Gwiazdki

 Kamil Cierniak Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.05.2012
Skąd: Polkowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2014, 16:00    #1
Witam. Gram już kilka lat w FM i dalej nie rozumiem co oznaczają te gwiazdki w profilu piłkarza...

Przykład gram właśnie Juventusem sezon 15/16 Chiellini ma 31 lat, oceny meczowe ma grubo ponad 7,0... jest filarem mojego zespołu, super obrońca, super statystyki, nie popełnia błędów... no można powiedzieć ideał obrońcy... ale mój asystent (tak? bo to on "przydziela" ilość gwiazdek danemu piłkarzowi, który gra w klubie?) twierdzi, że Chiellini na 5 możliwych ma tylko 2,5 gwiazdki... czyli według jego (a jest jednym z najlepszych asystentów) Chiellini powinien iść na ławkę, a najlepiej to go już sprzedać, zwolnić... więc nie rozumiem co te gwiazdki oznaczają? zwracać na nie uwagę? czy mieć to w nosie?

tak samo np. David Luiz, który gra u mnie dalej w Chelsea, mogę go kupić za ok. 9-10mln ma bardzo dobre umiejętności techniczne, psychiczne, fizyczne, co prawda dość słabą formę... ale (w tym przypadku moi scouci) oceniają go również na 2,5 gwiazdki...

 piotrp504 Partyzant

Postów: 738
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2012
Skąd: Blisko Krakowskiego Smoka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2014 16:48    #2
Im masz lepszych skautów z wiedzą ocena umiejętności piłkarza i ocena potencjału z atrybutami powyżej 15 to potrafią lepiej ocenić jego walory i umiejętności .co do piłkarzy im piłkarz starszy bliżej mu do emerytury( oprócz bramkarzy ) to jego umiejętności spadają dlatego może twój skaut tak go ocenia .ja widziałem w necie scren Cr7 który w wieku trzydziestu dwóch -trzech latach miał dwie i pół gwiazdki .
dodam że skaut wysyła ci raport w trzech opcjach pierwsza podsumowanie na ile gwiazdek go wycenił druga to obecne umiejętności czyli jakie ma atrybuty trzeci opcja to trzy piłkarz w przyszłości jeszcze się rozwinie
u mnie Davida skauci wycenili tak
http://www.iv.pl(...)2936.jpg
Reasumując im lepszy skaut tym jego ocena będzie wiarygodniejsza

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.08.2014 o godz. 16:56

Moje skromne manifestowanie -zapraszam
http://piotrp0506.cmrev.com/blog.html
moje depesze
http://piotr(...)l?page=0
Hala Madrid

 Kamil Cierniak Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.05.2012
Skąd: Polkowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2014 18:30    #3
Scoutów mam dobrych, minimum 16, faktycznie im piłkarz starszy tym bardziej mu umiejętności spadają, jednak spadają mu atrybuty głównie fizyczne, trochę techniczne, a psychiczne stoją w miejscu, zobacz takiego Del Piero, fizycznie już nie daje rady, ale technicznie i psychicznie jest jak Messi, albo nawet i lepiej.

Właśnie na przykładzie wspomnianego CR7, u mnie ma on jakieś 3/3,5 gwiazdki jednak to w niczym mu nie przeszkadza by zdobywać co roku po 20-30 bramek i chodzi mi o to, przynajmniej u tych piłkarzy koło 30, że ilość gwiazdek wcale nie świadczy o tym czy piłkarz jest dobry czy słaby i to że Chiellini czy inny mój piłkarz pod 30 ma mało gwiazdek to wcale nie oznacza, że trzeba się go pozbyć, albo że następny sezon będzie słabszy...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.08.2014 o godz. 18:31

 Malciek Partyzant

Postów: 188
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.07.2014
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.08.2014 21:06    #4
No cóż wydaje mi się, że gwiazdki mogą mieć też znaczenie w potencjale zawodnika. Taki zawodnik koło 30 lat jest cały czas dobrym nabytkiem, aczkolwiek porównując go do paru młodych perspektywicznych zawodników po prostu nie przystoi mu dać 4,5/5, bo młode talenty by go jechały jak chcą. Jeżeli ma dobre noty to go wystawiaj w 1wszym składzie, natomiast w przypadku młodych zawodników opieraj się na scoutach z dużą umiejętnością "skanowania" potencjału. Ja przyjmuje taką taktyke w każdym klubie który prowadzę, że mam 2 bardzo dobrych nastawionych na umiejętności, a 2ch mam na potencjał. I tak oto wiem którzy młodzi są zdolni a także którzy starsi kopacze pomogą doświadczeniem w zespole :)

Chociaż i tak najlepiej zaufać własnej intuicji i własnym wyborom. Scouci to tylko pomoc :D

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.08.2014 o godz. 21:07

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki. " - Henryk Reyman

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.