fm 2014 ceny zawodników

 maticzubek Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2014, 22:15    #1
Witam, od czego w nowym fmie zależą ceny zawodników? Gram Wisłą, całkiem nieźle mi idzie, cała liga awansowała na 20 miejsce, ale mam wrażenie, że przepłacam przy zakupie piłkarzy, ponieważ kiedy przychodzą do mnie to spada ich wartość, zaś w drugą stronę jest zupełnie na odwrót idą do innej ligi i ich wartość strzela w górę dwukrotnie, za przykład niech posłuży Sergey Politevich, kosztował u mnie około 700 tys., sprzedałem go za z.8 mln, a w nowym klubie (Hannover) kosztuje już 4.4 mln. Czuje pewien niedosyt. Zna kroś mechanizm wartości piłkarzy?

 PavS Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2014 07:57    #2
Ceny zawodników funkcjonują wg. kompletnie odrealnionego algorytmu, czyli brana pod uwagę jest reputacja ligi, zawodnika i jego CA przy czym PA chyba jest najważniejsze. Dla przykładu Campbell u mnie w wieku 19 lat zostaje królem strzelców angielskiej ligi i dalej wart jest 3mln, a Newcastle reputacja dosyć przyzwoita (Damiao wyceniany na 22mln), liga wiadomo, a cena dalej niska. Z tego można wywnioskować, ze CA stanowi sporą część kalkulowanej wartości, jeżeli ono jest wysokie to kolejnym czynnikiem jest reputacja ligi i stąd te skoki wartości po transferach.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 28.01.2014 o godz. 07:57

 Jerzu Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2012
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.01.2014 22:02    #3
Reputacja ligi nie ma tutaj nic do gadania, niestety. Sprzedaje Batrovicia z Ekstraklasy(18miejsce w rankingu ligi) do Duńskiej Superligi(30 miejsce w rankingu). Jeśli spojrzeć na ranking zespołów (spośród wyłącznie polskich i duńskich zespołów) to duński zespół znajduje się dwie lokaty niżej niż polski zespół. Teraz co do ceny: wart jest 900tys. nikt nie chce go za wiecej jak 1.2mln. Przechodzi do zespołu gdzie z miejsca wart jest 1.1mln.

 Ronnie19 Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.09.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.01.2014 22:59    #4
Sprzedales go za 1,2 mln euro tak ? Wiec nic dziwnego ze jego wartosc sie zwiekszyla.Twoj problem polega na tym ze nie rozumiesz ekonomi jak dla mnie...Przeciez jak ty dasz za wycenianego na 500tys euro zawodnika np. 10 mln euro to po tym jak przyjdzie bedzie warty jakies 4-6 mln,z biegem czasu bedzie to spadac bo wartosc transferu bedzie tracic na znaczeniu a reputacja ligi bedzie decydujaca.

 dagobert Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.02.2014 10:10    #5
FM 2014. Mam rok 2027,trenuje Legię. Polska liga jest 9 w rankingu lig,najdrożsi moi zawodnicy kosztują 1,7 mln euro,a to są zawodnicy klasy światowej. Dla przykładu liga ukrainska jest niżej,a wartości zawodników średniej klasy są kilkukrotnie wyższe. Teraz jak chce sprzedać zawodnika,to w połowie sezonu wypożyczam go na zachód,on tam momentalnie zostaje przez gre wyceniany kilkukrotnie wyżej. Wraca i sprzedaje go za np.:40 mln euro. tylko trzeba zaproponowac sprzedaż od razu po powrocie zawodnika,bo po kilku dniach cena ponownie spada. Swoją drogą te ceny w lidze polskiej są bardzo niskie i nie wiem co trzeba jeszcze zrobić,by były wyższe. Mój klub ma reputacje globalną,jest pierwszy w rankingu FIFA,a kilku zawodników ma klase światową. Czyżby tylko reputacja ligi miała tu znaczenie? Ale jak wyżej napisałem liga ukrainska jest niżej,więc o co chodzi? wie ktoś?

 Marek86 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.11.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.09.2014 19:54    #6
Mam tak samo z polską ligą. Reputacja ligi dość wysoka - pierwsza dziesiątka, a ukraińskie zespoły (reputacja ligi sporo niższa) mają zawodników o wartości po kilkanaście milionów euro.
Ktoś odkrył, co ma decydujące znaczenie?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.