Taktyka FM15

 chivalry Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.10.2015, 22:12    #1
Witam, zwracam się z prośbą o porady odnośnie taktyk bardziej doświadczonych graczy. Czy mógłby mi ktoś poradzić co powinienem zmienić w moich taktykach? Może dostrzegacie jakieś błędy w moich ustawieniach. Jestem początkującym graczem a wyniki miewam dość nieregularne bywa że z silnym zespołem wygrywam wysoko a z "ogórkami" równie wysoko przegrywam...
1 taktyka:
http://pl.tinypic.com/r/rtmanl/8
http://pl.tinypic.com/r/308e4p5/8

LPK- szukanie gry, znacznie więcej pressingu
WR- szukanie gry, więcej pressingu, graj wyżej
SN- szukanie gry, zawęź pole gry, znacznie więcej pressingu
ŚP- utrzymuj pozycje, więecj bezpośrednich podań
PD- graj wyżej, znacznie więcej pressingu
ŚO- podawaj krócej
BWO- trzymaj się linii, biegnij z piłką skrzydłem
BR- mniej ryzykownych podań

2 taktyka:
http://pl.tinypic.com/r/dey87m/8
http://pl.tinypic.com/r/2vsq15t/8
3 taktyka:
http://pl.tinypic.com/r/2d99o92/8
http://pl.tinypic.com/r/2iw7fb4/8
Z góry dziękuje za porady ;)

//Edytowano 5 razy, ostatni raz 18.10.2015, 22:26

 krolewski Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2006
Skąd: Horodyszcze
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.10.2015 15:11    #2
Witam, kilka rzeczy rzuciło mi się w oczy.
1. SN z poleceniem zawezania pola, a w poleceniach drużynowych gra skrzydłami? Więc kto ma na tych skrzydłach grać? Boczni obrońcy z funkcją wsparcia nie zapewnia szerokości.. Moja rada, wyłączyć grę skrzydłami z poleceń drużynowych.
2. SN będą schodzić do środka, więc postaraj się żeby Boczni obrońcy obiegali ich przy linii - polecenie zagrania na obieg
3. Moim zdaniem LPK się nie sprawdza w połączeniu z WR, możesz spróbować pary WN i zamiast WR daj FN..
4. Wszyscy pomocnicy grają wysokim pressingiem, więc przy umiejętnym rozegraniu rywala, bądź długiej piłce w środku pola nie pozostaje żaden zawodnik, rada - zamiast ŚR daj CR z funkcją obrony, bądź postaw na wysunięta linie obrony. Możesz spróbować obu tych rozwiązań jednocześnie..
5. Pamiętaj, że PD lubi zapedzac się pod pole karne rywala, więc przy stracie może to powodować zbyt duża przestrzeń w środku pola, dlatego drugi pomocnik powinien skupić się na obronie i spokojnym rozgrywaniu..
6. Polecenie znacznie niższe tempo powoduje że że słabszymi rywalami Twoi zawodnicy będą spokojnie klepac piłkę, a na cofniętym rywala nie zrobi to wrażenia, jeden przechwyt i masz groźna kontrę.. Zwiększ nieco tempo..

To takie uwagi na szybko, pisałem z telefonu więc przepraszam za ewentualne błędy.. W razie pytań służę pomocą..

 chivalry Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.10.2015 18:08    #3
Dziękuje za uwagi odnośnie taktyki, na pewno je przetestuje. Czy jeśli chodzi o pozostałe aspekty gry reszta wydaje się być w porządku? Przeczytałem wiele poradników ale szczerze mówiąc wydaje mi się że tylko część mi pomogła a reszta bardziej zagmatwała tak że nie jestem do końca pewny co zmienić żeby taktyka była najodpowiedniejsza do drużyny... A jeśli chodzi o pozostałe taktyki czy coś wymaga zmian? Czy w poleceniach indywidualnych warto gdzieś coś dodać lub usunąć np szukanie gry? Czy podczas prowadzenia wystarczy zmienić na kontratak a podczas przegrywania np na ofensywny styl gry czy należy zmienić całkowicie taktykę tzn polecenia drużynowe albo może po prostu przełączyć na alternatywną taktykę defensywną bądź ofensywną z inną formacją?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.10.2015 o godz. 18:11

