Po jakim czasie nowy kontrakt od podpisania

 Raskolnikovv Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2010
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.12.2013, 23:53    #1
Panowie... Witam.

Mam pytanie odnośnie Football Manager'a 2013.

Otóż ile trzeba czekać czasu od podpisania przez grajka kontraktu, do możliwości akceptacji przez jego agenta następnego kontraktu..?

Problem wygląda tak... że grając drużyną ligi polskiej, trafił mi się bardzo utalentowany młody grajek. Będący w fantastycznej formie (zainteresowanie m.in. FC Basel). By zabezpieczyć się i zarezerwować grajka na lata, postanowiłem podpisać nowy wieloletni do maksimum kontrakt. Niestety, przy negocjacjach przeoczyłem jeden z nowych warunków dodanych przez jego agenta, a dokładniej- niestety klauzule dla klubów zagranicznych w wyskości paruset tys. euro. Chcę jak najszybciej podpisac nowy kontrakt bez klauzuli, bo poprostu mi go zawiną... ile trzeba czekac?

Z góry dzięki za rzetelne i rzetelne odpowiedzi.....

 mahdi Wróg ludu

Postów: 1928
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.02.2007
Skąd: Szczecin, obecnie niedaleko Bristolu...
Poziom ostrzeżeń: 3
0
08.12.2013 00:30    #2
Mogę napisać jak jest w FM'12 - w 13 - pewnie tak samo.

Otóż miesiąc-dwa musisz odczekać. Potem próbuj. Gdy zawodnik będzie nabierał chęci do nowych negocjacji - pojawi się (na początku rozmowy o nowym kontrakcie) takie mniej więcej zdanie: "zawodnik nie chce negocjować nowego kontraktu, LECZ NIEBAWEM MOŻE SIĘ TO ZMIENIĆ" No i wtedy trzymaj rękę na pulsie:-)

 Raskolnikovv Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2010
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2013 10:10    #3
Zobaczymy :) Jak już będzie można, to napiszę później jak to jest w Football Manager 2013. Swoją drogą tu powstaje nowy pomysł na jeszcze jedną opcję której nie ma w FMie- czyli dodawanie klauzuli do podpisanych już kontraktów- bardzo częste sytuacje we współczesnym footballu. Oczywiscie dodanie klauzuli za porozumieniem stron.

Następne kwestie które są jeszcze mniej widoczne w nowych fmach niż było to np. w 2005 roku- to relacje z kibicami - obietnice dla kibiców itp. Pamiętam jeszcze w CMie 04-05, gdy obiecaliśmy jakiegoś wonderkinda, np Teveza, wtedy stawał się on nadzieją kibiców, którzy czekali na jego sprowadzenie, a po sprowadzeniu odnotowywalismy silny wzrost dochodu ze sprzedaży koszulek, oraz otrzymywalismy wiadomosc od rzecznika kibiców. Cóż... warto zadbać o ten aspekt- właśnie relacji z kibicami, poprostu można być managerem który traktuje trybuny z dystansem oraz takim, który współżyje z kibicami, podchodzi do trybun, składa obietnice, prowadzi dialog- to byłaby super sprawa. Najpiekniejsza rzecz w footballu no i fmie.

tak z innej beczki Panowie....


takie pytanie- jaki rzeczywisty efekt w grze i taktyce zespołu ma obecność zawodnika który dyktuje tempo gry? Czy nasza taktyka będzie wtedy bardziej wprowadzana w życie, i nasze tempo będzie mialo większy wpływ na tempo gry niż taktyczne tempo rywala? Jaki jest realny efekt w sposobie prowadzenia gry na boisku 2D?

No i podobne pytanie o atrybut "gra bez piłki".... nie jest to ustawianie... nie jest to gra ciałem bo tu bardziej składają się atrybuty fizyczne czy waleczność, więc o co dokładnie chodzi? Zapraszam do dyskusji.

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2013 10:40    #4
W jednych klubach trener odpowiada za trenowanie i prowadzenie drużyny, a za sprowadzanie zawodników odpowiada kto inny, w innych klubach menadżer odpowiada za wszystko,. i obojętnie kogo sprowadzi, ważne by ten ktoś dobrze grał. Gdy prowadzimy, dla przykładu, jakieś Worcester City, to takie obietnice brzmiały by z deka kuriozalnie =) Sprowadzanie wonderkidów to chyba jedynie w kilku klubach ze światowego topu interesuje kibiców, i taką obietnicą można zdobyć poparcie w wyborach na prezesa co najwyżej...

Gra bez piłki to różne takie gierki świetlicowe, na przykład bierki czy szachy w które się gra,, gdy śnieg zawali boisko, czy inny kataklizm =) Albo też zdolność do odpowiedniego ustawiania się w czasie akcji ofensywnej (podczas gdy w czasie bronienia się brany jest pod uwagę atrybut ustawiania się) wychodzenia partnerom na pozycje, umiejętność wyskakiwania nagle nie wiadomo skąd, i tworzenia w ten sposób okazji bramkowej.

Zawodnik dyktujący tempo gry - jeśli jest odpowiednio kreatywny, błyskotliwy, i potrafi podjąć odpowiednie decyzje mając piłkę, może właśnie podawać tę piłkę w taki sposób, by było to z jak największą korzyścią dla drużyny, podać ją tam, gdzie uzna, że będzie najlepiej. Wiele odkrywczego tu napisać się nie da =)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.12.2013 o godz. 10:45

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2013 10:52    #5
PS - czyli jeśli zawodnik ma wysoki atrybut gry bez piłki, wtedy można zastanowić się, o ile inne atrybuty też pasują, by dawać mu mentalność jak najbardziej ofensywna, bo mając jak największe przyzwolenie na grę do przodu, będzie często dochodził do sytuacji strzeleckich, i pewnie zdobywał dla nas więcej bramek, a o bronienie niech się inni martwią, bo jego czasu i sił szkoda na to =)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.12.2013 o godz. 10:53

 Raskolnikovv Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2010
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2013 11:08    #6
coż... "lepiej podaje do lepiej ustawionych kolegów" jest osobna umiejętność o nazwie wlasnie "czesciej podaje do lepiej ustawionych kolegow" ; osobno "podaje w uliczke" itp. Dyktuje tempo gry bardziej kojarzyło mi się z wdrażaniem w życie tempa w taktyce zespołu... coż... z Twojej odpowiedzi wynika że to takie "czesciej przerzuca na drugie skrzydlo" i "czesciej podaje do lepiej ustawionych partnerów" po troszce w jednym. Trochę by to było bez sensu... no ale patrząć na niektóre zmiany w nowych fmach, nic mnie nie zdziwi :]

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2013 15:25    #7
"Podaje do lepiej ustawionych partnerów" oznacza, że podaje zamiast samemu strzelać na bramkę. Z przerzucaniem gry na drugie skrzydło to chyba sami twórcy przekombinowali już =) Gdy poprosisz jakiegoś zawodnika o nauczenie się jakiegoś zagrania, czasami pojawia się w miarę sensowny opis, na czym mniej więcej ono polega. A czasami opis jest niezbyt jasny =)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.12.2013 o godz. 15:29

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.