Silnik meczowy FM 13 13.3.0

 Wueseu Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2014, 13:40    Pytanie
Witam, nie mam do końca pewności czy powinienem to wrzucić do suflera czy ogólnej, jednak owy silnik meczowy a raczej rozgryzienie go sprawia mi mały kłopot.

Gram w same managery od dłuższego czasu, zaczynałem od CM 3 a skończyłem bodajże na FM 10 :) i w swojej grze bardzo często stosowałem następujące ustawienie :

Lis Pola Karnego (Atak)

Lewy Skrzydłowy (Atak) Klasyczna 10 (Atak) Prawy Skrzydłowy (Atak)


Środkowy Pomocnik (Obrona)

Wysunięty Boczny O. (Wsparcie) Defensywny Pomocnik (Obrona) Wysuniety Boczny O.(Wsparcie)

Środkowy O.(Obrona) Środkowy O.(Obrona)
Bramkarz

Jak widzicie, dziele zespół na dwie formację - defensywną i ofensywną opierając grę na skrzydłach co ZAWSZE przynosiło efekty w postaci dużej ilości strzałów w światło bramki. Działało to tak : odbiór pilki na własnej połowie za pomocą bocznych obrońców i dwójki defensywnie ustawionych środkowych pomocników, po czym szybkie odegranie na skrzydła ofensywne i strzał na bramkę bądź dośrodkowanie do napastnika grającego jako Lis pola karnego, który szybką kontrę zamienia na bramkę bądź conajmniej sytuację bramkową tj. oddanie mierzonego strzału w światło bramki.

Dodam,że zwykłem grać płynnie i ofensywnie, stosując bezpośrednie podania ze swojeej połowy do formacji ofensywnej, a więc szybkie przerzucanie piłki przez całe boisko.

W teorii wszystko wygląda pięknie i aż prosi sie o działanie....niestety nie w przypadku fm 13...nie wiem dlaczego ale gra 1 wysunietym napastnikiem do którego zagrywają skrzydłowi nijak sie nie sprawdza.
W związku z tym, mam do was kilka pytań jako bardziej doświadczonych graczy w "nowsze" wersję FM'a.
Po pierwsze, jak w FM 13 działa ów silnik meczowy bo przecież to pod silnik meczowy układa sie taktykę ?
Czy zespoły grającę środkiem pola są "bardziej premiowane" od zespołów grających skrzydłami ? Oczywiście należałoby to uznać za bug silnika meczowego,natomiast chodzi o sam fakt występowania takiego zjawiska.
Jak wygląda sprawa gry 1 napastnikiem mającym za zadanie jedynie wykończyć akcję całego zespołu, czy aby silnik meczowy nie jest zbudowany w taki o to sposób, że jedyny napastnik wbiegający w linie obronną przeciwnika nie ma szans na zdobycie gola, tudzież te szanse są tragicznie znikome i stąd lepiej zagrać dwójką w ataku, a piłkę faktycznie rozgrywać środkiem pola?

Jakie są wasze przemyślenia na temat działania silnika meczowego w FM 13??
Dodam, że interesuje mnie gra drugoligowym średniakiem, nie żadnym potentatem z szeroką gwiazdorską kadrą.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 23.06.2014, 13:49

 Yrkomm16 Partyzant

Postów: 348
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.06.2014
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2014 17:11    #1
Niestety od FM 13 wszystko to jeden wielki random!
Kupiłem niedawno 14 myślałem że coś zmienią-nic.
Grałem świtem NDM i Ajaccio nacharowałem się nad taktyką i w ogóle
a i tak mnie ru###li jak chcieli i nawet nie dotrwałem do końca sezonu.
Odstaw tego crapa i wracaj do choćby 12 a najlepiej do 8.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.06.2014 23:18    #2
Pisaliśmy mu już to, ale nas skrytykował:/
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.