Piłkarze nie reagują na polecenia

 Inko90 Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.04.2014, 21:24    Pytanie
Witam. Mam dość spory problem z FM 14. Otóż moi zawodnicy w ogóle nie reagują na polecenia w czasie meczu. Przykład? Bramkarz przy wznowieniu gry ma zagrywać do lewego obrońcy. Niby prosta rzecz, a nie działa. Każde wznowienie to wyjazd do przodu i strata piłki. Linię obrony mam cofniętą, a przy lewym obrońcy nigdy nie stoi przeciwnik. Mimo to bramkarz ignoruje polecenie i robi co chce.

Jedziemy dalej. Chciałem, żeby moja drużyna grała piłką. Ustawiłem wolne tempo, utrzymanie piłki, rozgrywanie piłki po ziemi. Do tego piłkarze mają ustawione krótkie podania i mniej ryzykownych podań. Efekt? Piłki latają górą niemal przez całe 90 minut. Czasem jak włączy się jakaś akcja to moi zawodnicy wymienią 5-6 krótkich podań po ziemi, ale nagle jakiś wyskoczy z długim podaniem, które przeciwna przeciwnik i z tego pada gol...

Masę goli tracę poprzez prostopadłe podania między mojego bocznego obrońcę, a środkowego. Zatem ograniczyłem wszystkim moim obrońcom grę w ofensywie, żeby tylko skupili się na defensywie. Do tego dorzuciłem węższe pole gry, aby linia obrony jeszcze bardziej się scaliła. Efekt? Nie ma różnicy czy obrońcy grają ofensywnie czy defensywnie. Czy są ustawieni wąsko czy szeroko. Przeciwnik i tak znajdzie sposób, żeby posłać piłkę między obrońców do swojego napastnika.

Zauważyłem, że przeciwnicy często uruchamiają swoje skrzydła i dochodzą do sporej ilości dośrodkowań. Problemem jest to, że moi boczni obrońcy tak naprawdę nie mają żadnego wsparcia. Da się jakoś ustawić, żeby OPL/OPP skupiał się też na defensywie. Obaj są ustawieni jako skrzydłowi, mają zaznaczone ostrzejsze wślizgi, krótsze krycie, ale w ogóle nie stosują pressingu. Dosłownie nie robią NIC w defensywie. Boczni obrońcy przeciwnika, ani przez chwilę nie są atakowani przez moich ofensywnych bocznych pomocników. Można ich jakoś dodatkowo zmusić do pressingu?

Chciałbym ustawić drużynę tak, żeby każdy piłkarz był odpowiedzialny zarówno jak za defensywę jak i ofensywę. Żeby grali powoli, rozgrywając piłkę po ziemi. Niestety polecenia drużynowe/indywidualne nie działają w żaden sposób.

Gram Lechią już trzeci sezon. W pierwszym zdobyłem mistrzostwo Polski i awansowałem do fazy grupowej Ligi Europy. W drugim sezonie zająłem 4 miejsce przegrywając podium w ostatnim meczu. W każdym z moich meczów na boisku rządzi przypadek. Nie ma ładu, nie ma składu.

Pytanie zatem brzmi czy to jest taka przypadłość FM 14, że piłkarze mimo moich wytycznych grają swój futbol czy może ja gdzieś popełniłem błąd? W Football Managera gram od wersji 07 i nigdy nie miałem aż takich problemów z grą drużyny.

Dodam tylko, że wszystko dzieje się na najnowszej łatce.

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 04:19    #1
Skrzydłowym zmniejsz nastawienie na bardziej defensywne, powinni wtedy się trochę cofać przy stratach piłki. Jak to nie pomoże to ustaw im krycie 1 na 1.

Co do wykopów piłki: Jaką masz ustawioną swobodę taktyczną? Jeśli jest zbyt wysoka to po prostu dajesz tak jakby zawodnikom wolną rękę w konstruowaniu akcji i przez to nie słuchają poleceń.

