Primera Division: Rejestracja i numery zawodników

 PrimoHombre Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.06.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.03.2015, 19:29    Pytanie
Witam.

Rozgrywam karierę w FM11. W obecnym sezonie, tj. 16/17, prowadzę Celtę Vigo. Wcześniej prowadziłem Schalke 04 Gelsenkirchen. Przed sezonem zarejestrowałem do rozgrywek i nadałem numery 25 zawodnikom (22 graczy w wieku 18+ i 3 bramkarzy). Gracze zostali zarejestrowani do rozgrywek Primera Division i LM.
Wraz z upływem czasu pojawiły się problemy z kartkami/słabą formą/kontuzjami ... Do tej pory prowadząc klub z Gelsenkirchen w takiej sytuacji po prostu łatałem skład co bardziej utalentowanymi juniorami z zespołu rezerw. No ale i tu dochodzę do sedna sprawy, w Primera Division bardzo nie mile zaskoczyłem się gdy okazało się że gracze zespołów juniorskich nie mogę grać w żadnych rozgrywkach bez wcześniejszej rejestracji WTF ?
I co najdziwniejsze gra nie zgłasza problemu gdy takiego gracza wstawiam do składu (niema żadnej ikonki ani innej info o tym że taki zawodnik nie może zagrać) ale za nic na świecie nie chce przepuścić gracza gdy przychodzi do nadawania numeru na koszulce (Tylko 25 zawodników w tym 3 bramkarzy czyli tylko numery 1-25 i koniec) WTF ?
Mało tego, ustawiłem aby to asystent poprowadził drużynę w meczu z zawodnikami którzy nie mieli nadanych wcześniej numerów, a sam poszedłem na urlop ... Problemów nie było wszyscy zagrali z numerami od 26 w górę, ale gdy spojrzałem w profil tych zawodników numery z którymi zagrali i tak nie były do nich przypisane ...

Dodam że niema znaczenia czy chodzi o nadanie numeru przed meczem Primera Division/LM/Pucharu Hiszpanii, za każdym razem sytuacja wygląda identycznie.

Będę wdzięczy gdyby komuś chciał by się to mi wyjaśnić bo nie chcę mi się wierzyć aby tak restrykcyjne przepisy panowały Hiszpani

Łatka 11.3

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.03.2015 19:38    #1
A czy ci zawodnicy są zarejestrowani w niższych kategoriach wiekowych? Tj. w zespole B albo C?

Użytkownik uznał post za pomocny

 PrimoHombre Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.06.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.03.2015 20:11    #2
Tak grają mecze w zespole Celty U-19

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.03.2015 17:59    #3
A co z rezerwami? Na razie tutaj szukałbym źródła problemu, tzn. gracze w drugiej drużynie nie są w niej zarejestrowani (grają w ogóle mecze?).

Użytkownik uznał post za pomocny

 PrimoHombre Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.06.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.03.2015 20:51    #4
Zawodnicy których do tej pory próbowałem wystawić do składu pierwszej drużyny wszyscy byli graczami Celta U-19. Z drużyny "B" nawet nie próbowałem nikogo przesuwać do pierwszego zespołu - niema tam żadnych interesujących mnie graczy.
Spróbuje przesunąć któregoś z zawodników drużyny "B" do pierwszego zespołu i dam znać jak gra na to zareagowała.
Zawodnicy Celty "B" rozgrywają swoje mecze w 2 Liga B1

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 18.03.2015 o godz. 20:57

 PrimoHombre Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.06.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.03.2015 21:31    #5
Po przeniesieniu zawodnika 18+ (zawodników w wieku juniorskim w Celcie "B" nie posiadam) z Celty "B" do pierwszego zespołu. od razu pojawia się przy nim info, ikonka "Nie może wystąpić w najbliższym meczu" ... Co wiąże się z przepisem który mówi "Piłkarzy którzy 01.01.2017 nie mają powyżej 18 lat, nie trzeba zgłaszać do rozgrywek".
No i według mnie wszystko by się zgadzało ... tylko dlaczego nie mogę nadać takiemu zawodnikowi numeru na koszulce ?

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.03.2015 06:19    #6
A masz wolny numer w przedziale 1-25?

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.03.2015 09:22    #7
Ale przecież, to jest bez sensu. Nie jestem pewien, czy w 11 już taki przepis jest, ale w 13 na 1000000% możesz mieć "nie więcej, niż 6 graczy z zespołów B/C". Co daje 31 głów.
A co do juniorów - może kupieni w tym sezonie i nie mogą? Jest wymóg gry minimum 2 sezony (wychowankowie spełniają go od razu, kupieni juniorzy muszą czekać) i może tu tkwi problem?
Juniorzy mają numery z osobnej puli (26-99), pula jest tożsama dla zawodników z zespołów B/C. Chyba, że w 11 jeszcze nie ma tych przepisów i twórcy sami zbugowali grę -_-

Użytkownik uznał post za pomocny

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.03.2015 18:37    #8
PrimoHombre
Nikogo nie przenoś do pierwszego zespołu bo nie masz miejsca na rejestrację jak sam wspomniałeś. Przed meczem zaznacz w oknie wybierania składu w filtrach drużynę B/C i wtedy przypisz pozycję do zawodnika. Daj znać czy wiesz o co mi chodzi i czy poskutkowało.

Użytkownik uznał post za pomocny

 PrimoHombre Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.06.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.03.2015 10:10    #9
Problem rozwiązany, choć nie do końca w taki sposób jakbym sobie tego życzył, bo ciągłości kariery szkoda ; _ ;
Co zrobiłem - przeszedłem na emeryturę swoim managerem i po chwili dodałem się ponownie do gry jako nowy manager Celty. Mówiąc w skrócie wszystko w tej chwili działa jak być powinno - juniorom gdy dodaje ich do składu mogę przydzielać numery od 26 w górę.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.