Ceny zawodników.

 karolpol33 Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2015, 18:58    Pytanie
Witam,
Chciałbym się jak to jest z transferami w FM-ie. Gram od wczoraj po 5-letniej przerwie i nie bardzo tego łapie, a czego?
Otóż, próbuje jak to zawsze ściągnąć młode talenty do swojego zespołu (Barcelona), lecz każdą moją ofertę inne kluby odrzucają.
Gdy proponuję $300tyś. za piłkarza wartego $30tyś. moja oferta jest odrzucona, gdy biorę "Zaproponuj" to drugi klub żąda nawet po $10mln za takiego grajka. Już nie mówię o innych przypadkach gdy piłkarz warty $500tyś. jest wyceniany przez swój klub na $30mln. A za takiego Pogbę to żądają $140mln płacone od razu.
Chciałbym wiedzieć czemu kluby żądają ode mnie tak wygórowanych cen i czy problem minie z czasem, czy może to są piłkarze kategorycznie nie na sprzedaż?
Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny.

Pozdrawiam i wesołego jajka!

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.04.2015 23:26    #1
Dają Ci do zrozumienia, że tylko porządna oferta ich przekona do sprzedaży. Ale tak jest w realnym futbolu, gdzie talenty do Barcy, czy Realu nie przechodzą za "czapkę śliwek".

 karolpol33 Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2015 00:48    #2
Rozumiem, ale talent z wartością $30tyś. jest według klubu warty $3mln. to jest stanowczo za dużo, tym bardziej patrząc na fakt, że ten zawodnik nie osiągnie wysokiego poziomu, tylko ma być zawodnikiem drużyny 'B' .

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2015 16:36    #3
Ale scout powinien Ci powiedzieć czy zawodnik będzie zainteresowany przejściem, czy klub będzie zainteresowany sprzedażą i jakie są widełki cenowe. Tyle, że trzeba obserwować go minimum 1 miesiąc.

 jacobfcb Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2015
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.04.2015 18:31    #4
Witaj,
To, że żądają 130 mln zupełnie nic nie znaczy. Mogą żądać nawet 200 mln.
Najpierw zobacz czy zawodnik nie ma klauzuli odstępnego w kontrakcie.
Jeśli nie, to ja robię to następująco. Przykładowo kupuję Pogbę, który jest wart te 40 mln. Składam pierwszą ofertę - 35 mln. Oni ode mnie żądają 130. Proponuję 40. Oni żądają 90. Proponuję 50 plus 15 w ratach plus bonusy po 30 meczach, po strzelonych bramkach i jakiś procent z następnego transferu. Z reguły się zgadzają. Nigdy praktycznie nie jest tak, że kiedy gracz jest wart 40 mln, to zapłacisz za niego 40 mln.
Pierwszą ofertę zawsze daj jak najniższą ale w granicach zdrowego rozsądku. Na sam koniec przygotuj jak najrozsądniejszą ofertę, uwzględniając bonusy, zwracając uwagę na łączną kwotę transferu, tak żebyś nie przesadził.
Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam

Użytkownik uznał post za pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.