FM 2012 - Pytanie dla doświadczonych menadżerów Polskiej Ekstraklasy.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2014 16:45    #11
[quote="reteqq"]http://www.cmrev.com/artykuly/czytaj/Budujemy-sztab-szkoleniowy_-czyli-1_-dzien-pracy-w-nowym-klubie.html

to apropo trenerów :)[/quote]

Niestety, ten artykuł jest już nieaktualny... ale zawsze się przyda początkującemu.

Ja zawsze o takie rzeczy pytam się wujka google, i zawsze znajduję bardzo wyczerpujące, rzetelne i aktualne odpowiedzi.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Kurpiu Wybitny Literat

Postów: 238
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2014
Skąd: Mrągowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.09.2014 09:55    #12
1 Czy wyszukiwanie piłkarzy w jakikolwiek sposób się poprawia? Bo cały czas muszę szukać sam, jest to trochę już męczące.

Jeżeli scouci znają dobrze kraj/region, do którego są wysyłani to z czasem znajdują więcej perełek. Osobiście i tak 75-85 % graczy, których zatrudniam znajduję sam. W dniu, gdy do klubu przychodzą juniorzy potrafię przez kilka godzin wysyłać scoutów po kolei do większości juniorów, którzy się pojawią na liście piłkarzy. Zazwyczaj do tych, którzy są więcej warci od przeciętnych 14/15-latków. Jest to niesamowicie monotonne i długotrwałe, ale przynosi efekty. Można bowiem szybko sobie "zaklepać" potencjalną gwiazdę przed takimi gigantami jak Barcelona, Real, Porto czy Benfica - z którą mam największą batalie o talenty :) Scouci, których wysyłam w tym czasie, by szukali graczy do 18 roku życia z potencjałem powyżej 3 gwiazdek wielu takich graczy nie znajdują, a najczęściej znajdują tych, których sam wcześniej odkryłem :) Ale czasem podsyłają mi kogoś, kogo pominąłem. Reasumując - ja u siebie w Lechu nie zaobserwowałem znaczącej poprawy, ale i tak mogę liczyć na znalezienie przez nich kilku ciekawych graczy i sporadycznie na zakup któregoś z nich.

2 Jakich trenerów najlepiej zatrudnić (Jakie atrybuty ma posiadać).

Hmm, na początku grając Lechem można zatrudnić bodajże 6 trenerów, więc pole manewru jest mniejsze, tak więc ja starałem się zatrudnić po jednym z najlepszych (dostępnych) specjalistów od trenowania bramkarzy (max atrybut: Bramkarze), juniorów (max atrybut: praca z juniorami, motywowanie) , kondycji (max atrybut: Kondycja) no i 3 takich, którzy mieli wysokie atrybuty pozostałe, by trenować pozostałe aspekty. Ameryki tutaj nie odkryłem :) Z czasem, gdy zarząd godził się na zwiększenie liczby pracowników podpisywałem kontrakty z takimi trenerami, którzy mieli po 18-20 pożądanego atrybutu i dodatkowo potrafili coś "extra". Scouci oczywiście z najwyższymi atrybutami oceny potencjału i umiejętności, reszta zbędna. Przydatne też jest, gdy siatka scoutów jest zdywersyfikowana odnośnie ich wiedzy dotyczących krajów. Warto mieć gości, którzy specjalizują się w krajach afrykańskich, amerykańskich no i europejskich i wysyłać ich tam, gdzie znają rynek. Asystenta ... nie zmieniłem - od początku do 2032 Rumakuje ze mną Rumak - (z ciekawości jak przyjadę do domu rodzinnego - bo tam mam save'a gry sprawdzę, czy jego atrybuty się podniosły od początku - bo nie mam bladego pojęcia).

 ponczo96 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.09.2014 12:23    #13
1 Ja praktycznie nie zmieniam nic w treningu, bo nie znam się na tym :P. Jest coś w tym aspekcie, na co powinienem zwrócić uwagę?

2 Jaki atrybut psychiczny jest ważny przy rozwoju piłkarza( Słyszałem że Determinacja i Pracowitość).Jeżeli coś jeszcze to napisz.

3 Jak ocenisz w skali 1 do 10 mojego zawodnika, którego kupiłem jakiś czas temu:
http://zapod(...)t;/a>

4 Jakie według Ciebie powinien mieć atrybuty snajper, który ma zapewniać dużo bramke.

 koller1991 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.09.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.09.2014 13:05    #14
Witam, w jaki sposob moge dostawac rekomendacje od trenera po kliknieciu na danego zawodnika? gram juz 10 sezon i wczesniej dostawalem a od nowego sezonu juz nie. Prosze o odpowiedz

 ponczo96 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.09.2014 12:35    #15
Odpowie ktoś?

