Gra obronna/ problem z formą całego zespołu

 molacz Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2013, 09:25    #1
Gram Ruchem Chorzów pierwszy sezon i pierwszy raz coś takiego doświadczyłem więc może ktoś tu pomoże.

Gram taktyką 4-4-1-1. Boczni są ustawieni jako boczni obrońcy + 2 skrzydłowych.


1. Słaba gra praktycznie całej obrony. Najgorzej spisują się właśnie boczni obrońcy którzy mają noty typu 6.34 co jest nie do ogarnięcia. Praktycznie co leci w moje pole karne kończy się golem, podanie w pole karne to praktycznie 90 % kończy się golem bo zawala boczny obrońca gubiąc krycie bądź nie blokując wrzutki w pole karne. Zero agresywności z ich strony. To samo tyczy się środkowych strasznie niska skuteczność krycia. Do tego zdarzają się takie bramki typu że mój obrońca wybija z linii bramkowej piłkę znów dostaje napastnik strzela znowu strzał / odbicie i następny obrońca podaję piłkę napastnikowi i tracimy gola. CO już totalnie powoduje chęć odinstalowania tej gry na jakiś czas.

2. Nagły spadek formy:

Problem pojawił się przy samym końcu rundy. Runda Jesienna była dobra w naszym wykonaniu 2 miejsce 30 ileś punktów i nagle bach. 5 meczy bez zwycięstwa, nie zmieniałem składu ani roli, mam przewagę w strzałach i posiadaniu a dostaję 2-0. Zmieniam taktykę na kontrola/ofensywa i moja drużyna okazuje się totalnie bezużyteczna co skutkuje stratą gola gdyż obrońcy nagle zaczynając wariować i odstawiać szopki. Rozmowy nie pomagają, granie środkiem pola także nie pomaga, ponieważ połowa ligi gra skrzydłami. I to spowodowało skończenie sezonu na 9 miejscu.
Jedne z moich podejrzeń padły na dramatyczną wręcz sytuację finansową klubu, przez pożyczki zaciągnięte przez klub oraz zakaz transferów.



Macie jakieś sposoby na rozwiązanie tych problemów ?

 piotria Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.12.2013 13:24    #2
Ze spadkiem formy w polowie sezonu tez mialem problemy tyle ze ja gralem Realem i gralem caly czas ta sama taktyka bez zadnych zmian. Dobrze jest miec 2 taktyki i je rozwijac bo po prostu przeciwnik moze nas latwiej rozpracowac jesli gramy jedna i ta sama formacja. Polecenia dla druzyny zmieniam praktycznie w kazdym meczu w zaleznosci od rywala i w tym sezonie forma byla rowna.

 szkagar Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2013
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.12.2013 18:15    #3
Tak na szybko ...
1. bocznych obrońców ustaw na krycie strefą, a środkowym daj 1 na 1. Jeśli przeciwnik ma jednego dobrego napastnika daj mu "plaster" czyli indywidualnego obrońcę. Powinno pomóc.
2. Musisz zatrudnić lepszych trenerów i poprawić szkolenie obrońców. Pomoże w dłuższej perspektywie :)
3. Dobrze jest grać ostrym pressingiem - rozbija ataki przeciwnika
4. Finanse - Tu musisz pilnować dyscypliny budżetowej. Może lepiej sprzedać kilku graczy którzy mało grają albo nie są zbyt perspektywiczni a na ich miejsce zatrudnić obiecujących i młodych (znacznie tańsi w utrzymaniu)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2014 02:33    #4
graj 4-4-2 :)podobno to wystarczy w polskiej lidze

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution