Pomoc w doborze taktyki dla tego składu?

 Nones Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2014, 14:54    Pytanie
Witam, mam taki problem praktycznie w każdej karierze że jak gram to taktyka spisuje sie bardzo dobrze ale przy końcu sezonu zaczynają sie problemy i przegrywam wszystko co możliwe z taką Grenadą 4-1 a wcześniej wygrałem z Realem Madryt 2-0.
Więc teraz jestem pewien że musze przynajmniej 2 razy w sezonie zmienić taktykę.
I szukam kogoś kto by mi dobrał odpowiednią do tego składu, fajnie by było gdyby znalazło sie miejsce dla ofensywnego środkowego pomocnika.
To moja kadra:
http://zapod(...)png.html


Jeśli ktoś poświęcił by trochę czasu i pomógł coś znaleźć byłbym bardzo wdzięczny :)

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.04.2014 04:03    #1
Temat był wałkowany już sporo razy. Przeciwnicy korzystają z zestawu gotowych, domyślnych taktyk. Nie ma czegoś takiego, że komputer rozpracuje naszą taktykę. Jeśli taktyka jest dobra, a nagle osiągane wyniki są gorsze to problem tkwi gdzie indziej. Stosujesz rotację w składzie? Ja staram się nie grać nigdy 2 meczy pod rząd identycznym składem, zawsze robię przynajmniej tę jedną zmianę. W meczach ze słabszymi rywalami zrób nawet kilka zmian, daj pograć zawodnikom, którzy z reguły siedzą na ławce. Poza tym duży wpływ na grę ma morale zespołu, trzeba stosować odpowiednie rozmowy motywacyjne w trakcie meczu. A jeśli zespół już złapie kryzys to czasem nawet odstawienie największych gwiazd na 2-3 mecze może wyjść na dobre. Poza tym są jeszcze indywidualne polecenia taktyczne przeciwko zawodnikom rywala. Stosujesz je? A ode mnie jeszcze taka mała rada- zawsze sprawdzaj jedenastkę jaką wystawia przeciwnik. Szukaj słabych punktów. Np. jak okaże się, że przeciwna drużyna ma bardzo wolnych zawodników w obronie to nawet jeśli jesteś faworytem spróbuj zagrać z kontrataku, podania na wolne pole, wystaw do gry najszybszych napastników jakich masz itd. Czasem z powodu kontuzji/kartek albo po prostu przez zlekceważenie komputer wystawia na obronie jakiegoś juniora albo nieogranego rezerwowego. Wykorzystaj to i graj na niego. Daj mu popełnić błąd. Ja tak kilka razy wyeliminowałem z pucharów zespoły grające nawet 2 ligi wyżej.

 Nones Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.04.2014 14:06    #2
[quote="sanki88"]Temat był wałkowany już sporo razy. Przeciwnicy korzystają z zestawu gotowych, domyślnych taktyk. Nie ma czegoś takiego, że komputer rozpracuje naszą taktykę. Jeśli taktyka jest dobra, a nagle osiągane wyniki są gorsze to problem tkwi gdzie indziej. Stosujesz rotację w składzie? Ja staram się nie grać nigdy 2 meczy pod rząd identycznym składem, zawsze robię przynajmniej tę jedną zmianę. W meczach ze słabszymi rywalami zrób nawet kilka zmian, daj pograć zawodnikom, którzy z reguły siedzą na ławce. Poza tym duży wpływ na grę ma morale zespołu, trzeba stosować odpowiednie rozmowy motywacyjne w trakcie meczu. A jeśli zespół już złapie kryzys to czasem nawet odstawienie największych gwiazd na 2-3 mecze może wyjść na dobre. Poza tym są jeszcze indywidualne polecenia taktyczne przeciwko zawodnikom rywala. Stosujesz je? A ode mnie jeszcze taka mała rada- zawsze sprawdzaj jedenastkę jaką wystawia przeciwnik. Szukaj słabych punktów. Np. jak okaże się, że przeciwna drużyna ma bardzo wolnych zawodników w obronie to nawet jeśli jesteś faworytem spróbuj zagrać z kontrataku, podania na wolne pole, wystaw do gry najszybszych napastników jakich masz itd. Czasem z powodu kontuzji/kartek albo po prostu przez zlekceważenie komputer wystawia na obronie jakiegoś juniora albo nieogranego rezerwowego. Wykorzystaj to i graj na niego. Daj mu popełnić błąd. Ja tak kilka razy wyeliminowałem z pucharów zespoły grające nawet 2 ligi wyżej.[/quote]
Właśnie próbuje zmieniać te polecenia i rotuje w składzie nawet bardzo na skrzydłach mam 3 zawodników tak więc praktycznie co mecz gra inny, w pomocy to samo i w ogóle dużo zmieniam.
Pamiętam jak zacząłem grać Sociedad to wygrałem z Atletico Madryt 6-1, 2 sezony później przegrywam już z nimi 6-2 i wyeliminowali mnie w dodatku w półfinale LE.
Na transfery poszło jak nic ok. 70 mln euro a wyniki strach patrzeć coraz gorsze ;/

