Nagły spadek formy drużyny

 Peps Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2010
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.07.2014, 15:49    #1
Cześć,
po 18 meczach bez porażki, moja drużyna notuje bardzo słabych kolejnych 10 meczy. Porażki z niżej notowanym rywalami, remisy ze spadkowiczami, bardzo mało strzelonych goli itd. Spróbowałem minimalnie rotować składem, zmieniłem taktykę(na inną, która już zdążyli poznać), próbowałem inaczej z nimi rozmawiać i dalej NIC. Co robić w takich sytuacjach? Czy macie jakieś sposoby? Powiem szczerze, że gram w fma już bardzo długo i rzadko mi się zdarzało aż takie wahania. O co chodzi?

 Joel_Tshibamba Partyzant

Postów: 43
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.07.2014 17:38    #2
Ja gdy mam problemy z obniżką formy, to zmieniam trening. Przez cały sezon stosuję grę w obronie, lecz gdy przyjdzie słabszy okres to zmieniam trening na grę w ataku i przede wszystkim zmniejszam obciążenie treningu. U mnie prawie zawsze to pomagało, choć ostatnio nie miałem takich problemów.
10 sezonów w As Roma. Zapraszam do czytania :)
http://tshib(...)ca_.html
Zapraszam do udziału w konkursie:
http://tshib(...)owadzeni

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.07.2014 23:19    #3
[quote="Peps"]Cześć,
po 18 meczach bez porażki, moja drużyna notuje bardzo słabych kolejnych 10 meczy. Porażki z niżej notowanym rywalami, remisy ze spadkowiczami, bardzo mało strzelonych goli itd. Spróbowałem minimalnie rotować składem, zmieniłem taktykę(na inną, która już zdążyli poznać), próbowałem inaczej z nimi rozmawiać i dalej NIC. Co robić w takich sytuacjach? Czy macie jakieś sposoby? Powiem szczerze, że gram w fma już bardzo długo i rzadko mi się zdarzało aż takie wahania. O co chodzi?[/quote]
Zrób wirówkę. Wystaw juniorów, lub graczy zz głębokiej rezerwy + tych, którzy dotychczas nie zawodzili. Powinno pomóc.
A mało goli to wiele nam nie mówi. Mało okazji, czy nieskuteczność? Jeśli to pierwsze, rotacja na skrzydłach, możesz wystawić nawet dużo słabszych graczy niż podstawowy (chodzi o to, aby nikt nie poczuł "abonamentu" na grę). Do tego trening panowania nad piłką. Jeśli nieskuteczność, to może rotacja w napadzie? Ewentualnie trening gry w ataku, lub czekanie na przełamanie. I tak jak mówił kolega, sprawdź zadowolenie z treningów. Jeśli są niezadowoleni, to poluzuj trochę treningi i rotuj składem. A może to już zmęczenie sezonem? Syndromy trochę na to wskazują. Jeśli uznasz, że to zmęczenie sezonem (czytaj wielu graczy ma w cholerę występów i zaczynają tracić jakość gry) to po pierwsze tydzień odpoczynku dla eksploatowanych, lekkie obciążenia i trening zgrania. Do tego po każdym meczu dwa dni odpoczynku. A może przybliżyłbyś klub i ustawienie, którymi grasz? Byłoby łatwiej pomóc. Mam nadzieję, że nie zanudziłem na śmierć:)

 Peps Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2010
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.07.2014 09:16    #4
Gram Schalke, systemem 4-4-2. System odpowiedni pod zawodników. Zmęczenie sezonem na pewno nie, bo to się zaczęło mniej więcej w listopadzie. Szło mi fenomenalnie przez pierwsze 7 kolejek plus połowa poprzedniego sezonu. Myślę, że zrobiłem błąd w przygotowaniach do sezonu... chociaż wszyscy są na 100%. Treningiem są zachwyceni. Zauważyłem, że jak zmieniłem "kontrole" na "kontratak" to zaczęli dużo lepiej grać. Teraz może już czas to zmienić? Cały czas coś próbuje kombinować ale wyniki teraz w kratkę, zobaczymy jak mi pójdzie w 1/16 LM.

 szkagar Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2013
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.07.2014 22:35    #5
Też miewam problemy z formą/koncentracja/motywacją zawodników. Aby temu zapobiec albo zmniejszyć ryzyko ...

1. Używam kar:
- najpierw formalne ostrzeżenie i/lub rozmowa wychowawcza zaraz po meczu
- jeśli zawodnik w kolejnym meczu lub kilku znów nawali daję karę finansową (od razu 2 tygodnie bez wypłaty). To już boli i zazwyczaj są niezadowoleni. Wtedy mówię, że zasłużyli na karę.
- Jeśli to nie pomaga odsyłam zawodnika do rezerw i tam gra aż nie zacznie prosić o grę w pierwszym składzie. Wtedy wraca do składu ale dostaje ostrzeżenie o wystawieniu na listę transferową
2. Przygotowania przed sezonowe
- pierwsze 2 tygodnie ZAWSZE trenujemy kondycję i zero sparringów
- później 1 mecz tygodniowo o koncentracja WYŁĄCZNIE na zgraniu.
3. Rotacja składem
- każdy zawodnik pierwszego składu gra. Nie ma sytuacji, że ktoś grzeje ławę :)
- kiedy czeka mnie ważny mecz podstawowy skład odpoczywa jeden mecz przed spotkaniem - mają zachować świeżość :)
4. Motywacja
- asertywnie lub żarliwie mówię, że w nich wierzę + rozmowy indywidualne
- w przerwie głównie asertywnie każe im grac tak dalej albo nie odpuszczać (zależy od wyniku)

Efekty są takie, że rzadko kiedy mam poważniejsze wahania formy. Oczywiście na każdą pozycję mam dwóch piłkarzy i mogę sobie pozwolić na rotację składem. Generalnie nie da się uniknąć spadku formy, ale można zmniejszyć ryzyko :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.