Podwyżka pensji dla sztabu szkoleniowego

 lksz15 Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2007
Skąd: Ożarów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.12.2014, 11:00    #1
Witam,

Mam pytanie odnośnie maksymalnej wysokości pensji dla sztabu szkoleniowego. Mój budżet transferowy to 550'000 Euro z czego na płace wydaję 335'000 Euro. Kluczowemu zawodnikowi mogę zaproponować pensję w wysokości 78'000 Euro na tydzień czyli dosyć sporo i jestem z tego zadowolony. Natomiast np asystentowi mogę maksymalnie zaproponować 3'700 Euro, trenerom 1'400 Euro. Co chwilę proszę zarząd o podwyższenie pensji dla wszystkich trenerów, asystentów itp. Zarząd za każdym razem się zgadza, ale pensją jaką mogę zaproponować jest dalej taka sama. Sztab szkoleniowy jaki jest mi potrzebny do klubu wymaga pensji co najmniej 20-30tys. I mam pytanie jak podwyższyć tą pensję? Czy tak powinno być jak jest czy to jakiś błąd? Mam najnowszego FM 2015 z najnowszą łatką 15.2.1, ale na każdej łatce pensja się nie zwiększała jak zarząd się zgodził.

 lksz15 Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2007
Skąd: Ożarów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.12.2014 12:55    #2
Zwiększyłem sobie budżet płacowy w fmrte na chwilę dziesięciokrotnie i chciałem zobaczyć co się stanie. Stało się to, że kluczowemu zawodnikowi mogłem zaproponować 450'000 Euro tygodniowo, a trenerowi dalej maksymalnie 1'400 Euro. Nie wiem o co chodzi z tym. Aktualna średnia płaca trenerów to około 500-700 Euro tygodniowo, więc może średnia musi być wyższa aby móc zaproponować coraz więcej. Z tym, że wszyscy którzy wymagają pensji około 1'400 wcale nie są lepsi od moich którym płacę średnio 500-700.

 lksz15 Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2007
Skąd: Ożarów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.12.2014 15:01    #3
Gdzieś na forum wyczytałem, że dla ustalenia maksymalnej pensji dla sztabu szkoleniowego brana jest pod uwagę reputacja klubu oraz ligi, a dla pensji piłkarzy budżet płacowy. Mógłby ktoś potwierdzić czy to jest prawda czy nie? Czy jest inna przyczyna tak niskiej pensji dla sztabu szkoleniowego? Dodam, że mój klub (Lech Poznań sezon 2019/2020) ma 7641/10000 reputacji natomiast Ekstraklasa 148/200. Wiec mimo wszystko wydaje mi się, że pensje powinny być większe. Dodam również, że w ekstraklasie żaden klub nie płaci trenerowi więcej niż 1'400 Euro, więc nawet może miałoby to sens. Tylko teraz nie wiem co mam zrobić czy da się to zmienić w jakiś szybki sposób (rozmawiając z zarządem czy coś innego) czy po prostu muszę czekać aż reputacja klubu i ligi jeszcze wzrośnie.

 lksz15 Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2007
Skąd: Ożarów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.12.2014 21:48    #4
Reputacja klubu i ligi jest jednak chyba błędnym stwierdzeniem. Mój budżet transferowy wynosił 12mln natomiast stan konta 47mln i mogłem zaproponować trenerowi 1,4tys, sprzedałem zawodnika i budżet transferowy zmienił się na 20mln (budżet płacowy bez zmian), a stan konta 55mln i mogłem zaproponować już 1,5tys. Następnie kupiłem zawodnika za 6mln i z powrotem mogę zaproponować tylko 1,4tys. Teraz tylko pytanie czy to budżet transferowy wpływa na wysokość pensji sztabu czy stan konta? Szkoda, że nic nikt nie pisze może bym się prędzej dowiedział o co chodzi z tymi pensjami. Przeszukałem już sporo internetu i nic nie znalazłem ne ten temat (być może źle szukam :)).

 Blazus Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2014
Skąd: Peterborough
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2014 14:01    #5
Mogę się mylić ale np niektórym piłkarzom, których chciałem zatrudnić z wolnego transferu to jednemu mogłem dać np 2.5k tyg zaś innemu lecz gorszemu na tą samą pozycję już mniej. Ze sztabem może to wyglądać podobnie. Wnioskuje że może być to zależność od ich reputacji, doświadczenia, posiadanej licencji, atrybutów itd.

 kalidorek Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2013
Skąd: Marki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2014 14:14    #6
Proponowałem pracę trenerom z Polski i z zachodu. Zawsze mialem ten sam limit. Zalezny tylko od funkcji jaka mialby pelnic dany osobnik. O ile pamietam jest mozliwosc zgloszenia sie do zarzadu o zwiekszenie pensji trenerow/skautow/itd ale nie zawsze jest aktywna.

 lksz15 Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2007
Skąd: Ożarów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2014 15:53    #7
[quote="Blazus"]Mogę się mylić ale np niektórym piłkarzom, których chciałem zatrudnić z wolnego transferu to jednemu mogłem dać np 2.5k tyg zaś innemu lecz gorszemu na tą samą pozycję już mniej. Ze sztabem może to wyglądać podobnie. Wnioskuje że może być to zależność od ich reputacji, doświadczenia, posiadanej licencji, atrybutów itd.[/quote]

Być może było spowodowane to tym jaką rolę proponowałeś w klubie zawodnikowi. Bądź pierwszy którego zatrudniłeś zażądał dużej pensji oraz dużej kwoty za podpis i może jeszcze miał agenta który też chciał dużo. Wtedy budżet transferowy/płacowy się zmniejszył i kolejnemu już mogłeś zaproponować mniej. Doświadczenie, reputacja, licencja, atrybuty itp powodują jedynie wymagania płacowe danego trenera którego chciałbym zatrudnić, natomiast mi chodzi o to, że klub może bardzo mało takim zaoferować i nie daje nic więcej.


[quote="kalidorek"]Proponowałem pracę trenerom z Polski i z zachodu. Zawsze mialem ten sam limit. Zalezny tylko od funkcji jaka mialby pelnic dany osobnik. O ile pamietam jest mozliwosc zgloszenia sie do zarzadu o zwiekszenie pensji trenerow/skautow/itd ale nie zawsze jest aktywna.[/quote]

Jeżeli chodzi o ten limit to się zwiększył z czasem bo wcześniej był 800-900 natomiast teraz mam 1400 (mówię konkretnie o funkcji trenera) mimo, że reputacja klubu i ligi jest dużo większa niż na początku. Do zarządu jak tylko jest możliwość to za każdym razem się zgłaszam i zarząd akceptuje moją prośbę o podwyższenie płac dla trenerów, lecz tylko na zgodzie się kończy bo limity dalej zostają takie same.

Mi się wydaje, że tutaj głownie wpływ może mieć stan konta lub wartość klubu. Bo jak np dostanę hajs za awans do PM to limity się zwiększają do 1500, a jak stracę więcej pieniędzy do znów spada. Tylko, że to cały czas jest bardzo mało jak na 50mln stan konta i 150mln wartość klubu.

P.S.
Reputacja mojej ligi jest taka sama jak holenderskiej, a klubu taka sama jak Ajaxu. W Ajaxie jest zatrudniony manager który zarabia 30500 Euro, gdzie u mnie tylko można o tym pomarzyć. Dodam, że wartość klubu jest również podobna.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.