 Nones Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.04.2014 14:06    #3
[quote="sanki88"]Temat był wałkowany już sporo razy. Przeciwnicy korzystają z zestawu gotowych, domyślnych taktyk. Nie ma czegoś takiego, że komputer rozpracuje naszą taktykę. Jeśli taktyka jest dobra, a nagle osiągane wyniki są gorsze to problem tkwi gdzie indziej. Stosujesz rotację w składzie? Ja staram się nie grać nigdy 2 meczy pod rząd identycznym składem, zawsze robię przynajmniej tę jedną zmianę. W meczach ze słabszymi rywalami zrób nawet kilka zmian, daj pograć zawodnikom, którzy z reguły siedzą na ławce. Poza tym duży wpływ na grę ma morale zespołu, trzeba stosować odpowiednie rozmowy motywacyjne w trakcie meczu. A jeśli zespół już złapie kryzys to czasem nawet odstawienie największych gwiazd na 2-3 mecze może wyjść na dobre. Poza tym są jeszcze indywidualne polecenia taktyczne przeciwko zawodnikom rywala. Stosujesz je? A ode mnie jeszcze taka mała rada- zawsze sprawdzaj jedenastkę jaką wystawia przeciwnik. Szukaj słabych punktów. Np. jak okaże się, że przeciwna drużyna ma bardzo wolnych zawodników w obronie to nawet jeśli jesteś faworytem spróbuj zagrać z kontrataku, podania na wolne pole, wystaw do gry najszybszych napastników jakich masz itd. Czasem z powodu kontuzji/kartek albo po prostu przez zlekceważenie komputer wystawia na obronie jakiegoś juniora albo nieogranego rezerwowego. Wykorzystaj to i graj na niego. Daj mu popełnić błąd. Ja tak kilka razy wyeliminowałem z pucharów zespoły grające nawet 2 ligi wyżej.[/quote]
Właśnie próbuje zmieniać te polecenia i rotuje w składzie nawet bardzo na skrzydłach mam 3 zawodników tak więc praktycznie co mecz gra inny, w pomocy to samo i w ogóle dużo zmieniam.
Pamiętam jak zacząłem grać Sociedad to wygrałem z Atletico Madryt 6-1, 2 sezony później przegrywam już z nimi 6-2 i wyeliminowali mnie w dodatku w półfinale LE.
Na transfery poszło jak nic ok. 70 mln euro a wyniki strach patrzeć coraz gorsze ;/

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2014 01:39    #4
Zmieniasz coś w treningu? Głównie chodzi mi o to czy robisz coś w okresach przygotowawczych, czy cały sezon jedziesz na jednym i tym samym? Bo wygląda na to, że po postu pod koniec sezonu zawodnicy tracą formę. Wiele osób bagatelizuje trening i w ogóle nic nie zmienia. Ja jednak zauważyłem, że nawet już pierwsze mecze wyglądają znacznie lepiej jeśli przez te 3-4 tygodnie lipca ustawię wysokie obciążenie z naciskiem na kondycję. Gra wydaje mi się bardziej dynamiczna, tak jakby zawodnikom bardziej chciało się biegać. Nie wiem, może sam sobie wkręcam, no ale fakt faktem, że nigdy nie mam takich dołków żeby przegrywać mecz za meczem z kim popadnie. No i jak nie stosowałem tych zmian w treningu to zawsze miałem problem żeby dobrze wejść w sezon, potrzebowałem oprócz sparingów jeszcze kilka meczy o stawkę żeby drużyna nabrała rozpędu. A odkąd robię im przed sezonem "obóz kondycyjny" to nie ważne czy to lipiec, styczeń czy maj- przy stosowaniu odpowiedniej rotacji cały czas forma się utrzymuje.

 K0ras Młody aktywista

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2014 10:56    #5
Dalej masz problem?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.