Brak ofert za piłkarzy i scouting

 quares Partyzant

Postów: 43
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.10.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.10.2014, 08:35    #1
witajcie FManiacy! 2 pytanka natury technicznej dotyczących FM 2014...Wisła Kraków, rok 2021, reputacja globalna. Pomimo sukcesów i zainteresowania "wielkich" klubów moimi zawodnikami ofert jest jak na lekarstwo. Są to gracze dużej klasy, a oferty są rzadkością. Drugie pytanie dotyczy scoutingu. Mam bardzo dobrych scoutów, z ogromną wiedzą, ale ich poszukiwania są delikatnie mówiąc niezadowalające. Puszczam Brazylijczyka do ojczyzny a on żadnego raportu przez pół roku. Coś tu jest nie halo. Spotkał się ktoś z takimi "problemami"? Jakieś rady?

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.10.2014 08:52    #2
Może to kwestia szczegółów wyszukiwania, które wyznaczyłeś scoutowi? Ustawiałeś jakieś konkrety tam?

 quares Partyzant

Postów: 43
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.10.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.10.2014 08:57    #3
tylko gwiazdki minimum 3 i tyle

 arvanis Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2010
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.10.2014 09:10    #4
1. Brak ofert może wynikać np. z wysokich kontraktów, które podpisałeś z zawodnikami. Jeśli AI uważa, że teraz zarabiają za dużo, nie będzie się nawet bawić w składanie oferty, bo wiadomo, że zawodnik raczej nie zgodzi się na obniżenie pensji. Spróbuj zaoferować zawodników innym klubom i zobacz, jaka odpowiedź się pojawia - jakiś klub może woleć niższą cenę, inny boi się, że zawodnik i tak nie będzie chciał przejść, a inny uważa, że nie stać go na pensję zawodnika. Spróbuj też pobawić się statusem zawodnika w zespole - obniżenie o poziom lub dwa może przyciągnąć inne zespoły.

2. Może dałeś scoutom nierealne oczekiwania w stylu: 5-gwiazdkowy zawodnik poniżej 17 roku życia? Może mają za mało determinacji? Może sami sugerują Ci, żeby coś zmienić w ich wytycznych - zdarzało mi się, że scout uważał, że w innym państwie/regionie/rozgrywkach przyniósłby więcej pożytku i pozostawało mi go tam wysłać.

 quares Partyzant

Postów: 43
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.10.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.10.2014 09:26    #5
1. kontrakty mają na poziomie 20.000 - 60.000 euro tygodniowo, więc z pewnością poza zasięgiem TOP-owych klubów nie są, jak oferuje innym klubom to oczywiście oferty składają, ale są to oferty śmieszne. Mi chodzi o to, że sami tych ofert nie składają, a jak składają to za zawodników teoretycznie słabszych.

2. jedyne oczekiwania jakie mam to ocena potencjału od 3 do 5 gwiazdek, więc moim zdaniem to nie tu leży problem

 quares Partyzant

Postów: 43
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.10.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2014 09:14    #6
przeleciało kolejne 1.5 roku i dalej kluby nie składają ofert za moich piłkarzy. Próbowałem już wydaje się wszystkiego: nie odpowiadać na pytania dziennikarzy o możliwość sprzedaży zawodnika, zmienić status z kluczowego na niższy, pojęcia nie mam co mogę zrobić jeszcze. Zawodnicy na światowym poziomie, w sile wieku, wartość niskie, bo to Polska liga, zainteresowanie jest, ofert nie ma...tak się nie da grać, bo sprzedawać trzeba żeby schodzić z pensji i robić miejsce młodszym. Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Ktoś może coś doradzić? A to, że każę polskiemu scoutowi wyszukać zawodników w Naszym pięknym kraju, a ten mając 20 i 20 na umiejętnościach i potencjale wyszukuje mi 2 (słownie: dwóch!) frajerów uważam za skandal...

 quares Partyzant

Postów: 43
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.10.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.10.2014 11:36    #7
to zabija przyjemność z gry. 4 wygrane Puchary Mistrzów, zawodnicy z reputacją globalną warci po 2 miliony i do tego brak ofert pomimo zainteresowania. do tego małolat z brazylii woli pójść do grasshopers, które na arenie międzynarodowej nie istnieje. gdzie tu logika!?

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.10.2014 12:13    #8
[quote="quares"]to zabija przyjemność z gry. 4 wygrane Puchary Mistrzów, zawodnicy z reputacją globalną warci po 2 miliony i do tego brak ofert pomimo zainteresowania. do tego małolat z brazylii woli pójść do grasshopers, które na arenie międzynarodowej nie istnieje. gdzie tu logika!?[/quote]

Zgłoś to na forum SI,. Najlepiej stwórz post, opisz go i wyślij pkm do centrali. Taka mała uwaga - nie licz, że w gąszczu zgłoszonych problemów z grą, ktoś z Si to zauważy :-)

 jaruone Młody aktywista

Postów: 336
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.05.2007
Skąd: Brudne Południe :)
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.10.2014 12:18    #9
No właśnie - wg. mnie tu jest największy ból FM 2014. Próbujesz pozyskać / sprzedać zawodnika, dajesz mu niezłą pensję lub jeśli sprzedajesz oferujesz czasem za bezcen (np. zawodnik wart 1.5 Mn za 500-300 tyś.) a tu zaczynają się schody - albo nikt nie chce kupić, albo zawodnik zaczyna rzucać kwoty "z d*upy" , po czym zrywa porozumienie i przechodzi do innego klubu o podobnej reputacji za połowę tego co chciał.
Sprzedać kogoś sensownie też kłopot - zmniejsz cenę radzą, daję nawet za 0, żeby wyzbyć się gościa który nie pasuje do mojej wizji składu i nawet za darmo go kluby nie chcą, a nie ma pensji z kosmosu i ostatni w kopaniu też nie jest.
A innym razem uweźmie się jakiś klub na typa, który nie jest tego wart i nic nie poradzisz - musisz sprzedać :P
Scouting też leży i kwiczy -wysyłam np. scouta Włocha z współczynnikami searchingu 18/18 i znajduje mi jakiś bubków, którzy może i mają potencjał, ale chyba mocno ukryty i wymagający szlifów przez 6 lat na które nie mam czasu - presja wyniku, jak w życiu :)
Daję wyszukiwanie wg. umiejętności na 4 gwiazdki - znajduje 1-2 gości. Wkurzam się, ręcznie sprawdzam składy rezerw lepszych klubów i z 20 ciekawych gości znajduję, którzy bez problemu przechodzą albo na wypożyczenie albo na stały kontrakt - można ?? Można.
Gdzie czasy FM2008 gdzie takiego Guarina czy innych grajków "łapało" 1-2 wyszukiwanie, i byli to gracze z umiejętnościami i dużą perspektywą. A teraz znajduje "siuśków" ze statsami 9-10 , wiekiem 18-19 lat i informacją , że t może być czołowy kopacz Bundesligi - taaa chyba austriackiej, przy szkoleniu w Barcelonie przez 10 lat....

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.