Dodawanie ligi w trakcie rozgrywki

 major13 Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.04.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2015, 10:48    #1
Witam,

Mam pytanie, mianowicie w FM istnieje możliwość dodawania lig w trakcie danego zapisu. Obecnie grywalne ligi to Polska: Ekstraklasa i I liga oraz 3 ligi z Premier Leauge. Ostatnio ściągnąłem z tej strony dane edytora dające mi możliwość grania II i III ligi polskiej. Pytanie brzmi, czy jest możliwość aby w trakcie zapisu teraz dodać te ligi ? Gdy tworze nową grę mogę, aczkolwiek dodatnie do istniejącego zapisu mi nie wychodzi. W statusie gry mam napisane ze Użycie Edytora FM nie jest zablokowane oraz, że nie został użyty. Można edytować w tym programie zapis i dodać jakoś te dane ? Proszę o odpowiedz.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2015 11:25    #2
Dodajesz ligi załadowane w bazie danych. W trakcie rozgrywki nie dodasz niższych lig polskich, jeśli nie były dodane przed rozpoczęciem rozgrywki.

 major13 Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.04.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2015 12:41    #3
a ten edytor FM mozna użyć w trakcie rozgrywki czy nie bardzo?

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2015 15:58    #4
Edytora używasz poza rozgrywką. Po prostu tworzysz plik .fmf, który potem przed rozpoczęciem gry ładujesz do bazy danych.

 Ojejku Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.03.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.04.2015 16:55    #5
Dokładnie tak jak kolega napisał, postaram się to dla Ciebie zebrać w jednym poście i jak na moją "tasiemcowość" spróbuje to streścić najlepiej jak się da.
Tak, możesz dodawać nowe ligi w trakcie trwającej rozgrywki, jednak dane z tych pobierane są z bazy gry jaka została wybrana przy tworzeniu nowej rozgrywki. Oznacza to, że jeśli wprowadziłeś w bazie danych zmiany, takie jak dogranie dodatkowych lig, które nie są dostępne domyślnie w Twojej wersji gry, musisz rozpocząć rozgrywkę od nowa wybierając przy jej tworzeniu zmodyfikowaną bazę jako źródło danych.

Inaczej sprawa ma się w przypadku dogrywania grafik jak loga czy facepack'i. Wtedy wystarczy w opcjach gry wyłączyć buforowanie skórki i załadować nową skórkę zatwierdzając nowe ustawienia. Po takim zabiegu odpalasz swoje sejva i cieszysz sie nowym logiem swojej drużyny czy sweet fociami swoich zawodników.

Ostatnio, w trakcie mojej kariery dodałem sobie w przerwie między sezonami czy tam na ukończeniu bieżącego sezonu Francję i z tego, co zauważyłem, mogę przeglądać mecze, składy i ligi począwszy od lipca 2012 kiedy to rozpoczęła się moja rozgrywka, jednak informację o klubach występujących w III poziomach ligi francuskiej dostawałem jako subskrypcję rozgrywek na swoją skrzynkę dopiero po rozpoczęciu sezonu, który był kolejnym chronologicznie po dodaniu ligi. Moim zdaniem wygląda to tak, dodajesz ligę w maju, możesz ją sobie przeglądać ale wiadomości dostajesz dopiero od lipca rozpoczynającego nowy sezon. Mogę się mylić ale tak mi się wydaje.

 major13 Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.04.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.04.2015 09:45    #6
Dzieki wielkie za odpowiedz :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.