Zaangażowanie w grę

 smagul Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.07.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.09.2015, 13:23    #1
Moje zawodniki w meczach ligi mistrzów/lidze europy grają na 120% swoich umiejętności. Potrafią ogrywać dużo mocniejsze kluby i co roku sprawiają mi wiele pozytywnych niespodzianek.
W lidze natomiast idzie mi średnio, mimo że mam najlepszy zespół w kraju i wszystkie mecze powinienem wygrywać po 5:0. Nie mogę się doszukać jakieś przyczyny tego stanu.
-Rozmowy motywacyjne są opanowane, zarówno w meczach ligowych jak i w LM świecą się prawie wszyscy na zielono
-Premie za LM/LE i Ligę są takie same, zresztą forma w lidze nie wzrasta po odpadnięciu z rozgrywek europejskich.
-Zespół ma średnio 26-27 lat, więc zawodnicy poważni i powinni mieć dość stabilną formę.
-Charaktery raczej profesjonalne (są od tego wyjątki ale nie wiele).
-W składzie głównie Polacy (liga tez polska). Ok. 3-4 obcokrajowców mam w ekipie. Kapitanem też jest Polak
-W zespole poza bramkarzem duża rotacja. mam 23 zawodników którzy notują podobne ilości występów.

Czy są jakieś czynniki, elementy charakteru które sprawiają ze zawodnicy nie chcą się koncentrować na meczach ligowych? Próbowałem redukować premie za puchary krajowe do minimum, ale poza odpadnięciem z jakimiś ogórkami w pierwszej rundzie niczego nie osiągnąłem, w lidze dalej średnio.
Zauważyłem też, że w derby dużo lepiej graja wychowankowie. To przypadek czy faktycznie gra daje bonusy dla wychowanków w meczach z największymi rywalami?

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.09.2015 14:42    #2
Rotacja też może szkodzić. Jest potrzebna, żeby kopacze nie padły na zawał, ale zbyt mocne rotowanie, zwłaszcza obroną szkodzi. Ja osobiście wolę mieć paru niezadowolonych kopaczy (też nie można przegiąć) niż rotować mocno składem. Dodatkowo może dochodzić czynnik lekceważenia - "jesteśmy faworytami, ogramy ogórki z palcem w ... górze" lub nawet to, że jesteście dobrze znani przeciwnikom ligowym i mają na was patent i jesteście rozpracowani, po tym jak ich sklepaliście kilkakrotnie.
Strzelam, że grasz Wisłą ;)

E: jeżeli to FM 15 to popatrz w raporcie zawodnika, czy ma stabilną formę. Tak ogólnie dla poprawy to sugeruję zwiększenie premii za ligę, a PP i europejskie puchary normalna.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 14.09.2015 o godz. 14:45

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.