Czyżby procek nie dawał rady ?

 meenzer Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.12.2011
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2013, 23:15    Pytanie
Od pewnego czasu mam taki problem że po pewnym czasie grania komputer odmawia posłuszeństwa i po prostu sam się restartuje (przegrzewa się?). Jest to ewidentnie związane z FM2011 bo ten proces powtarza się gdy gra potrzebuje dużo komputera (gdy przesuwam grę do przodu i jest sporo danych to przetworzenia), co uwidacznia się w głośnej pracy aż ... padnie i robi się restart. Może to problem radiatora lub ustawień w BIOSie ? Albo to ma związek z wielkością pliku mojego save ? Ponizej troche danych:

Gram FM 2011, jestem w roku 2055, mam włączonych 6 głownych lig, moj save ma okolo 180 MB

Gram na laptopie TOSHIBA Satellite C670-105, kupiony latem 2011. Inter Cor i3 / 2,53 GHz, 4GB RAM, Win 7 Home Premium SP1, wersja 64-bit, 300 GB HDD, DirctX 10, NVIDIA GeForce 315 M

Gram tez w inne gry czasami i tylko przy FM siada mi komp, a o grze w FM, z YOUTUBEM czy relacja meczu na kompie w tle moge zapomniec

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2013 11:30    #1
a przy normalnej pracy tez Ci sie grzeje? bo ja mialem problem i bez dobrej podkladki chlodzacej nie da rady

 Willson Partyzant

Postów: 337
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2013 15:57    #2
Laptop jest po gwarancji jak mniemam.
Prosta sprawa.
1. Stawiasz system od nowa, lub czyścisz dokładnie programami typu Odkurzacz, Tune Up, Ccleaner. Najlepiej użyj 2 dobrych programów.
Ja mimo wszystko sugerowałbym postawienie systemu do ustawień fabrycznych z partycji recovery.
2. Zanosisz lapka do dobrego serwisu i prosisz o czyszczenie wnętrza i wymianę pasty na procesorzze na najlepszą na rynku.

Nie ma prawa nie działać. Konfiguracja Twojego lapka jest całkiem niezła.

Użytkownik uznał post za pomocny

Centrum wróciło....zobaczymy.


Kiedyś redaktor LCM cm4.pl

 meenzer Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.12.2011
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2013 19:30    #3
nie, tylko jak gram w FM2011

 Willson Partyzant

Postów: 337
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2013 20:32    #4
zdarza sie. optymalizacja fm'a jest tragiczna wiec lapka grzeje strasznie. nie pytaj dlaczego grafika na poziomie II połowy lat 90' wymaga takich nakładów sprzetowych.

Dla młodszych graczy polecam wyszukanie w googlach : Ultimate Soccer Manager 98/99 i zobaczenie jak tam wyglądał mecz 3D.
Według mnie jest lepiej niż w Fm14. 16 lat różnicy !!!!
A wtedy ciągnął to sprzęt klasy........jak by wam to porównać...... idźcie do łazienki i spójrzcie na pralkę. Ona jest elektronicznie mocniejsza niż komputery z tamtych czasów ;)
Centrum wróciło....zobaczymy.


Kiedyś redaktor LCM cm4.pl

 meenzer Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.12.2011
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2013 21:16    #5
ale ja "odkurzam" lapka na bieżąco, CCleaner, Advances System Care, regularna defragmentacja dysku itd takze na pewno nie jest zamulony tylko kwestia przegrzewania jak gra mieli wyniki w tle to od razu slysze glośną prace wiatraczka w tle ... chyba wypróbuje na początek podkładke chłodzącą jednak a jesli nie zadziala zrobie reinstalacje system, w koncu po 2,5 roku użytkowania przydałoby sie :P

Dzieki za porady.

 Willson Partyzant

Postów: 337
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2013 21:34    #6
Podkładka jest ok, ale musi być naprawdę dobra. A i te poprawiaja niewiele. Ja ma Xigmateka Shielda. Jedna z najdroższych i najlepszych. Dla mnie najwieksza zaletą jest ergonomiczniejsze ułożenie laptopa ;)
Jeśli nie zamierzasz zmieniać kompa w ciągu najbliższego roku to zamiast kupować podkładkę, zrób to czyszczenie w serwisie i wymień pastę procka.
Da lepsze efekty niż jakakolwiek podkładka. Zawsze możesz na tylne nóżki użyć 2 szerokich nakretek po napojach. Najtaniej ;)

Użytkownik uznał post za pomocny

Centrum wróciło....zobaczymy.


Kiedyś redaktor LCM cm4.pl

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.