Sprzedaż zawodników

 marius5551 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2015, 17:28    #1
Macie może jakieś sposoby na sprzedawanie niechcianych zawodników(nie chodzi mi o rozwiązanie kontraktu)/zawodników którym spadają umiejętności, a chcecie na nich zarobić? Ja osobiście gdy oferuję takiego zawodnika klubom, albo jestem w stanie sprzedać ich za bezcen, albo nikt takiego zawodnika nie chce. Jak Wy sobie z tym radzicie? :)

 seba1631 Partyzant

Postów: 37
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.04.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2015 12:08    #2
Zostawiam to dla ludzi w klubie. Dodaje zawodnika do listy niechcianych i ustawiam najmniejszą kwotę jaką zaakceptuje za niego. Jak po 1 tygodniu nikt się nie zgłosi to go wypożyczam byle gdzie, tylko żeby płacili 100% wynagrodzenia i się nie przejmuje. Może tak dociągnąć nawet do końca kontraktu.

Ja wychodzę z takiego założenia, że jak mi ktoś nie potrzebny to nie muszę na nim zarobić. Tylko chce mieć spokój, żeby go nie było, bo więcej zarobie nie płacąc mu przez cały sezon wypłaty na którą nie zasługuje a i tak. W sumie w ten sposób pozbywam się większości piłkarzy 32+, bo lubię mieć młodych zawodników. Wyjątkiem są zawodnicy, którzy dużo zrobili dla klubu, czyli w moim przypadku Xavi 36 lat ( już menadżer u-19), Iniesta 32 lata.

 bobstone_7 Partyzant

Postów: 46
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2015 16:00    #3
Bo grasz Barceloną, nie musisz martwić się o pieniądze i możesz sobie na takie rzeczy pozwolić. Większość ludzi gra jednak zdecydowanie mniejszymi klubami, gdzie piłkarzy TRZEBA sprzedawać, a nie się ich pozbywać.

 markoniacz Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2015 20:00    #4
Najlepszy sposób dla mnie to wystawienie na listę. Możesz też spróbować gościa wypożyczyć z klauzulą wykupu i ustawić status na niepotrzebny. Niby można poprosić zawodnika, aby znalazł sobie nowy klub, co rzadko się dzieje :D

W drastycznych przypadkach do rezerw i gość sam poprosi o odejście. Przy oferowaniu klubom zwykle marudzą, że kwota początkowa jest za wysoka. Niestety najwyższa kwota jaką zarobiłem na zawodniku to 38 mln( klauzula wykupu).

Jak masz drużynę rezerw to udostępnij tego gracza, kluby chętniej wezmą tego zawodnika, który coś tam gra niż wiecznego rezerwowego :D

 marius5551 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2015 01:39    #5
Rozumiem, ale jeśli chodzi o graczy, którzy grają w podstawowym składnie, a po woli ich kariery kończą się i wartość spada? Przykładowo w mojej karierze Wisłą Stilić po kilku sezonach wart był 22 mln. Po jakimś czasie jego wartość spadła do 18, teraz wart kest 15 mln. Gra u mnie w podstawowym składzie, a chciałbym zarobić na nim, zanim wart będzie 5 mln. Wystawiłem go na listę, dodałem do listy niechcianych, proponowałem klubom itp. i skończyło się na tym, że zepsułem morale jemu jak i całej drużynie.

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2015 08:58    #6
[quote="marius5551"]Rozumiem, ale jeśli chodzi o graczy, którzy grają w podstawowym składnie, a po woli ich kariery kończą się i wartość spada?[/quote]Kwestia również długości kontraktu - im data odleglejsza, tym zawodnik droższy i odwrotnie - jak komuś kończy się kontrakt, to warto poczekać aż się skończy i mieć go dosłownie za darmo (np. na zasadzie prawa Bosmana); innymi słowy nikt nie wyłoży jakiejś wielkiej kasy za zawodnika, który ma rok do końca kontraktu.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.