1 Ja praktycznie nie zmieniam nic w treningu, bo nie znam się na tym Język. Jest coś w tym aspekcie, na co powinienem zwrócić uwagę?

2 Jaki atrybut psychiczny jest ważny przy rozwoju piłkarza( Słyszałem że Determinacja i Pracowitość).Jeżeli coś jeszcze to napisz.

3 Jak ocenisz w skali 1 do 10 mojego zawodnika, którego kupiłem jakiś czas temu:
http://zapod(...)t;/a>

4 Jakie według Ciebie powinien mieć atrybuty snajper, który ma zapewniać dużo bramke.

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.09.2014 14:16    #16
@Ponczo - POLSKA JENZYK, TRÓDNA JENZYK? Aż serce boli na nieodmienione końcówki.
1. Trening KONIECZNIE zmieniamy. Asystent olewa zgranie (które jest kluczowe). Warto przerzucić zaangażowanie na "wysokie" (i olać foszki gwiazdeczek, którym za ciężko), zakazać odpoczynku przed i po meczu (no bez jaj) i samemu dostosowywać trening przedmeczowy do tego, co aktualnie kuleje, i co tam asystent podpowiada.
2.Determinacja, ambicja, profesjonalizm. Pracowitość mniej (ona określa chyba, jak dobrze mu idzie, jeśli regularnie nie gra) - ale jeśli jest niesportowy albo pozbawiony ambicji (charakter) to olewam takiego ziomka. Tak samo jak porywczy, medialny, konfrontacyjny, wybuchowy - 4 typki, których nie znoszę i które zawsze robią niepotrzebne burdy o byle g.
3. Nie wchodzi, ctrl + c ctrl + v to chyba nie jest takie trudne, nie?
4.Standard - wykańczanie, technika, gra głową, determinacja, gra bez piłki, opanowanie, przewidywanie, współpraca, siła, szybkość, zwinność, przyspieszenie. Nie gardzę też grą z pierwszej piłki, błyskotliwością, walecznością. Ale to zależy, czy chcesz tylko rzemieślnika do strzelania goli, czy kogoś do gry kombinacyjnej (więcej oleju w głowie potrzebuje). FM podświetla kluczowe atrybuty i w 95% one się pokrywają (może poza ustawianiem się, które trenować można tylko grą defensywną...).

 ponczo96 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.09.2014 19:31    #17
1 Jakie polecacie kluby z Ameryki Południowej i Północnej, z których łatwo można pozyskać dobrego zawodnika.

2 W jakim kraju najlepiej szukać perełek, które chciały by przejść do klubu z Polski.

 Kurpiu Wybitny Literat

Postów: 238
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2014
Skąd: Mrągowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.09.2014 15:22    #18
2 W jakim kraju najlepiej szukać perełek, które chciały by przejść do klubu z Polski.

Odpowiadałem już na niemal identyczne pytanie, więc zacutuję swoja wcześniejszą wypowiedź...

"Afryka też jest całkiem niezłym miejscem na wysłanie scoutów, szczególnie Nigeria, Kamerun, WKS i Demokratyczna Republika Konga (w mojej karierze Lechem (rok 2032) kilka perełek się tam znalazło za grosze (oczywiście przechodzą dopiero jak są pełnoletni). Północna Afryka też tworzy graczy, ale często nie chcą przechodzić lub żądają wielkich pensji. Wschodnia Europa (Bałkany, ale też Czechy, Słowacja, Bułgaria i Rumunia) oferują wielu 15-16 letnich "wunderkidów" których ściągnięcie te też żaden problem, trzeba ich tylko dobrze prowadzić, wypożyczyć tak, by za młodu grali i się rozwijali - taki 15-letni junior po 2 sezonach trenowania w juniorach będzie chciał grać w każdym klubie I-ligi PL... Odradzam raczej Azję (chociaż od czasu do czasu wyskakuje jakaś gwiazda z Chin, ale zawsze odnajduję ją za późno) i Oceanię - z wiadomych względów. No i od czasu do czasu scouting wysyłam do USA i Meksyku (Meksykanie żądają wielkiej kasy). W Ameryce Południowej to śledzę głównie Argentynę, bo Brazylijczycy też nie chcą przechodzić często, ale Argentyńczycy znacznie chętniej, no i Urugwaj."

A jeżeli chodzi o kluby to nie ma reguły. Na początku 95 % graczy z tamtego regionu nie chce przychodzić, wraz ze wzrostem reputacji wzrasta szansa, że jakiś kanarinjos do nas przyjdzie...

 ponczo96 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.10.2014 15:40    #19
Zawodnicy gdy mają 18 lat, mogą grać jeszcze w U-18? Czy automatycznie już muszą być w rezerwach ?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.