Pierwsza bramka - statystyki

 cellpump Wróg ludu

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 3
0
17.04.2014 23:23    #11
lekki offtop, ale powie mi ktoś czy się da a jak tak to jak to zrobić żeby przed meczem, przy zatwierdzaniu składu pytało czy na pewno?
Bo usunąłem to zapytanie przypadkiem i teraz z rozpedu spacja moge odrazu do meczu isc :/

 szamal96 Partyzant

Postów: 123
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2013
Skąd: Jerzwałd
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 23:34    #12
Pewnie kliknąłeś " nie pokazuj więcej tego komunikatu", nie wiem czy da się to cofnąć.
" Moja pasja to futbol, na drugim miejscu umieściłbym futbol, a na trzecim… futbol! "

 cellpump Wróg ludu

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 3
0
17.04.2014 23:42    #13
[quote="szamal96"]Pewnie kliknąłeś " nie pokazuj więcej tego komunikatu", nie wiem czy da się to cofnąć.[/quote]
dokładnie, jak ktoś wie jak to proszę o pomoc!

 szamal96 Partyzant

Postów: 123
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2013
Skąd: Jerzwałd
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 23:43    #14
Chętnie bym pomógł, ale nie ma chyba opcji cofnięcia tego.
Musisz uważać przy klikaniu tak namiętnie spacji :D
" Moja pasja to futbol, na drugim miejscu umieściłbym futbol, a na trzecim… futbol! "

 cellpump Wróg ludu

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 3
0
18.04.2014 03:32    #15
Oto przykłady pierwszego celnego strzału i odrazu strata bramki. To już tak irytujące że tracę ochotę na grę!







7 przykładów :)

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.04.2014 11:39    #16
Co do off topowego pytania o wyłączone potwierdzenia to w ustawieniach gry zaznacz opcję "resetuj wyłączone komunikaty" albo jakoś tak się ona nazywa, wówczas wszystkie pytania o potwierdzenia, które Cię denerwowały, znowu zaczną Cię denerwować :)

 arvanis Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2010
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.04.2014 13:17    #17
[quote="herbu3"][quote="arvanis"]
1. NIGDY nie kryj indywidualnie. Nie kryj 1 na 1 (chyba, że kryjesz "napastnikiem", co jest niegłupie, jeśli grasz ultradefensywnie). Unikaj ścisłego krycia jak ognia.
[/quote]

Większych głupot nie słyszałem. Cały sezon stosuję krycie indywidualne przeciwko każdemu rywalowi i jakoś dziwnym trafem mam najmniej straconych bramek w lidze. To chyba logiczne, że jeśli obrońca ma wysoki atrybut "krycie" należy to jak najczęściej wykorzystywać i nawet jeśli napastnik ma szybkość i przyspieszenie bliskie 20 a nasz obrońca na poziomie 7-8, napastnik będzie całkowicie odcięty od podań jeżeli obrońca będzie miał wysoki atrybut "ustawianie się". Gram już 3 sezon takimi instrukcjami i efekty są rewelacyjne. Polecam krycie indywidualne jeśli masz do tego odpowiednich obrońców.

[quote="arvanis"]
3. Przeciwko mocnych przeciwnikom zagęszczaj pole (unikaj zbyt dużych odstępów między liniami obrony i pomocy, jeśli trzeba, graj wysoką defensywą).
[/quote]

Kolejny dziwny wymysł. Przeciwko mocnym zespołom najlepiej jest grać znacznie głębszą linią obrony żeby zapobiegać prostopadłym podaniom, które kończą się sytuacjami sam na sam.[/quote]



Przy składzie, który podałeś parę postów niżej, to choćbyś kazał piłkarzom grać ultradefensywnie i poprzydzielał im możliwie najgłupsze instrukcje, i tak będą mieść każdego po 5:0. Żaden wyczyn wziąć drużynę, która jest potęgą i trzaskać trofeum za trofeum. Taka gra służy chyba tylko podreperowaniu samooceny gracza, że w końcu udaje mu się w czymś wygrywać.

Chcesz się przekonać, czym naprawdę jest gra w FMa i ile czasu trzeba poświęcić na własnoręczne konstruowanie drużyny (składu, taktyki, struktury klubu) to weź zespół ostatniej ligi angielskiej, ściągnij paczkę z IV ligą polską albo przynajmniej weź jakiegoś przeciętniaka z zaplecza ekstraklasy i zapomnij o technice save&load jako metodzie przechodzenia sezonu. I przekonasz się, że grając słabym zespołem iście kretyńskim pomysłem jest krycie 1 na 1, bo lepszy piłkarz przeciwnika i tak zgubi Twojego obrońcę jak Bale Bartrę i żaden z Twoich pozostałych defensorów go nie zaasekuruje, bo na tym właśnie polega indywidualne i ścisłe krycie. To samo z wysokością defensywy. Murując bramkę z silnym przeciwnikiem i głęboko osadzając defensywę zapomnij, że jesteś w stanie powalczyć o zwycięstwo. Skromne 1:0 raz na 10 spotkań to wszystko, na co możesz liczyć.

Zagęszczenie pola i wyższe ustawienie defensywy utrudnia przeciwnikowi rozgrywanie piłki, zwiększa szansę na niecelne podanie i Twój przechwyt, utrudnia rywalowi rozpędzenie się w jakimś zabójczym rajdzie i sprawia, że nawet jeśli już ktoś zacznie dryblować i "przechodzić" Twoich obrońców, zawsze jest szansa, że jeszcze jeden z Twoich zawodników będzie akurat "w pobliżu", zdąży się wrócić i ratować sytuację.

A zostawianie pola słabym zespołom rozciąga ich obronę, luzuje szyki i daje Twoim zawodnikom miejsce na konstruowanie akcji, centrowanie, rajdy. Do Twoich graczy nie będzie doskakiwało od razu 2-3 przeciwników, a nawet jeśli, oznaczać to będzie, że inny z Twoich piłkarzy właśnie zgubił krycie i śmiało można go szukać podaniami.

 cellpump Wróg ludu

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 3
0
18.04.2014 17:34    #18
[quote="stefan1984"]Co do off topowego pytania o wyłączone potwierdzenia to w ustawieniach gry zaznacz opcję "resetuj wyłączone komunikaty" albo jakoś tak się ona nazywa, wówczas wszystkie pytania o potwierdzenia, które Cię denerwowały, znowu zaczną Cię denerwować :)[/quote]
Szukałem 30 min i nigdzie tego nie widze :D Chyba tego nie ma w FM14...w 11 widze w screenach że było...
KOLEJNY PROBLEM:
przy nazwie mojego klubu sie coś pojawiło! Jakiś znaczek. Nie wiem co to jest, nigdy tego nie widziałem, aż tu dzisiaj w nocy (rano) się pojawił. Gram offline także nic się nie ściągnęło. Ktoś wie co to jest? Ten znaczek jest wszędzie przy każdej nazwie mojego klubu w grze.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.04.2014 o godz. 17:48

 cellpump Wróg ludu

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 3
0
18.04.2014 18:00    #19
Znaczek ogarnąłem, to był znaczek przy notatkach hehehehe.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.