Co do gry w obronie: jeśli tracisz bramki po prostopadłych podaniach i jednocześnie chcesz grać wysoko ustawioną linią obrony (no bo chcąc się utrzymywać przy piłce tak trzeba grać, nie ma innej opcji) to najłatwiej kupić po prostu szybszych obrońców.
No, ale jeśli ustawienia są złe to nawet najszybsi obrońcy nie pomogą. Tak więc kilka pytań:
Przede wszystkim to skąd idą te podania? Są to długie piłki czy krótkie podania po ziemi gdzieś sprzed pola karnego?
Bramkarz gra jako zwykły bramkarz czy bramkarz- libero?
Grasz na pułapki ofsajdowe czy nie?
Masz jakiegoś defensywnego pomocnika ustawionego zawsze kilka, kilkanaście metrów przed Twoją linią obrony?
Więcej informacji musisz podać bo przyczyn może być wiele.

No i nie zapominaj, że grasz Lechią Gdańsk, a nie Barceloną. Może po prostu zbyt wiele wymagasz od swoich zawodników. Jak zawodnicy mają braki w umiejętnościach to wiadomo, że będą popełniać błędy. A jak jeszcze do tego będziesz im kazał robić coś czego kompletnie nie potrafią to wtedy błędów już na pewno nie unikniesz. Dobra taktyka to taka taktyka, która wykorzysta mocne strony zespołu i w miarę możliwości zatuszuje jego braki. Może po prostu nie masz odpowiednich wykonawców i powinieneś pomyśleć o zmianie stylu gry?

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 21:02    #2
Nie ważne jakim gram systemem ani jaką drużyną, w każdym spotkaniu rywal robi 5-6 akcje ala gol Neymara na 1-1 w meczu LM z Atletico, piłka pomiędzy bocznego a stopera, po prostu żenada ;/

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 21:04    #3
gdzie się zmienia krycie w fm 2014 ? w 12 było wszystko w poleceniach a w tej edycji to tyko prze "polecenia dla drużyny" można coś zmienic, strasznie uprościli schematy taktyczne w tej wersj ;/

 Inko90 Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2014 21:47    #4
Oczywiście Lechia to nie Barcelona, Grzelczak to nie Messi, a Vranjes to nie Xavi. Wiadomo to już nie od dziś. Ale przecież Dolcan to nie Real Madryt, Miedź nie gra jak Bayern, a Cracovii daleko do Chelsea...

Nie oczekuję od moich piłkarzy, że w każdym meczu będą grali na notę "10". Nie mam w planach wygrywania każdego meczu po 5/6:0. Po prostu chciałbym, żeby piłkarze realizowali moją wizję. Chciałbym, żeby w 100% realizowali moje założenia taktyczne. Zatem może zacznę odpowiadać na pytania.

Po pierwsze jak ustawić krycie 1na1 obojętnie jakiemu zawodnikowi? W poleceniach nie ma takiej opcji. W poprzednich wersjach ta opcja była, a teraz jej nie widzę.

Co do tych wznowień piłki przez bramkarza to mam ustawioną ściślejszą dyscyplinę. Bramkarz ma ustawione krótsze podania i zagrania do wskazanego zawodnika czyli lewego obrońcę. Mimo to jakieś 97% wybić kończy się wyjazdem do przodu.

Owe prostopadłe podania zagrywane są praktycznie zewsząd. Skrzydło, środek pola. Czasem nawet prostopadłe zagranie z własnej połowy kończy się minięciem moich wszystkich obrońców... Praktycznie 90% goli tracę po wrzutkach w pole karne, albo prostopadłych podaniach między obrońców. Boczni pomocnicy, a przede wszystkich boczni obrońcy są tak bierni w atakowaniu przeciwnika, że aż szok. Pozwalają im na wszystko. I nie ważne jest to czy gram z jakimś mocarnym przeciwnikiem, czy zwykłym ligowym średniakiem. Zresztą co ja się będę produkował. Wystarczy zobaczyć mój ostatni mecz, żeby wiedzieć o co mi chodzi. Pojedynek z Jagą (drużyna okupująca zazwyczaj miejsca 12-16) wygrała ze mną 4:2, a gole padały z wrzutek i prostopadłego podania. https(...)R8Qa3KZE

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.04.2014 04:18    #5
Podaj jakie masz polecenia taktyczne. Może tak coś wymyślimy. Ja bym spróbował dać środkowym obrońcom ścisłe krycie i 1 na 1, a całej drużynie agresywniejszy odbiór i większy pressing. No ale najpierw podaj swoje ustawienia bo tak to sobie możemy wymyślać...

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.