieniem, ale innym stylem.

Co do tematu - Dla mnie usunięcie strzałów z każdej pozycji to podstawa. Będziesz miał pewnie mniej strzałow, ale większą efektywność i mniej głupich strat piłki. Drugim posunięciem jest wyrzucenie bezpośrednich podań (grasz wysoką linią obrony i chcesz grać szybko, długimi piłkami ? nonsens) oraz krótszego krycia (silniejsi rywale będą cię pewnie miażdzyć (City, Arsenal, Chelsea, United) ze względu na to, że grasz szybko, a będzie więcej strat i więcej szans na kontrę dla rywala. Polecam też zmienić Pomocnika odbierającego piłki na inną rolę (słabo się ona sprawdza, przynajmniej u mnie - stawiam tylko na rygla i dm-a)
Ja tam gram właśnie drugi sezon (pierwszy mistrzowski) The Reds, ale podstawą jest Niższe Tempo, Krótsze podania i szukanie gry.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.11.2015 o godz. 13:36

 Covall Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.11.2010
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2015 15:30    #6
Pierwszy raz chyba od od FM13 gram angielskim zespołem wiec tez mnie zlapalem specyfiki tej ligi. W innej karierze, Wisła miażdżylem wszystkich wygrywając LM wiec myślałem ze tez zaskoczy.

Teraz juz widzę kilka uwag, ale ogólnie nie miałem dużych problemów. Meczylo mnie patrzenie wciąż na zdecydowana przewagę w meczu i kłopot ze strzeleniem chociażby 3 bramek. Co do mocniejszych zespołów to tez się w miarę sprawdzała, wygrywałem z ManU Chelsea i City, inna sprawa Arsenal bo kaazdy mecz praktycznie w lidze wygrywaja różnica 5 bramek.

Jeszcze jedno pytanie - chciałbym spróbować gry 4-2-3-1 z ofensywny pomocników. Jak poustawiać zespół, szczegolne srodek zeby tyły były dosyć zabezpieczone i z przodu grać efektywnie ?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.11.2015 o godz. 15:41

 RaaveK Partyzant

Postów: 111
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2015 15:46    #7
Grałem takim ustawieniem w 1 sezonie. 4-2-3-1. Tyle, że grałem z 2x DP (DP i Rygiel) + 3x OPŚ (Fałszywy napastnik + 2x OP). U mnie działało, bo miałem mnóstwo dziesiątek w zespole, a praktycznie żadnego skrzydłowego.

 Covall Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.11.2010
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2015 00:08    #8
Ustawiłem taktykę z proponowanymi przez Was zmianami - bardzo mało straconych bramek, praktycznie dominacja w posiadaniu piłki i rozgrywaniu we wszystkich meczach, ale skuteczność chyba jeszcze gorsza. Strzały z bliska, z daleka, po wrzutkach i dalej nic. Albo walą nad bramką albo bramkarz ma mecz życia ;)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.