Panie Gietz

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.12.2014, 12:09    #1
Ten temat jest założony tylko po to żeby nie zaginął w gąszczu innych. Dalej uważam, że gra nie gra w czasie rzeczywistym na "cyferkach", czego dowodem pośrednim jest remis Polski z Giblartarem,ale ten krótki wpis jest nie o tym.
Z bólem serca muszę stwierdzić, ze gra mi się niestety podoba. Na dzień dzisiejszy uważam, ze traktuje gracza równo z graczem komputerowym. Każdy szanowny Panie ma inne spojrzenia, a ja analizuję statystycznie. Błąd z podaniem bramkarza istnieje, ale mnie jeszcze nie trafił, piłka odbija sie od słupka i na nim staje,obrońca biegnie równo z napastnikiem i tez nagle staje. Libia zdobywa medal PNA,a Ghana nie wchodzi z grupy. Ale w finale gra WKS-Maroko, a trzeci jest Kamerun,więc mamy niespodziankę, ale reszta była do "przewidzenia". Na plus dla mnie jes to, że udało mi się wygrać w PA z druzyną z V ligi. Taka mega sensacja w moją stronę. Za miesiąc wtopiłem w FA Vasse z ogórkiem.Miałem przewagę, ale wtopiłem. na szczęście nie po jednym strzale a po 8 i nie 1:0, a 3:2.
Dużym błędem jest skuteczność 11. U mnie wszystkie są trafione. Miałem ich już ze 30 (jeden turniej w FA Vase) i tylko jeden musiał być obroniony. Skuteczność wynosi więc na okrągło 95 %. Drugi błędem sa długie podania bramkarza, chociaz po fixie ich na razie nie zauwazyłem.
Poniewaz staram się byś obiektywny to pamiętajmy jednak ,żeby te minusy nie przesłoniły nam plusów. a tymi plusami jednak są bramkarze,którzy coś jednak bronią i "nie padające" bramki. Mnie pasuje to, że w sytuacjach 200% te bramki jednak nie padają. To jest ogromny plus gdyż gra nie jest schematyczna.
Musze więc z bólem serca przyznać Panu rację co robie niechetnie, ale mam tez własne zdanie,którym pogardzam,co do "silnika gry"
Wesołych świąt.

 kalidorek Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2013
Skąd: Marki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.12.2014 13:40    #2
Dodam tez cos od siebie na obrone. Proponuje sprawdzic w grze jak czesto Polska jest w stanie wygrac z germanskimi oprawcami 2:0. Moze ktos zrobi takie badanie np na 20 meczy. I wtedy bedziemy mieli odpowiedz jak to jest z tymi cyferkami.

 gutitm Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.11.2014
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.12.2014 08:09    #3
[quote="kalidorek"]Dodam tez cos od siebie na obrone. Proponuje sprawdzic w grze jak czesto Polska jest w stanie wygrac z germanskimi oprawcami 2:0. Moze ktos zrobi takie badanie np na 20 meczy. I wtedy bedziemy mieli odpowiedz jak to jest z tymi cyferkami.[/quote]

Serio Ciekawe jak by to wyglądało....

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.12.2014 12:27    #4
Kontynuując temat statystyk. Juz w drugim losowaniu Polska remisuje w Niemczech z mistrzami świata 1:1.Punkt ju w drugim losowaniu.

Jednak dużo ciekawiej było z Koreą U20.Może mi Pan wytłumaczy jakim to cudem w pierwszych dziesięciu losowaniach Korea wygrywa 8 razy, by w następnych 10 wygrać tylko 4. Podejrzewam, że na dystans dojdziemy do 50/50.W dwudziestu losowaniach nie ma żadnego remisu,więc zakładam, że prawdopodobieństwo takiego wyniku jest bliski" 0" . Mając na uwadze, że pierwsze 8 meczy jest porażką i ,ze porażka jest na 50 procent komputer wylosował zdarzenie na 1/0,5 do 8 potęgi. Rzucając monetą uzyskałem najdłuższą serię "orzełków" pięć w 30 seriach, i to nie za pierwszym razem. Taka obserwacja skłania do wniosku, że Korea Pd U-20 jest uprzywilejowana. Proszę zauważyć, że ta Korea w połowie składa się z "szaraków" i jej wartość wynosi w przybliżeniu 400 tysięcy funtów. Pokonuje ona Brazylię wartą 11 milionów. Oszukałem grę przyznaję, bo chcę zagrać z Serbią wartą ponad milion.Ta Serbia przegrała z Trynidadem i Tobago wartym 11 tysięcy. Z tą Serbią powinienem wtopić bezapelacyjnie. Jeżeli tak sie nie stanie będę serdecznie zdziwiony. Znaczyć to będzie jednak tyle, że wynikami rządzi algorytm losowy, albo stały, który promował na przykład Koreę. Mało prawdopodobne, aczkolwiek w świetle obserwacji wyników reprezentacji możliwy. Poruwnuję pieniądze, nie liczby bo tak łatwiej aczkolwiek wiem, że to nie do końca prawidłowe. Jednakże pieniądze w grze przekładają się na "cyferki" , a te podobno grają. No więc nie grają tylko "cyferki" .
Ale bardzo ciekawe rzeczy dzieją się w ligach:
Legia, Chelsea, Bayern,Real, Olimpiakos, PSG, Dundee , Juventus.
Wychodzi na to, że w ligach zgodnie z "cyferkami".

