Kontratak w FM 15

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2015 15:42    #11
[quote="gucioprawda"]W kontrataku sprawdza się jeszcze "węższe pole gry". Przynajmniej u mnie, jak czasami gram z kontry.[/quote]

Zgadza się. Ja próbowałem ograniczyć polecania do minimum, gdyż im więcej ich, tym trudniej jest tym leszczom opanować taktykę... sad true :/

chlip, chlip

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.05.2015 o godz. 15:44

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 mr_br0wnst0ne Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.06.2015 12:14    #12
Miałem świetną defensywną taktykę nastawioną na kontratak (wzorowaną na Atletico M.) zaraz po wydaniu gry. Niestety patch 15.3 rozwalił jej główne założenie, czyli nisko grających napastników, zaangażowanych w grę defensywną. Po jego wyjściu napastnicy niezależnie od roli (to była para F9/CN i DN) przestali zupełnie wypełniać zadania defensywne. Ich gra bez piłki polega teraz na staniu w kole środkowym. Zmusiło mnie to do kilku zmian i obecnie testuje inne warianty ale z założeniem gry z kontry. Znalazłem też inną ciekawą symulacje Atletico, mogę podać, jeśli ktoś jest zainteresowany.

Co do porad:U mnie najlepiej sprawdzają się: węższe pole gry, więcej dyscypliny, podania na wolne pole, więcej dyscypliny, skrócenie pola gry i więcej pressingu.
Jeśli chodzi o role: w środku pola zawsze musi grać holding midfielder (ŚP/0, DP/O, RD i CP troche mniej CR, WPP nie jest holdingiem dlatego nie powinien grać bez asekuracji, bo często opuszcza swoją pozycję). Do tego najczęściej wystawiam runnera, koniecznie z poleceniem wyjścia na wolne pole (np PD), Jeśli gra się trójką w środku dobrze też mieć tam kreatora lub destruktora, jeśli gra sie z mocnym przeciwnikiem.
Skrzydłowi zawsze dostają polecenie wsparcia, żeby nie odpuszczali gry obronnej, bo w tym FM-ie według mnie to ze skrzydeł przychodzi największe zagrożenie.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.