Kilka pytań na temat prowadzenia małego klubu

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.07.2014, 13:23    Pytanie
Hej,
Po rocznej przerwie wróciłem do FMa i mojego starego zapisu. Jest styczeń 2017, a ja aktualnie prowadzę klub z czwartej ligi francuskiej Borgo FC (w 3. sezonie uzyskałem z nimi upragniony awans). Bardzo chciałem by kariera mojej postaci była maksymalnie realistyczna, dlatego w pierwszym sezonie prowadziłem drużynę amatorską i dopiero później podjąłem pracę w półzawodowym Borgo. Miałem w planach tak prowadzić ten klub, by w przyszłości większość, jeśli nie cały skład miał składać się z jego wychowanków. W tym roku pojawiła się nowa przeszkoda - poziom mojej szkółki (SCREEN) spadł do poziomu ‘mizernego’. Zaniepokojony tym faktem przesymulowałem sobie kilka kolejnych miesięcy i wyszło, że w tegorocznym naborze najlepszy junior poszczycić się mógł jedynie dwoma gwiazdkami potencjału, gdy we wcześniejszych latach trafiało mi się kilku z przynajmniej trzema. Obecnie w kasie klubu mamy 150 tys. euro (po zakończeniu sezonu i przyznaniu premii powinniśmy mieć około pół miliona). Czy taka suma wystarczy by rozwinąć naszą szkółkę, a jeśli tak to na jaki poziom? W przerwie międzysezonowej udało mi się wymusić na prezesie rozwój bazy treningowej. Obecnie jest ona na poziomie podstawowym. Budowa nowej ma trwać rok i skończy się w listopadzie – jakiego poziomu bazy mogę się spodziewać?

Czytałem, że dobrym sposobem na podreperowanie budżetu i wzmocnienie składu jest znalezienie klubu patronackiego. Wielokrotnie udawało mi się przekonać prezesa o słuszności takiego posunięcia, ale zawsze kończyło się na tym, że nie udało się znaleźć na to miejsce odpowiedniego kandydata. W czym tkwi problem? Z drugiej strony udało mi się go nakłonić na znalezienie klubu filialnego, jednak nie wiem czy jest sens zawierania takiej umowy, bo proponowane zespoły, występują w ligach regionalnych (niegrywalnych).

Kolejna sprawa jaka mnie trapi to kilku amatorów, wciąż zalegających w moim klubie. Są już za starzy by ich ogrywać w zespołach juniorskich, a ich umiejętności odbiegają od tych prezentowanych przez graczy pierwszego składu. Czy jest sens wyrzucać ich z zespołu jeśli i tak nie płacę im ani grosza?

Ostatnią i chyba najtrudniejsze pytanie. Czy jest w ogóle sens próbować osiągnąć coś z takim zespołem jak Borgo? Przez te kilka lat (w czasie gry) i kilku miesiącach (w czasie rzeczywistym) bardzo przywiązałem się do moich zawodników, jednak zdaję sobie sprawę, że prowadzenie małego klubu wiąże się z mnóstwem ograniczeń (co z jednej strony jest plusem jak i minusem). Z drugiej strony nie wiem czy chcę tworzyć czegoś na miarę polskiej Niecieczy. Po zakończeniu każdego z sezonów z ciekawości sprawdzam sobie jakie potencjalne kluby wyraziłyby chęć zatrudnienia mnie. Dwa, które utkwiły mi w pamięci to Bangor City (walczy o czołowe miejsca w walijskiej ekstraklasie) i beniaminek drugiego szczebla rozgrywkowego w lidze rosyjskiej (nazwy zespołu nie pamiętam). Moim zdaniem, dla dobra rozwoju mojej postaci najlepszym rozwiązaniem byłoby pozostanie w klubie do czasu awansu do trzeciej ligi. Napiszcie co wy byście zrobili na moim miejscu.

Na marginesie: czytałem, że istnieje możliwość wygenerowanie się gracza, który jest naszym wirtualnym synem. Czy komuś z was przydarzyła się taka niespodzianka? Jeśli tak to w jakim wieku była wasza postać i ile lat prowadziła klub, w którym syn się pojawił?

//Edytowano 2 razy, ostatni raz 23.07.2014, 13:31

www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 Yrkomm16 Partyzant

Postów: 348
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.06.2014
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.07.2014 13:37    #1
Ja napiszę o tym "synu":
Miałem ich dwóch w Lechii mi się wygenerowali.
Pierwszy Zbigniew Byliński środkowy obrońca piekielnie utalentowany a drugi Michał napastnik to taki średniak.
Ale obydwu bardzo kocham :*
Zbigniew pojawił się w 2 sezonie a Michal w 3 sezonie xD

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 23.07.2014 o godz. 13:38

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.07.2014 17:17    #2
Ja kurde prowadze Real 11-ty sezon i kiszka, zaden Bouzanis nie przybyl do juniorow Realu. Grrr.

Ja na Twoim miejscu prowadzilbym dalej - zanim osiagniesz poziom L1, bedzie to juz w pelni zmyslona rozgrywka (wiec i tym fajniejsza). ~500k na obiekty moze wystarczyc, choc 100% pewnosci nie dam. Jesli masz klub 1/2 zawodowy, to amatorzy caly czas moga byc zapchajdziurami. I tak na codzien robia cos innego (pieka chleb, kieruja autobusem w miejscie itd), a jak nie ma kim grac, to mozna na nich w ostatecznosci postawic. Wiadomo, juniory lepsze, ale to juz sam zadecydujesz, co wolisz.

 polac Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2007
Skąd: Miechow
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.07.2014 12:28    #3
To i ja może się podłączę z takim pytaniem.
W jaki sposób odbywa się przekształcenie klubu z pół-zawodowego na zawodowy ? Obecnie mogę proponować tylko kontrakty półzawodowe i tymczasowe.

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.07.2014 13:50    #4
Chyba dzieje sie to automatycznie - tzn. jak awansujesz do odpowiednio wysokiej ligi (gdzie np. jest wymagane, by był status zawodowy). Analogicznie ma się sytuacja ze stadionem - jeśli nie spełnia wymogów, to prezesinho daje pieniądze na jego rozbudowę do odpowiednich warunków. Mam jednak nadzieję, że to zmienią w końcu, bo nie każdy musi grać - jak ma kartoflisko, to niech gra na kartoflisku, a nie bierze pożyczki :D

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.