Czy opłaca się szkolić juniorów ?

 Canarino Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2014
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.10.2014, 10:46    #1
Witam. Od niedawna zacząłem grać w Football Manager 2014. Jak mówicie, czy opłaca się szkolić zawodników ze zespołów u-19 i u-21 czy dać sobie z tym spokój ? A jeśli opłaca się szkolić to czy wystarczą tylko treningi indywidualne ?

 Kurpiu Wybitny Literat

Postów: 238
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2014
Skąd: Mrągowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.10.2014 13:36    #2
Jeżeli masz perełki - 4-5 gwiazdkowe to warto dać ich do pierwszego składu - niech trenują z pierwszą drużyną. Warto też wpuszczać ich chociażby na ostatnie minuty wygranych meczy i dać im jakiegoś mentora. Pozostałych można olać, wypożyczyć gdzieś i liczyć na to, że ktoś za nich coś zapłaci. Młodzi szybciej się uczą, więc (ja tak robię) zawsze ich za młodu cisnę z silnym treningiem indywidualnym (głównie szybkość/siła/wytrzymałość) i nauką nowych pozycji na boisku. Opłaca się, i to bardzo - przykładowo w Lidze Mistrzów można zgłosić przecież 25 graczy, lecz 4 z nich musi być wychowankiem - jak ich nie masz to z automatu tracisz 4 możliwości. Jeżeli ktoś się za młodu wybija to dmuchać i chuchać na niego by coś z niego wyrosło.

 Canarino Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2014
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.10.2014 16:57    #3
[quote="Kurpiu"]Jeżeli masz perełki - 4-5 gwiazdkowe to warto dać ich do pierwszego składu - niech trenują z pierwszą drużyną. Warto też wpuszczać ich chociażby na ostatnie minuty wygranych meczy i dać im jakiegoś mentora. Pozostałych można olać, wypożyczyć gdzieś i liczyć na to, że ktoś za nich coś zapłaci. Młodzi szybciej się uczą, więc (ja tak robię) zawsze ich za młodu cisnę z silnym treningiem indywidualnym (głównie szybkość/siła/wytrzymałość) i nauką nowych pozycji na boisku. Opłaca się, i to bardzo - przykładowo w Lidze Mistrzów można zgłosić przecież 25 graczy, lecz 4 z nich musi być wychowankiem - jak ich nie masz to z automatu tracisz 4 możliwości. Jeżeli ktoś się za młodu wybija to dmuchać i chuchać na niego by coś z niego wyrosło.[/quote]



ok.dzięki.a gdzie się sprawdza potencjał zawodników ?

 piotrp504 Partyzant

Postów: 738
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2012
Skąd: Blisko Krakowskiego Smoka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.10.2014 18:24    #4
Opłaca się a jak go już wyszkolisz i najlepsze kluby z europy składają ci wielomilionowe oferty za niego to pękasz z dumy .ostatnio sprzedałem swojego najlepszego juniora do Man Utd za 20 milionów euro .
Gdzie masz potencjał klikasz nazwisko i pod nazwiskiem jest coś takiego jak raport podany w gwiazdkach w zależności od skórki oczywiście
Moje skromne manifestowanie -zapraszam
http://piotrp0506.cmrev.com/blog.html
moje depesze
http://piotr(...)l?page=0
Hala Madrid

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.10.2014 21:05    #5
W FM-ie nie ma mowy o szkoleniu. Ale w większości klubów, nawet jeśli jest nędzny, w juniorach siedzą 5-gwiazdkowcy, z których można zrobić wspaniałych piłkarzy. Reprezentantów kraju. Mnie się tak udało z jednym. Grał, grał i grał. PA pewnie koło 130 max., a skończył jako reprezentant Francji, strzelec bramek Realowi w LM. Po takim czymś człowieku rozumie po co gra w FM-a. Nie żeby patrzeć jak Januzaj z PA 190 gra padakę, nie żeby ciągle sprowadzać Balantę, bo ma PA -10! A teraz podobny manewr przeprowadzam z bramkarzem z trzecioligowego klubu. W pół roku rozwinął się wspaniale. I tylko takie szkolenie ma sens, nie ogrywanie w juniorach, nie wypożyczanie, regularne stawianie. Zawsze jest mecz, że nie ma kogo wprowadzić, czasem plaga kontuzji. Byle tylko zdobywał to doświadczenie.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.10.2014 01:21    #6
Polecam Bartka Drągowskiego z Jagi. Kupiłem go do Crystale Palace jak miał 15/16 lat i od razu stawiałem w Premiership. Po 5 sezonach nr 1 w bramce Repy i nr 3 w Premiership. No tylko trzeba się liczyć z tym, że przez pierwsze 2 sezony to jako Gk meczu nie uratuje :D

 szkagar Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2013
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.10.2014 10:44    #7
Szkolenie ma sens o ile masz dobrych trenerów i rozbudowane obiekty szkoleniowe (główne i młodzieżowe). Osobiście stosuję dwie opcje:
- wystawiam młodych zawodników jako rezerwowych i kiedy mam pewność, że mecz jest wygrany, wtedy wstawiam ich do gry (ok 60 minuta). Zbierają doświadczenie i się rozwijają :)
- wypożyczam ich tam gdzie będą na pewno grać w pierwszym składzie.

Kiedy sprowadzam młodego zawodnika to najpierw daje go na pół sezonu do rezerw. Niech pozna język i taktykę (rezerwy grają główną taktyką) i później wprowadzam go powoli do głównego składu. Chyba, że mam kontuzje, to wtedy ściągam go na mecz (lub kilka) bezpośrednio z rezerw.

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.10.2014 15:25    #8
[quote="szkagar"]Szkolenie ma sens o ile masz dobrych trenerów i rozbudowane obiekty szkoleniowe (główne i młodzieżowe). Osobiście stosuję dwie opcje:
- wystawiam młodych zawodników jako rezerwowych i kiedy mam pewność, że mecz jest wygrany, wtedy wstawiam ich do gry (ok 60 minuta). Zbierają doświadczenie i się rozwijają :)
- wypożyczam ich tam gdzie będą na pewno grać w pierwszym składzie.

Kiedy sprowadzam młodego zawodnika to najpierw daje go na pół sezonu do rezerw. Niech pozna język i taktykę (rezerwy grają główną taktyką) i później wprowadzam go powoli do głównego składu. Chyba, że mam kontuzje, to wtedy ściągam go na mecz (lub kilka) bezpośrednio z rezerw.[/quote]

Dla mnie to głupota, to nie prawdziwy świat, nie ma czegoś takiego jak poznawanie taktyki, co najwyżej wkomponowanie się w zespół, a przez te pół roku jeśli ma duży potencjał i jest za stary na zespół U19 to po prostu zatrzyma się w rozwoju gnijąc w rezerwie

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.