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 22.12.2014 o godz. 12:30

 Mars-60 Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.12.2014 15:47    #5
A propos Korei Pd i Brazylii to wyniki te nie dziwią mnie tym bardziej, że chodzi o U-20.
Szablony atrybutów zawodników moim zdaniem przemawiają na korzyść Korei. Nie chodzi mi o CA/PA ani o szczegółowe atrybuty ale o takie sprawy jak:
Ambicja - Korea: przeciętna (10-11); Brazylia: poniżej przeciętnej (8-9)
Presja - Korea: poniżej przeciętnej (8-9); Brazylia: poniżej przeciętnej (8-9)
Profesjonalizm - Korea: dobra (14-15); Brazylia: niska (6-7)
Nie bez znaczenia może być fakt, że dla Brazylii znaczenie gry w reprezentacji jest "Bardzo ważne" (Korea: "Ważne";) co w połączeniu z nie najlepszą "Presją" i kiepskim "Profesjonalizm" może powodować, że zawodnicy łatwiej "spalą się" przed lub w trakcie meczu. Na dodatek Korea gra bardzo mocnym kryciem (15) i mocnym pressingiem (14) podczas gdy Brazylia gra praktycznie bez krycia (2) i trochę mniejszym pressingiem (12).
Wszystko to dotyczy oczywiście gry prowadzonej przez komputer, "ludzki" gracz z natury zmienia (na lepsze lub na gorsze) te parametry.
Bardzo możliwe, że jednak grają "cyferki" tylko, że jest ich znacznie więcej niż widzimy w czasie gry.

" Mając na uwadze, że pierwsze 8 meczy jest porażką i ,ze porażka jest na 50 procent komputer wylosował zdarzenie na 1/0,5 do 8 potęgi." - chyba jednak nie można tak tego traktować. Każdy mecz jest oddzielnym i niezależnym zdarzeniem i to, że pierwsze osiem skończyło się tak, jak się skończyło to przypadek.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.12.2014 o godz. 15:57

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.12.2014 16:25    #6
Ale Brazylia zdobyła tytuł :). Ja przegrałem z Serbią 1:0. Powinienem i przegrałem.
Wracajac do rozwarzań. To co kolega pisze to taki" wytrych" . Można tłumaczyć w powyższy sposób każde zdarzenie. Ja wygrałem z Koreą 5:0 (było to oszustwo). Ale i tak dalej nie tłumaczy to dlaczego w pierwszych 10 losowaniach jest 8:2 na korzyść Korei, a potem 6:4 na korzyść WKS.
Reasumując. Wynik WKS i Korei powinien być pół na pół, a taki nie był. Pierwsze 10 losowań pokazuje, że Korea jest w jakiś sposób uprzywilejowana.
W sumie to 8 orzełków pod rząd jak policzyłem to tylko 1/256, to prawie jak 3 takie same cyfry w kości (na trzy) .To nie jest jakieś nie wiadomo co. Może się zdarzyć.

 Mars-60 Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.12.2014 21:14    #7
Bo Brazylia ma zdecydowanie najwyższą reputację :)
Wytrychem można nazwać praktycznie każdą próbę jakiegokolwiek tłumaczenia wyników, a wytłumaczenia dlaczego w pierwszych 10 losowaniach jest tak, a nie inaczej po prostu nie ma - tak padło i już. Jeżeli na wynik ma wpływ powiedzmy 40 różnych parametrów indywidualnych i zespołowych ale do ustalenia konkretnego rezultatu program wybiera tylko 10 z nich to po prostu w pierwszych 10 losowaniach wybrał lepsze parametry Korei. W końcu - tu się zgadzamy - to nie jest jakieś nie wiadomo co, może się zdarzyć :) Gdyby w następnych 10 próbach było podobnie to można by przypuszczać faworyzowanie Korei ale też bardzo nieśmiało - to jest zdecydowanie za mało prób.
A co do parametrów psychicznych to wydaje mi się, że w tym roku panowie z SI zwiększyli ich wpływ na grę w porównaniu z poprzednimi latami ale to może być moje subiektywne odczucie.

 RafalAXA Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.12.2014
Skąd: Tcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2014 03:59    #8
u mnie w karierze Polska w El.ME zajęła 2 miejsce (za Niemcami) z bilansem 7zw, 3r, 0p. z Niemcami wygrali 2-0 i zremisowali 2-2. Z Gibraltarem wygrywali 3-1 i 5-0.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.