Karne, strzały i posiadanie piłki. FM15

 karolpol33 Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.05.2015, 18:36    Pytanie
Cześć,
1.Mój problem dotyczy rzutów karnych. Piłkarze w trakcie meczu gdy dostają rzut karny, nigdy się nie mylą - teraz jak sędzia odgwizduję "11" to wiem, że jest to już gol. W seriach rzutów karnych na ogół kończy się to wynikiem np. 15:16, 11:12, itd.
Czym to może być spowodowane? Utrudnia to grę, gdyż karne nie dają żadnych emocji, ponieważ wiem, że będzie bramka i tak...

2. W trakcie meczów liczba strzałów wydaję mi się zbyt duża, odbiega to od realizmu, ponieważ na ogół jest to suma 30-50 uderzeń na bramkę, jak wiadomo średnia strzałów na ogół wynosi, ok. 10-15. Widziałem już na to odpowiedzi, że trening, polecenia. Lecz to nie przynosiło skutku.

3.W moich zespołach na ogół wymagam od piłkarzy, aby utrzymywali się przy piłce jak najdłużej, kupuję zawodników z umiejętnościami do tego przystosowanych, ale w trakcie meczu, pomimo poleceń z których wynika, że mają być przy piłce - mam posiadanie między 45%, a 55%. A to mnie zdecydowanie nie zadowala.

Poproszę o podpowiedzi, porady lub cokolwiek innego co może mi pomóc z tymi problemami. :)

Pozdrawiam!

 misiek993 Partyzant

Postów: 149
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2015 12:37    #1
Karne to najbardziej spartolona rzecz w najnowszym FM'ie. Przy odrobinie szczęścia można uczynić bramkarza jednym z najlepszych strzelców zespołu, choćby miał rzuty karne na poziomie 1 :) I niestety nic w tym kierunku nie zostało zrobione, żeby to poprawić. Z tym raczej nic samemu nie można zdziałać. Może w edytorze, choć nie wiem bo nigdy się nie bawiłem.

Co do strzałów nie zauważyłem większego braku realizmu. Może dlatego, że grałem jak na razie tylko w słabych ligach i liczba strzałów dominującego zespołu wynosiła maksymalnie kilkanaście, z czego raptem kilka było celnych i część była kiepskiej jakości bez zagrożenia golem.

Większość błędów to niestety tylko urok nowego FM'a :)

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2015 16:34    #2
U mnie karne bywa, że są strzelane w stylu Vrdoljaka i to przez zawodnika, który ma 'rzuty karne', 'opanowanie' i 'wykańczanie akcji' +15, więc wg mnie realizm zachowany. Liczbę strzałów ograniczyłem poleceniami indywidualnymi, bo po co ma ktoś strzelać z dystansu, kto ma atrybut na poziomie 4 powiedzmy? Posiadanie piłki ciężko ogarnąć. Po kilku sezonach Legią przekroczyło mi nieznacznie 60%.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.