Problem z klubem patronackim, biorącym za darmo mojego piłkarza

 nuanda Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2013
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.02.2014, 20:48    Pytanie
FM 2013
Gram w 1 lidze holenderskiej (AGOVV) i gdy przejąłem klub był już klubem filiajnym ekstraklasowego Vitesse. I nagle po całym, jednym sezonie otrzymuje wiadomość, że Vitesse składa ofetę na mojego najlepszego obrońce (wartego w tym momencie 55 tys, z którym niedawno przedłużyłem umowę o 3 lata z klauzulą oferty minimalnej od klubów z wyższych lig na poziomie 275 tys E). Tymczasem w wiadomości jest zdanie, że prezes mojego klubu zaakceptował ofertę Vitesse zgdonie z postanowieniami między klubami... Myślę, trudno ale sprawiedliwie - skorzystali z klauzuli, przynajmniej będzie kasa. gdy jednak wszedłem na szczegóły ich oferty zdębiałem: okazało się, że biorą go sobie za darmo...bo mogą!
-całkowita wartość transferu wynosi 0
-zgodnie z umową zawartą między klubami zawodnik może przejść za darmo do klubu patronackiego
- oferta musi zostać zaakceptowana gdyż spełnia warunki określone w aktywnej klauzuli odejścia
Lece sprawdzić w zakładce klubu filialne postanowienia współpracy a tam:
- Vitesse ma pierwszeństwo przy zakupie zawodników z klubu AGOVV. W praktyce oznacza to, że jeśli AGOVV zaakceptuje ofertę zakupu jednego ze swoich piłkarzy vitesse ma prawo złożyć ofertę identycznej wysokości, która musi zostać zaakceptowana. Ostateczna decyzja należy do piłkarza
- piłkarze mogą swobodnie przenosić się między klubami Vitesse i Agovv.
- współpraca między klubami ma charakter długofalowy
- i zapis dotyczący ułatwień w wypożyczeniu sobie piłkarzy

jakbym nie czytał nie widzę żadnego zapisu mówiącego o tym, że Vitesse ma prawo w każdej chwili wziąć sobie mojego piłkarza jak swojego bez grosza...mało tego, nie ma możliwości (przynajmniej na teraz) zakończenia takiej "miłej" współpracy, szukałem kilkanaście minut....rozumiem, że wiąże się to z zapisem o :współpracy długofalowej" ale czy to znaczy, że nie mogę jej zakończyć?! (sam rozpocząłem współprace z klubem z niższych poziomów jako klub do którego mogę wypożyczać swoich piłkarzy i tę współprace mogę zakończyć po roku jej trwania)
W samym kontrakcie "skradzionego" zawodnika nie było żadnych zapisów o jakichkolwiek zależnościach i przynależnościach z Vitesse, ani jakichkolwiek praw czy też części praw tego klubu do tego konkretnego zawodnika. Nie był też ich wychowankiem (tylko Zwolle) i nigdy wcześniej tam nie grał, nie był wypożyczony. Sprawdzałem to kilkakrotnie.
Pytanie: o co K... chodzi (rozumiem, że są takie zapisy między klubami ale czemu jako jedna ze stron tej współpracy nigdzie ich nie ma a tylko nagle tracę ważnego piłkarza zostając z dupy poinformowany, że takie zapisy są...?!!! - choć nadal takowych nigdzie nie mogę znaleźć, a może źle szukam?
Czy mogę w jakiś sposób zakończyć tą współprace z klubem Vitesse?
I na koniec: czy to będzie oznaczać, że Vitesse może mi co roku bezkarnie i za darmo zabierać najlepszych piłkarzy, czy dotyczy to wszystkich moich piłkarzy czy może nie dotyczy tych, których już sam w tzw. międzyczasie zakontraktowałem na długoletnie kontrakty (ten obrońca był już w klubie jak zacząłem tam szefować)
Co mogę zrobić? (oprócz rzucenia wszystkiego a cholerę i znalezienia innego klubu bez takich "patronackich" filii piłkarskich. Spędziłem tam cały sezon organizując pod siebie wszystko dookoła, nie chcę zmieniać otoczenia)
Z góry dzięki za wszelkie sugestie i odp.

