Odpowiednia taktyka dla Lecha Poznań - problem

 krystian125_chud... Partyzant

Postów: 56
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.08.2014, 21:15    #1
Cześć wszystkim! Chciałbym się was poradzić co do taktyki w FM 14, gdzie prowadzę Kolejorza. Od wydania FM 14 minęło wiele czasu, a nadal nie mogę przyzwyczaić się do 14, gdyż w 12 grało mi się zdecydowanie najlepiej. Jakoś niespecjalnie dobrze sobie radzę, chyba jestem zbyt słaby na FMa 14. Mój problem polega na tym, że nie mogę znaleźć złotego środka na każdą formację. Atak jest okropnie nieskuteczny (najlepszy strzelec w sezonie we wszystkich rozgrywkach miał 12 bramek), a błędy obrony wołały o pomstę do nieba. I co robić? Zmieniałem taktyki, funkcje, polecenia. Czasami przychodziły efekty, ale to na max 2 mecze, potem znów to samo. Bardzo proszę was o radę, co robię źle, co jest do zmiany? Zacznę od tego, że gram taktyką 4-5-1, taką "Zetką" Oto moja taktyka i polecenia:
BR-O
PO-Aut
2x ŚO - O
LO-Aut
DP- Rygiel
PŚ-Długodystansowiec
OPP - Skrzydłowy - wsparcie
OPŚ - Enganche
OPL - Schodzący Nap- Atak
N - WN

Polecenia: Utrzymanie piłki, krótsze podania, podania w pole karne, rozegranie piłki po ziemi, ostre dośrodkowania, rajdy między obrońcami, ataki skrzydłami, zagrania na obieg, szersze pole gry, skrócenie pola gry, nękanie rywali, krótsze krycie.

W większości moich rozegranych spotkań kończyło to się wymęczonym zwycięstwem, gdzie statystyki były miażdżąco lepsze dla mnie, np. posiadanie 65/35, strzały 18/3. Spotkania te oczywiście nie zawsze kończyły się wymęczonymi 3 punktami, ale też remisami i porażkami z takimi samymi statystykami. Powyższa taktyka jest moją obecną, wcześniej miałem inne, z innymi poleceniami i funkcjami zawodników, lecz wszystkie taktyki łączą - nieskuteczność napastników oraz błędy obrońców w kryciu, odbiorze, przy defensywnych SFG. Oprócz tego drużyna gra bardzo agresywnie - nieraz zdarza się mi kończyć mecz w osłabieniu, zwłaszcza czerwo otrzymuje rygiel. Wracając do skuteczności, obecnie, jest bez zmian. Dwóch napastników jeden w 27 meczach 7 bramek drugi w 26 także 7 bramek. Najskuteczniejszy jest enganche - 12 goli.

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto mi doradzi, jakie popełniam błędy, bo zapewne jest ich wiele. Cały czas szukam przyczyn, jednakże póki co, nie znalazłem ich. Bardzo proszę o pomoc!
Pozdrawiam wszystkich FM-owców.

 kacperlito Partyzant

Postów: 45
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.01.2012
Skąd: Gryfino
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.08.2014 22:07    #2
Próbowałeś grać bez krótkiego krycia ?

 Arbeh Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.08.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.08.2014 02:41    #3
Ustaw trening przed meczem gra w ataku, czasami pomoga zwiększyć skuteczność. Patrz na zespół rywala jak gra, podania bezpośrednimi czy krótkimi. Jak krótkie to nękanie rywali, jak bezpośrednie to krycie na dystans. Masz jakieś polecenia indywidualne dla swoich zawodników?
Przyznam szczerze że gram podobną taktyką do twojej, skuteczność pod bramką mierna. Głównie gole w tej taktyce, strzelają boczni, a napastnik to ma być taki typowy odgrywający.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.08.2014 o godz. 02:42

 krystian125_chud... Partyzant

Postów: 56
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.08.2014 22:21    #4
[quote="Arbeh"]Ustaw trening przed meczem gra w ataku, czasami pomoga zwiększyć skuteczność. Patrz na zespół rywala jak gra, podania bezpośrednimi czy krótkimi. Jak krótkie to nękanie rywali, jak bezpośrednie to krycie na dystans. Masz jakieś polecenia indywidualne dla swoich zawodników?
Przyznam szczerze że gram podobną taktyką do twojej, skuteczność pod bramką mierna. Głównie gole w tej taktyce, strzelają boczni, a napastnik to ma być taki typowy odgrywający.[/quote]

Jeśli chodzi o polecenia indywidualne to daję jedynie zawodnikom z przodu, żeby częściej strzelali, którzy mają wysoki współczynnik strzału z dystansu, czyli Khiznhichenko, Rybalka i Darko Lazovic, i Rafael Guarderas. Ryglowi daję podawaj krócej. Zazwyczaj tak wyglądają moje indywidualne polecenia.
A co do treningu przed meczem, to tak daję grę w ataku, poza tym w treningu ogólnym daję ofensywę na intensywności przeciętnej. Jedynie przed sezonem i w trakcie przerwy do dwóch tygodni przed pierwszym meczem o punkty trenuję kondycję na bardzo wysokim.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.08.2014 o godz. 22:23

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.