Problem z utrzymaniem formy

 danielo39 Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2012
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2014, 15:12    #1
Witajcie! Na wstępie chciałbym się przywitać i zwrócić się do Was z prośbą, ponieważ nie jestem za bardzo obeznany w sprawach fm, ale to nie znaczy, że nie jestem maniakiem.. Napotkałem się na pewien rodzaj rutyny w FM 14. Po pewnej ilości meczy, w których mój zespół robi niemożliwe, przychodzi pewien okres zadyszki. Zdarza mi się to prawie z każdym zespołem. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć czym to jest spowodowane? Treningiem, taktyką? Dla przykładu wrzucam screena z mojej najnowszej kariery Evertonem. Jak sami widzicie wyniki, które osiągałem na początku były niesamowite jak na Everton, lidera dopiero straciłem w styczniu. Beż żadnych transferów (dwa nie wypały)
Niestety screen nie wrzucił się.

Trening jaki stosuje - przed sezonem w okresie przygotowań na najwyższych obrotach kondycja, natomiast w trakcie sezonu na wysokim zgranie zespolu, odpoczynek po meczu i zgranie jako przygotowanie do meczu (czasami zmieniam na obrone w przypadku starć z gigantami)

Co mogę zrobić żeby drużyna nie wpadała w zadyszkę?

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2014 16:41    #2
Stosujesz rotację czy grasz większość meczy jednym składem?

 danielo39 Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2012
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2014 20:08    #3
Moja sytuacja kadrowa niestety nie wygląda za bardzo dobrze. Oczywiście, że gram jednym składem oczywiście rotacje się zdarzają ale bardzo rzadko. Obecnie zmniejszyłem obciążenia treningowe na przeciętny i widać trochę, że zawodnicy już byly przytłoczeni sezonem, trochę to pomogło i już grają jak na początku rundy :)

 Mikelson Partyzant

Postów: 26
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.10.2013
Skąd: Toruń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2014 20:14    #4
A ja prowadzę Metz i mam prawie samych murzynów. Jestem ostrym trenerem karze ich po słabych występach odbieram pensje. Ale sporadycznie czasem pochwale i nagrodzę kontraktem. W najwazniejszych meczach chłopaki dobrze grają z PSG na wyjeździe 1-1 jako benjaminek.

Więcej dyscypliny i bedzie dobrze :) I oczywiście mordercze treningi xD

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.04.2014 o godz. 20:15

 danielo39 Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2012
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2014 09:43    #5
Powiedzcie mi jeszcze jak mam najlepiej ustawić zespół na słabszych teoretycznie przeciwników? Jakie polecenia, jaka rozmowa motywacyjna? Bo często moi piłkarze lekceważą słabszych przeciwników no i tracę głupio punkty, a z silniejszymi nadrabiam.

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2014 11:08    #6
Ja np przez cały sezon mam wysokie obciążenia treningowe z nastawieniem na szlifowanie taktyki, kontuzji jest mało, czasami ktoś wypada na 2-3 tygodnie, ostro rotuje składem, 4 sezon w Rennes i mam dwie jedenastki tak na prawde, bo o tym kto zagra w następnym meczu decyduje dyspozycja w poprzednim, owocuje to tym,że jak rezerwowy,który wbija na ostatnie 20-25 minut często ma asyste lub gola, jak jest 2-0 do przerwy a mecz się kończy 2-1 to ochrzaniam za drugą połowę,czasami nawet jak z ogórem prowadzę 1-0 do przerwy to nie których cisnę w szatni, płace mało, ale daje olbrzymie bonusy, sprowadzam młodych utalentowanych newgenów idaje im szanse w pierwszym składzie, baaardzo dużo daje grac sowich wychowankom, których w Rennes mam bez liku, gram środkiem, mam dwie taktyki, pod czas meczu ciągle coś zmieniam, czasami nastawienie, gdy mnie cisną, czasami sposób podań,gdy jest słaba celnośc, zaowocowało to mistrzem w drugim sezonie, i finałem LE, w trzecim obroniony mistrz ,zdobyta LE, teraz mój cel to LM, z takimi newgenami jakich mam w Rennes nie będzie o to trudno, grunt to dawac im grac,aby się rozwijali

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2014 11:35    #7
Szukaj słabych punktów w ustawieniu i składzie :) Jeśli mają niskich, mało skocznych obrońców to wystaw do gry wysokich napastników i nakaż skrzydłowym wrzucać często piłkę, jak mają wysokich drwali na obronie to szybki napastnik i podania w pole karne i na wolne pole, jak grają tylko dwoma środkowymi pomocnikami to Ty wystaw 3 i próbuj zdominować środek pola, jak grają bez skrzydłowych to często włączaj swoich bocznych obrońców do ataku itd. A ogólna zasada (chociaż jak wiadomo- nie zawsze się będzie sprawdzać) to skrócenie pola gry przy silniejszych przeciwnikach, tak żeby nie dać im pograć i cały czas przeszkadzać (ale Twoi obrońcy muszą dobrze współpracować, ustawiać się i być dość szybcy, inaczej nie ma to sensu bo rozklepią Cię jednym prostopadłym podaniem), a przy słabszych rywalach dobrze sprawdza się cofnięcie trochę linii obrony, tak żeby wciągnąć przeciwnika na swoją połowę, rozciągnąć grę i żeby było więcej miejsca między zawodnikami. Później po odbiorze piłki można wykorzystać luki powstałe przez błędy w ustawieniu przeciwnika.

Z rozmowami motywacyjnymi przy słabszym przeciwniku też często mam problem. Jeśli przegrywam do przerwy, a gra wygląda kiepsko to często pomaga agresywna zjebka :) Ale tylko jeśli jesteś faworytem, a gra wygląda rzeczywiście słabo, inaczej się na Ciebie poobrażają. A przed meczem- nie wiem :) Szczerze mówiąc nie trafiłem jeszcze na taką opcję, która przy słabszym rywalu powodowałaby pozytywną reakcję u więcej niż 1-2 zawodników.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.