Przepis na grę.

 niko41 Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2015, 13:21    #1
Drodzy koledzy i koleżanki,

obecnie prowadzę AFC Wimbledon. Awansowałem do Championship i aktualnie okupuję dolne pozycję. W niższych ligach nie miałem problemu z grą (o czym świadczy najpierw awans do League One, a sezon później do Championship). Niestety mimo wzmocnień przegrywam większość meczów, oddając co najwyżej 8 strzałów. Mam problem z utrzymaniem piłki, a ponadto tracę ponad 2 bramki na mecz. Moim napastnikom brakuje skuteczności, gdzie sezon i dwa sezony wcześniej ich gra bardzo mi się podobała.

Moja taktyka to 4-4-2 - kontrola, zrównoważony

Polecenia: utrzymanie piłki, podania na wolne pole, podania w pole karne, zagrania na skrzydła, miękkie dośrodkowania, rajdy między obrońcami, ataki skrzydłami, węższe pole gry, skrócenie pola gry, nękanie rywali, agresywny odbiór piłki (i opcjonalnie zagrania na obieg)

BR-obrona, OŚ-Obrona, PO/LO - boczny obrońca/wsparcie, PP/PL - skrzydłowi/atak, PŚ- pomocnik długodystansowiec/wsparcie i cofnięty rozgrywający-obrona, NŚ-odgrywający/wsparcie i wysunięty napastnik/atak.

Swoją grę chciałbym oprzeć na skrzydłowych, którzy dogrywaliby piłki do wysokiego i skocznego odgrywającego, który następnie odgrywałby piłki do środkowego napastnika. Generalnie marzy mi się gra a'la Liverpool za czasów Heskey'a i Owena w ataku. Kompletnie nie wiem jak dopasować formację i ustawienia dla moich zawodników. Z racji braków technicznych nie chcę grać "klepką", ale z drugiej strony nie chcę bezsensownie tracić futbolówkę poprzez zagrywanie długich piłek do przodu.

Przeciwko silniejszym zespołom chciałbym po przejęciu piłki ruszyć skrzydłem w stronę bramki przeciwnika i dośrodkować tam, gdzie już czaiłby się napastnik.

Ewentualnie mogę rozważyć przejście do formacji z 1 napastnikiem, na którym spocząłby ciężar zdobywania bramek.

Panowie proszę o rady dotyczące mojej taktyki :)
Zdradźcie mi również w jaki sposób Wy gracie słabszymi drużynami? Może lepiej skupić się na dominacji w środku pola?

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2015 13:39    #2
Jak dla mnie zmieniłbym:
- boki obrony (ograniczony boczny obrońca)
- boczni pomocnicy na ofensywnych i schodzący napastnicy
- dwóch defpomów (rygiel/regista + wpp)
- jednego napastnika cofasz do środka pola (wysunięty rozgrywający/enganche)
Polecenia dla drużyny:
sztywny i kontrola
utrzymanie piłki, gra piłką, zrezygnowałbym z podań na wolne pole, tempo wolne, lub bardzo wolne, dużo dyscypliny i trzymania się pozycji.

Wg mnie albo utrzymanie piłki (i klepanie jej w ataku pozycyjnym), albo gra skrzydłowymi. Musisz wybrać. Oczywiście taktykę należy dobrać do posiadanych zasobów ludzkich, a nie naciągać role i polecenia piłkarzy, do taktyki.

Wimbledonem grałem w FM 13. Pamiętam, że gra z kontry była dość skuteczna.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.04.2015 o godz. 13:40

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.