 krolewski Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2006
Skąd: Horodyszcze
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.10.2015 18:21    #4
Ja zazwyczaj tworzę 3 taktyki różniące się tempem, nastawieniem.. Sam trzon taktyki pozostawiam podobny, tak aby nie trzeba było robić zmian.. Jeśli widzisz ze Twoja drużyna przeważa to nie ma sensu zmieniać niczego w ustawieniu.. Nerwowe ruchy mogą tylko zaszkodzić.. Jeśli chodzi o samą taktykę, to trzeba do tego dojść metoda prób i błędów, trzeba zobaczyć który zawodnik biega inaczej niż sobie to wyobrażasz.. Sprawdź jak najczęściej tracisz bramkę, z którego sektora poszło podanie, skąd padł gol, kto popełnił błąd.. Trzeba tylko wyciągać wnioski.. Z pierwszym ustawieniem prowadziłem długie testy więc od razu rzuciło mi się w oczy kilka mankamentów, dwóch pozostałych nie testowałem, a nie mam dostępu do gry, w wolnej chwili przemyśle i przeanalizuje polecenia.. W razie czego, pytaj.. ;)

 chivalry Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.10.2015 19:07    #5
Jeśli chodzi o taktyki z różnymi formacjami to kierowałem się także tym aby w razie kontuzji graczy nie musieć ustawiać piłkarzy nie na swojej pozycji ani nie zmieniać formacji w nagłych przypadkach i tracąc przy tym na znajomości jej. Ale wtedy z kolei polecenia czy nastawienie przypisane są do danej taktyki.... Trudno mi stwierdzić co jest lepsze ale chyba żadna z opcji nie jest idealna.

 chivalry Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.10.2015 01:08    #6
Po dokonaniu zmian niestety wyniki się pogorszyły... Drużyna przestała przeważać w liczbie tworzonych okazji i posiadaniu piłki. Ponad to gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Dosyć często rywalowi udaje się tworzyć okazje sam na sam z bramkarzem.

 krolewski Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2006
Skąd: Horodyszcze
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.10.2015 12:15    #7
Z którego rejonu boiska najczęściej rywal wychodzi z akcją? Później będę miał dostęp do FM to zobaczę co tam może jeszcze nie pasować..

 chivalry Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.10.2015 12:42    #8
Hmm najczęściej przechodzą ataki środkiem...

 loswariatos Młody aktywista

Postów: 444
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2006
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.10.2015 19:40    #9
Na dłuższą metę taktyka bez tzw. "holding midfielder" nie ma racji bytu. Musi być chociaż jeden zawodnik nie podążający za akcją, zostający z tyłu, który będzie kasował kontry lub blokował rywali żeby reszta zespołu wróciła do obrony. Tak więc, jeden z MC powinien mieć przypisaną rolę MC-Defend, DLP-Defend lub ewentualnie BWM-Defend.

4-2-3-1 jest mocno ofensywną taktyką i trzeba zwracać uwagę u zawodników grających na AML/AMR/AMC na ich poziom pracowitowści. Dodatkowo w tej formacji IMHO najlepszy będzie styl bardzo płynny. Wysoka pracowitość i duża swoboda znacznie zwiększy szansę na to, że ofensywni zawodnicy będą częściej wracać i pomagać w defensywie ( szczególnie chodzi o skrzydła ) i zmniejszy dziurę między pomocą a obroną.

Dopiero po tym zacząłbym kombinować z polecenami, pamiętając, żeby nie przegiąć i używać ich przede wszystkim w kontekście sytuacji na boisku/wyniku.

Trzeba również pamiętać o dopasowaniu własnej taktyki do taktyki rywala. Jeśli przeciwnik gra z bocznymi pomocnikami a my nie mamy obsadzonych tych pozycji to trzeba pogłówkować i ustawić OI. Dla przykładu: jeśli ustawimy bocznym pomocnikom rywala pressing - nigdy to nasi boczni obrońcy będą wyczekiwali na ich bliżej własnego pola karnego i trudniej będzie rywalom ich przejść. Z drugiej strony przy takim poleceniu do bocznych pomocników przeciwnika najpierw podbiegać będą nasi środkowi pomocnicy co może spowodować dziurę w centralnej części boiska. ( można to załatać DM ).

Reasumując życzę miłego eksperymentowania i od razu polecam IMHO najlepszy poradnik do FM ( tutaj akurat analiza środka pomocy - http://www.guide(...)fielders )
meglio fascista che frocio

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.