Jak grać z czołówką?

 durrr1b Partyzant

Postów: 45
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.11.2012
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2015, 20:28    #1
Zaczynam przygodę z FM 14. Dawno nie grałem w menagera. Podpowie ktoś jaka taktyka sprawdza sie w starciach z czołówką typu Barcelona, Chelsea, MU, MC, Bayern itd.

Gram jak zawsze Realem Madryt.

Próbowałem na próbę zagrać z kontry w ustawieniu 433 gdzie przed obroną zagrał DM (Khedira). W środku pola CR (Modric)i ŚP(Kross). Na skrzydłach Ronaldo i James z poleceniem skrzydłowi a w ataku SN Benzema. Dostałem lanie 4:0 gdzie Real praktycznie wogóle nie istniał na boisku.

Jak wogóle w tej wersji ustawić żeby np skrzydłowy schodził np do środka boiska lub cisnął skrzydłem do końca boiska? Albo ŚP schodził np częściej do lewej strony z piłką?

 matifcb Partyzant

Postów: 191
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2015 22:28    #2
[quote="durrr1b"]Zaczynam przygodę z FM 14. Dawno nie grałem w menagera. Podpowie ktoś jaka taktyka sprawdza sie w starciach z czołówką typu Barcelona, Chelsea, MU, MC, Bayern itd.

Gram jak zawsze Realem Madryt.

Próbowałem na próbę zagrać z kontry w ustawieniu 433 gdzie przed obroną zagrał DM (Khedira). W środku pola CR (Modric)i ŚP(Kross). Na skrzydłach Ronaldo i James z poleceniem skrzydłowi a w ataku SN Benzema. Dostałem lanie 4:0 gdzie Real praktycznie wogóle nie istniał na boisku.

Jak wogóle w tej wersji ustawić żeby np skrzydłowy schodził np do środka boiska lub cisnął skrzydłem do końca boiska? Albo ŚP schodził np częściej do lewej strony z piłką?[/quote]

Jak ustawisz skrzydłowemu rolę schodzący napastnik to będzie schodził do środka ;)

Co do grania z czołówką. Sam należysz (jako Real) do czołówki, więc sytuacja jest dość prosta, bo w FMie dość łatwo jest zdominować przeciwnika. W 14 świetnie gra się klepą, rozegrałem kilka sezonów Barcą i lałem wszystkich po kolei. Masz taki skład, że za bardzo nie masz się czego obawiać, szczególnie u siebie powinieneś niszczyć rywali. Oczywiście zdarzają się czasem wpadki (remis czy przegrana z outsiderem lub łomot od kogoś dość mocnego). Co do Ronaldo - wystawiaj go na szpicy, tam jest maszynką do strzelania bramek. A jeszcze co do taktyki - w miarę sensowne ustawienie i polecenia i jesteś w stanie ograć każdego. Czasem mija trochę czasu aż zespół zaskoczy, więc nie przejmuj się jeśli na początku zanotujesz kilka wpadek. No i dość ważne jest by mieć wysokie morale w drużynie, wtedy dużo łatwiej o wygraną.
„Gra w piłkę nożną jest bardzo prosta, ale prosta gra w piłkę nożną jest najtrudniejszą rzeczą w futbolu”

 durrr1b Partyzant

Postów: 45
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.11.2012
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.02.2015 22:21    #3
Jestem na etapie 1/8 LM i normalnie jest jakaś porażka. W lidze mam co prawda strzelonych coś koło 50-60 boli ale straconych aż 40!!!

Gram ustawieniem mniej więcej takim : http://www.cmrev(...)-14.html

W obronie to jest po prostu obraz nędzy i rozpaczy.

Morale w miarę OK, drużyna nie jest przemęczona, trening prowadzę zróżnicowany, przedmeczowy taktyka, odpoczynek przed i po meczu.

Nie mogę praktycznie nikogo zdominować tak jak trzeba, praktycznie w każdym meczu tracę 1-2 gole. Oddaje ok 20-25strzałów, przeciwnik max 10 i wynik często jest na styku.

Może ta taktyka na tej łatce 14.3.1 nie daje rady?
Prowadzi ktoś z was jakąś ekipę z topu i podpowie jakim ustawieniem gra?

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.02.2015 22:28    #4
Przecież Real to samograj. Ustawiasz domyślną taktykę, asystent wybiera skład i lejesz każdego po 6-0. GG
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 durrr1b Partyzant

Postów: 45
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.11.2012
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2015 00:19    #5
Nie mam pojęcia, grałem teraz półfinał w LM z Barceloną i finał CDR też Barcelona
Finał - nastawienie standardowe i w plecy 4:0
LM nastawienie ofensywne 5:1 w plecy
Rew LM nastawienie z kontry 4:0 w plecy, próbowałem zagęścić środek pola wystawiając 2 def midów, wyglądało to tak jak by ich na boisku nie było.
Nie mam pomysłu jak ich zdominować kompletnie.

Grałem w FM 09 i 13 jak dobrze pamiętam to tak wystarczyło dać 2 def midów i oni nie istnieli kompletnie.

 Jashita Partyzant

Postów: 476
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2015 02:50    #6
[quote="durrr1b"]Nie mam pojęcia, grałem teraz półfinał w LM z Barceloną i finał CDR też Barcelona
Finał - nastawienie standardowe i w plecy 4:0
LM nastawienie ofensywne 5:1 w plecy
Rew LM nastawienie z kontry 4:0 w plecy, próbowałem zagęścić środek pola wystawiając 2 def midów, wyglądało to tak jak by ich na boisku nie było.
Nie mam pomysłu jak ich zdominować kompletnie.

Grałem w FM 09 i 13 jak dobrze pamiętam to tak wystarczyło dać 2 def midów i oni nie istnieli kompletnie.[/quote]

Ustaw jedna taktykę i cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości. Usuń ten odpoczynek dzień przed i po. Jak są zmęczeni przed meczem to rotuj skladem.

 herbu3 Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.02.2015 09:14    #7
Też prowadzę Real i od początku kariery gram taką taktyką: http://zapod(...)jpg.html 2 DM z czego 1 odpowiada tylko i wyłącznie za zadania ofensywne, a drugi ma wspierać bardziej ofensywnych zawodników. Na skrzydłach 2 schodzących napastników z w miarę dobrym wykańczaniem akcji, na ataku przeważnie "wysunięty napastnik" ale to zależy od jego umiejętności. Jeśli gram u siebie prawie zawsze zaczynam mecz z ofensywnym nastawieniem i z reguły strzelam bramkę w pierwszych 20 minutach. Jeśli już strzelę gola zmieniam nastawienie na standardowe lub kontrola, ustawiam niższe tempo i kontroluję przebieg gry. W każdym meczu u siebie gram wysokim i agresywnym pressingiem i ustawiam piłkarzom trochę większą swobodę, natomiast na wyjeździe, jeśli gram z jakimś mocniejszym przeciwnikiem znacznie obniżam pressing i cofam linię obrony tak, żeby rywalom ciężko było posłać piłkę za linię defensywy. Od samego początku kariery gram krótkimi podaniami, bo wydaje mi się, że z takimi piłkarzami jakich ma Real gra długą piłką nie ma sensu. Nigdy nie miałem problemu ze straconymi bramkami, najwięcej straciłem ich w lidze 28 ale u mnie boczni obrońcy odpowiadają raczej za obronę, do akcji ofensywnych włączają się sporadycznie. Nigdy nie przegrałem u siebie wyżej niż 2:0, więc u Ciebie to musi być wina taktyki.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.