Finansowe Fair play

 Emeryt Piter Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2007
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.01.2014, 22:55    #1
Czy można jakos podwyższyć finansowe fair play , podniosłem sobie budżet na wynagrodzenia do 50 tys funtów tygodniowo ale jest i tak blokowany bo ma budżet fair play na poziomie 27 tys , klub w stabilnej kondycji finansowej czy można to jakoś zmienić i od czego to zalezy

 Artur2350 Partyzant

Postów: 64
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.08.2006
Skąd: Lubartów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2015 21:43    #2
Korzystając z istniejącego tematu mam kilka pytań odnośnie finansowego fair play w Fm14
W zeszłym sezonie odnotowałem stratę 25mln euro więc teoretycznie powinienem zostać wyeliminowany z europejskich pucharów. Jednak dostałem wiadomość że spełniłem wymogi bo osiągnąłem zysk w wysokości 156mln... Na jakiej zasadzie działa to fair play bo już nie rozumiem.
Druga sprawa jest taka że denerwuje mnie prognozowany stan konta. Kwoty które tam podają mają się nijak do stanu konta który mam na koniec sezonu. Czym jest to spowodowane?
Pozdrawiam

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.02.2015 21:52    #3
1. Zysk mogłeś mieć. Liczą się 3 sezony wstecz.
2. Do prognozowanego stanu konta nie wliczają się dochody z nagród, telewizji i transferów (wszystkie nieplanowane przychody). To jakby obecny stan konta pomniejszony o pensje. Aczkolwiek tutaj opieram się na zagranicznych forach, bo sam szukałem informacji na ten temat.

 seba1631 Partyzant

Postów: 37
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.04.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.02.2015 11:08    #4
Skopiuje ci mojego posta z innego tematu o tym, znajdziesz go tutaj http://www.cmrev(...)407.html

[quote]To bierze pod uwagę ostatnie 3 sezony, więc patrz spróbuje ci to wytłumaczyć jak mogło zadziałać, ale nie ma pewności, że tak było w twoim przypadku;

Legenda:
1.;2.;3. - sezony
+10 mln - zysk 10 mln
- 10 mln - strata 10 mln
= podsumowanie 3 lat według FFP

1. +10 mln
2. +20 mln
3. - 30 mln.
= jesteś na 0
||
V
2. +20 mln
3. -30 mln
4. +10 mln
= jesteś na 0
||
V
3. -30 mln
4. +10 mln
5. +10 mln
= jesteś na minus 10mln

Jako, że według FFP możesz stracić co najwyżej 5mln, to przekroczyłeś tą sumę podwójnie, więc kara ci się należy. Tak to działa. To, że w danym sezonie wyszedłeś na plus nic nie znaczy, wydatki muszą się równoważyć przez 3 sezony. To tłumaczy twoją "opóźnioną" karę. Po prostu w sezonie kiedy tyle wydałeś jeszcze się to równoważyło z przychodami z dwóch pozostałych sezonów Uśmiech

Pozdrawiam[/quote]

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.