FM 2015, 3 liga polska - jaka taktyka i ogólne porady

 juventino Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.12.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.08.2015, 23:05    #1
Witam, pobrałam sobie plik dodający niższe ligi polskie i zacząłem grę Unią Tarnów.
Dawno już nie grałem klubem z tak niskiej ligi, w związku z czym mam problem z doborem taktyki. Zawsze lubiłem grać systemem 4-4-2, szybką i ładną piłkę. Ale nie wiem jak w tym przypadku się to sprawdzi. Z jednej strony mam szansę na awans, więc mógłbym zagrać ofensywnie, krótkimi pilkami, pressingiem. Z drugiej strony słabi zawodnicy, więc nie wiem, czy nie lepiej zagęścić środek, grać bezpośrednimi podaniami z kontry.
Moglibyście coś doradzić?

Aha mam jeszcze jedno pytanie: w zadaniach sztabu jest opcja związana z wyszukiwaniem juniorów i można tam wybrać siebie. Na czym ta moja rola miałaby polegać? Zawsze wybierałem koordynatora albo scouta i po sezonie oni sprowadzali młodych zawodników (newgenów). W jaki sposób ja miałbym to robić?

Będę wdzięczny za pomoc

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.08.2015 23:09    #2
Wg mnie najlepsza jest Tinkerman 4231 i nie ma znaczenia jakim klubem gra. Jak dla mnei sprawdziła się w nizszych ligach anglii i polski, w chorwacji, albanii, anglii, niemczech, polsce, malcie, walii, serbii, gibraltarze. Prócz Hiszpanii i Francji jakoś nie ciągnie mnie do tych lig

Taki jest Tinkerman:


Tylko będąc silnym zespołem usposobienie ofensywne,słabszym kontrola - na wyjazdach
W meczach domowych zawsze ofensywnie nawet z silnymi.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 04.08.2015 o godz. 23:16

 teekoki Partyzant

Postów: 343
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.03.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.08.2015 11:41    #3
skad mozna pobrac ta taktyke?

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.08.2015 14:37    #4
dalem na priv
I nie przestrasz się jak początkowo wyjazdy będziesz przegrywać, odbijesz na meczach wyjazdowych. Taktyka potrzebuje zgrania i odpowiednich zawodników.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.08.2015 o godz. 14:39

 bartekr Młody aktywista

Postów: 1728
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2009
Skąd: ZCH/FSD
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.08.2015 14:45    #5
/Edit. Nie tu.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.08.2015 o godz. 14:51

"Możemy mieć zastępcę Giggsa, Scholesa czy Ronaldo, ale nigdy nie zastąpimy Sir Alexa Fergusona" - Eric Cantona

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.08.2015 14:57    #6
[quote="bartekr"]/Edit. Nie tu.[/quote]
Stąd mogę Ci polecić Twich Tax by Ceyvol, dobra taktyka. jedynym minusem jest znalezienie dobrego registy w niższych ligach. jak grałem w Albanii to się fajnie sprwdzała, tylko registy szukalem 2h :D

 juventino Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.12.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.08.2015 17:58    #7
student137, dzięki za taktykę! Rzeczywiście jest bardzo dobra. Gra mojego zespołu praktycznie od razu polepszyła się i, co najważniejsze, udało mi się awansować szczebel wyżej :) Duża przewaga w posiadaniu piłki, mnóstwo strzałów i naprawdę fajnie ogląda się akcje, jakie przeprowadza mój zespól :) Czasami ją modyfikowałem, w zależności od ustawienia przeciwnika, czy stanu murawy. Zmieniałem np. krycie, szerokość, czy usuwałem grę po ziemi, jeśli boisko było fatalne. I nawet po takich korektach padały bramki :)
Dodam jeszcze, że zawodnicy, których mam niekoniecznie nadają się na pozycje w tej taktyce, ale i tak dali radę. Nominalni skrzydłowi dobrze sobie radzili jako schodzący napastnicy. No, ale i tak umiejętności mieli najlepsze w lidze.

Nie wiem, czy kogoś to zainteresuje, ale wrzucam screeny z wynikami, jakie osiągnąłem po zmianie na tę taktykę Nie ma tam meczu barażowego o awans do 2 ligi. Przyznam, że było ciężko i wygrałem dopiero po dogrywce ze Startem Działdowo 3-2.

http://www.fotos(...)757.html
http://www.fotos(...)cf7.html

Taktykę jak najbardziej polecam! Dzięki jeszcze raz za pomoc :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.08.2015 o godz. 18:01

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.