Długowieczność taktyki

 cubsonart Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2011
Skąd: Bruksela
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.04.2014, 01:32    #1
Witam,

gram w FM14 od kiedy tylko gra ujrzała światło dzienne na Steam. Z FM mam doczynienia od roku 2006 być może 2007. W 14-stce jednak nurtuje mnie już klika problemów.

Stworzyłem taktyki (ofensywna u siebie, kontratak na wyjazdach) które w pierwszym sezonie dały mi mistrzostwo Francji, Puchar Ligi oraz 1/4 LM gdzie odpadłem po swoich głupich błędach. Drugi sezon to już 5-te miejsce w lidze oraz jak rok wcześniej 1/4 LM.

Moja taktyka w pierwszym sezonie nie szwankowała, natomiast w drugim miałem wrażenie że przeciwnik idealnie czyta moją grę. Wynik się pogorszyły co pokazuje tabela ligowa. Rotowałem 2 taktykami, co w poprzednich wersjach FM-a zdawało egzamin w 99% przypadków przez 5-6 pierwszych sezonów w danym klubie. Mam wrażenie że 14-stka jest pod tym względem inna.

I tutaj moje pytania - jak wy organizujecie się z taktykami, oraz co mogę zrobić aby zachować nadal te 2 taktyki i grać nimi z efektami przez co najmniej kilka lat ? Nie szukam tutaj jakiejś uniwersalności, tylko chciałbym aby mój zespół kosił rywali przez to że jest zgrany i perfekcyjne obeznany z taktyką (znajomość taktyki od dawna mam maksymalną). Doświadczenie podpowiadało mi lekko modyfikować polecenia i role graczy na konkretne mecze, jednak po dokonaniu tego, nie było żadnych pozytywnych efektów.

Jakie są wasze rady w tej kwestii ?

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2014 16:53    #2
Dużo osób ma ten problem. Według mnie chodzi przeważnie o morale. Zawodnicy po dobrym sezonie w kolejnym często po prostu lekceważą słabszych rywali. Dlatego w meczach z zespołami poniżej 8-10 miejsca zawsze wystawiaj kilku zawodników głodnych gry. Będą chcieli się pokazać, a przy okazji gracze pierwszego składu zobaczą, że nie są tacy niezastąpieni i oni też w kolejnych meczach nie pozwolą sobie na to żeby przejść obok gry.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2014 18:20    #3
Ja taktyk nigdy nie zmieniam, a co roku coraz lepiej funkcjonują dzięki lepszym zawodnikom. Również korzystam zawsze z dwóch taktyk.

Skoro grasz od premiery, to kolejne patche mogły spowodować u Ciebie te wahania. Nie każda taktyka potrafi przetrwać zmiany w silniku meczowym. Często trzeba tworzyć nowe, pod nową łatkę.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.