Polskie wonderkids z Football Managera – wirtualna rozgrywka a rzeczywistość

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2015 17:59    #31
Tylko, że to nie ma nic wspólnego z umiejętnościami. To gra sobie wybiera kto i kiedy dozna poważnej kontuzji. Złamanie, więzadła... i to też nie ma żadnego związku z podatnością na kontuzją, bo wtedy to są zwykle częste i krótkie urazy.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2015 18:03    #32
[quote="robal15"]@armbi, każdy może grać, jak chce, ale proszę później nie wmawiać ludziom, że tacy ludzie nie ułatwiają sobie gry. A co do kontuzji - ludzie, którzy potrafią grać ich nie mają. Gram trzecią karierę i ani razu nie miałem problemu z kontuzjami. I tak samo ma miliard innych ludzi. Powstało na ten temat już wystarczająco tematów - wystarczy je przeczytać :D[/quote]

A no to chyba że tak :) to sorry za zacietrzewienie ;) Ja nic nikomu nigdy nie wmawiam, a nawet nie kryję sie z tym, że podrasowuję sobie FMową rzeczywistość. Piszę "podrasowuję", Ty to nazwiesz ułatwianiem czy nawet cheatowaniem. Ja tego tak nie odbieram, bo po prostu nie do końca podoba mi się to jak SI przygotowuję futbolowy świat FMa.

Ale dla mnie FM bez edytora to tylko niedopracowana autorska wizja szamanów z SI, dla mnie na surowo nie do przyjęcia :)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2015 18:25    #33
[quote="Jacko"]Tylko, że to nie ma nic wspólnego z umiejętnościami. To gra sobie wybiera kto i kiedy dozna poważnej kontuzji. Złamanie, więzadła... i to też nie ma żadnego związku z podatnością na kontuzją, bo wtedy to są zwykle częste i krótkie urazy.[/quote]

Rotacja składu oraz taktyka ma wpływ na kontuzje, to nie jest jakiś random... ludzie się skarżą, że mają nawet 15-tu zawodników kontuzjowanych w trakcie przygotowania do sezonu!

Jeśli kontuzjogennemu zawodnikowi każesz grać, co 3 dni oraz napieprza on jak szalony po boisku, to wcześniej czy później trafi do szpitala.

Miesiąc mojego grania. Tylko jedna kontuzja na 3m. ,reszta jest zdrowa :)
http://gyazo(...)7644dcdd
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
24.04.2015 18:43    #34
@Robal, znów się z Tobą w pełni zgadzam. A zatem nie różnimy się tak bardzo, jak na początku myślałem:-)

 klarkkent Partyzant

Postów: 41
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2015 18:47    #35
[quote="Jacko"]Prócz potencjału liczy się jeszcze szereg innych atrybutów. Symbolem polskiego talentu w 09 był Budziński, a 14-tki Szwoch. Brak zawodnika w 15-tce tylko ukazuje braki w przygotowaniu do tematu autora.[/quote]

brak zawodnika w 15-tce tylko ukazuje przyjętą w tekście koncepcję wynikającą ze zbyt krótkiego czasu od wydania tej edycji - nie warto oceniać jak w rzeczywistości rozwinął się dany talent przez zaledwie parę miesięcy ;)

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2015 19:10    #36
Idąc taką retoryką nie warto oceniać zawodników z co najmniej FM-a 2014, a i przy 13-tce duży znak zapytania. :))

Dawno nie miałem problemu z kontuzjami... ale np. teraz grałem w Strasbourgu praktycznie jednym składem i miałem tylko raz mecz, w którym aż 3 piłkarzy zeszło z kontuzjami. Pamiętajmy, że FM to głównie excel, rozbudowany ale excel, można się doszukiwać we wszystkim ręki menedżera... ale czasem szkoda zachodu. Bo zaraz padną sformułowania, że trening na b. wysokich obrotach jest mało korzystny dla używalności zawodników, którzy jak tylko im go ustawię narzekają...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.04.2015 o godz. 19:16

"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Morrfi96 Partyzant

Postów: 245
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.02.2013
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2015 19:47    #37
[quote="klarkkent"][quote="Jacko"]Prócz potencjału liczy się jeszcze szereg innych atrybutów. Symbolem polskiego talentu w 09 był Budziński, a 14-tki Szwoch. Brak zawodnika w 15-tce tylko ukazuje braki w przygotowaniu do tematu autora.[/quote]

brak zawodnika w 15-tce tylko ukazuje przyjętą w tekście koncepcję wynikającą ze zbyt krótkiego czasu od wydania tej edycji - nie warto oceniać jak w rzeczywistości rozwinął się dany talent przez zaledwie parę miesięcy ;)[/quote]

a jak dla mnie takim Polskim graczem wartym zachodu jest Adam Radwański z Wisły Płock. Odpowiednio zadbany w Płocku może spokojnie poradzić sobie w średniaku Premier League :)

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2015 22:05    #38
Z punktu widzenia 10 sezonów w Polsce w FMie... Lech ma młodzież zdolną, ale jeśli nie wyjadą za granicę odpowiednio wcześnie, to nic ciekawego z nich nie wyrośnie. Z Legią podobnie. O tyle, o ile inwestowałem w bazę treningową i obiekty młodzieżowe, to mogę być zadowolony z Tomasiewicza, Wieteski i kupionego Kuchty. W szkółce przez ten czas miałem 2 piłkarzy, którzy w polskiej lidze wybijają się ponad przeciętność i trzeci, który ma dopiero 17 lat i wszystko przed nim (czwartego mi zniszczyły kontuzje). W Lechu też chyba jest 2 czy 3 newgenów, o których scouci (a tych mam poważnych) mówią, że u mnie mogliby pełnić funkcję zawodników pierwszego składu. Mam też jedną poważną wtopę transferową ;)
Jeśli chodzi o kontuzje, to jak swego czasu robiłem testy, czy Copa Libertadores nie jest spieprzone, to sprawdziłem w Genie Scoucie jak się mają zawodnicy z konkretnymi wartościami "Injury Pronesses". Faktem jest, że Ci z podatnością a'la Michael Owen mieli albo multum krótkich urazów (od 3 dni, po 2 tygodnie), albo kilka poważnych kontuzji na kilka miesięcy. Tylko zastanawiające jest dlaczego zawodnicy ze średnią wartością IP (8-12) miała dużo urazów zarówno krótko-, jak i długotrwałych... tylko zastanawiam się, jaki przyjąć algorytm do badań i próbę kontrolną.


edit: A zawodnicy niech sobie narzekają na trening. To menadżer jest szefem, nie oni.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.04.2015 o godz. 22:09

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2015 22:27    #39
Ja właśnie też zaczynam grać w polskiej lidze, i mam zamiar kupować tylko samych Polaków. Po rozejrzeniu się doszedłem do wniosku, że będzie ciężko kupić kogoś sensownego z Polski. Jedynie Legia ma dobrych graczy. Będę musiał polować na grajków z zagranicy. Na starcie Wszołek jest do wzięcia, ale on mi nie pasuje do taktyki. Cóż, rozbuduję szkółkę na maxa i będę czekał na jakiegoś dobrego newgena :D

Temat o wszystkim i o niczym :D

Btw, w polskiej lidze nie grałem od 10. lat :p

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 24.04.2015 o godz. 22:29

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.