 xi-hu Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.10.2010
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.02.2014 10:15    #1
Moim zdaniem ma to związek ze "swobodnym przenoszeniem się piłkarzy między klubami", myślę że można to tak interpretować, że mogą kraść piłkarzy na potęgę... Czy tak jest w praktyce i rzeczywistości - czy to bug, czy nadinterpetacja przepisu - chyba nie ma możliwości na ten moment tego zweryfikować. Wyrazy współczucia.

 xi-hu Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.10.2010
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.02.2014 12:34    #2
Wydaje mi się też, że może to być jak z Castillą i Realem Madryt. Więc raczej nic się na to nie poradzi.

 nuanda Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2013
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.02.2014 01:11    #3
dzięki za odp.
Ale rodzą się kolejne pytania:
- czemu nigdzie nie ma czytelnego zapisu mówiącego jasno i przejrzyście o warunkach i szczegółach umowy między klubami?
(bo zdanie, że jest możliwość swobodnego przepływu zawodników pomiędzy klubami jest tak enigmatyczne, że trudno mówić aby opisywał jasno i klarownie fakt "ukradzenia" piłkarza...a jeśli nawet to czemu ten zapis nie działa w dwie strony i czemu nie mogę zabrać sobie za darmo zawodnika z choćby szerokiego składu Vitesse? Próbowałem i za każdym razem Vitesse odrzucał moją prośbę, co ważne KLUB odrzucał a nie zawodnik....!
i najważniejsze pytanie na teraz:
_ czy i jak można tę konkretną umowę o "współpracy" zakończyć ? Bo choć szukałem wszędzie, szczególnie na zapisach tejże umowy) i w żaden sposób nie mogę jej zakończyć!
Pal sześć głupie i mało czytelne zapisy, tak ta gra czasem, nic nie poradzisz ale CZEMU NIE MOGĘ ZREZYGNOWAĆ Z UMOWY FILIALNEJ ?! Tak zwyczajnie, bo uważam ją za krzywdząca dla mojego klubu lub po prostu bez powodu (kaprys szefa)

Co do Castilla Real Madryt to ten klub był/jest po prostu drużyną B Realu Madryt (inaczej mówiąc rezerwami grającymi w niższej lidze), mój Agovv takiego statutu mnie ma a przynajmniej nigdzie to nie jest widoczne...

 xi-hu Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.10.2010
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.02.2014 10:06    #4
Jednostronny zapis widoczny jest po wejściu do Vitesse i złożeniu oferty transferu. A długofalowy charakter oznacza że prędko się to nie zmieni. Cóż, widocznie tak się kluby dogadały w rzeczywistości, nic się na to nie poradzi raczej. Mogę tylko pocieszyć że w fm 14 nie ma już umowy patronackiej z Vitesse.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.02.2014 o godz. 10:11

 nuanda Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2013
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.02.2014 23:11    #5
Tylko czy aby przypadkiem nie ma umowy z Vitesse bo nie ma samego AGOVV - rzeczywisty klub z Apeldoorn niedawno zbankrutował i nie wiem czy zdążyli go załączyć do najnowszego FM? :)

a co do mojego problemu to na innym forum dotyczącym FM pojawiło się kilka ciekawych sugestii:

- zwiększyć swoją menadżerską reputację w klubie co powinno zwiększyć mój wpływ (zamiast prezesa i zarządu) na coraz więcej spraw, w tym być może i na zerwanie umowy z Vitesse
- awansować do Eredivisie (ekstraklasa holenderska) co powinno automatycznie anulować umowę patronacką ze względu na grę obu klubów w jednej lidze

Obie opcje wydają się sensowne (choć jak wiemy w naszych FM zdarzają się różne fikołki) ale szczególnie liczę na drugą opcję:)
W każdym razie dzięki za odzew, pozdrawiam

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.02.2014 o godz. 23:12

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.