FM13 - wybicia obrońców na rożny

 kruk777 Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.06.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2013, 17:19    Pytanie
Witam.
Borykam się z pewnym problemem. Mianowicie moi obrońcy po odzyskaniu piłki w teoretycznie prostych sytuacjach bezsensownie ekspediują piłkę za linię końcową boiska. Po odbiorze - bach za linię. Kiedy skaczą do główki, to uderzają piłkę głową do tyłu - bach za linię. Podania do bramkarza też niejednokrotnie lądują za linią. Jest to strasznie irytujące. Gram w polskiej lidze, rozumiem, że może być to spowodowane poziomem umiejętności grajków. Ale większość moich obrońców atrybut opanowanie ma na dość przyzwoitym poziomie. Gram cofniętym rozgrywającym, z boku też są często zawodnicy, ale podania nie są do nich kierowane... Zresztą nie wymagam nawet podania. Niech obrońca kopnie przed siebie, ale nie do cholery wszystko wywalają na rożne. Ktoś miał podobny problem? Czy po prostu taki jest silnik meczowy FM'a 13 i dupa?
Zresztą tak odbiegając od tematu, w managey gram od CM4, zawsze rozgrywałem w każdej wersji po kilkanaście sezonów. A Fm13... Właśnie wychodzi kolejna wersją, a ja w 13 zagrałem dwa pełne sezony. Strasznie mi ta wersja nie leży. Uciekła gdzieś radość z grania. Teraz jest walka z grą. Kiedyś sam rozwiązywałem swoje taktyczne problemy, szukałem rozwiązań. Teraz ręce mi opadają, gra w wielu aspektach tak irytuje, że mam ochotę wyrzucić monitor przez okno, a nie zakupywać kolejną, nowszą wersje :)

 piotrp504 Partyzant

Postów: 738
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2012
Skąd: Blisko Krakowskiego Smoka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2013 23:25    #1
hejka gram Napoli i u siebie też zauważyłem podobny problem że obrooncy jak by się nie chciało tyłka ruszyć i wybić piłkę w głąb boiska tylko wybijają na rzut rożny ostatnio też zauważyłem choć jeden przypadek że obrońca podał tak falernie piłkę brakarzowi a on sę stał i patrzył jak mu wbijają gola już myślałem że zawału dostane a muszę powiedzieć że mam obrońców klasy średnie a nawet bardzo dobrej min Oriol Romeu Sime Vrsajko ,Wallace ,Federico Fernadez ,Micah Ricards ( dwóch newgenów ) wszyscy na poziomie gry reprezentacyjnej to wina chyba silnika fm 13 może w 14 będzie lepiej choć ja na razie się wstrzymuję z zakupem co do radości grania zależny jakim zespołem się gra może Barceloną realem nie ma dużej radości ale ja swoim Napoli gram już okrągły rok i dalej mi sie chce a powiem że nigdy w żadnym fm nie wytrzymałem niż dwa sezony rada taka może może słaba znajdz klub który da ci satysfakcję z gry ja znalazłem i nie zamierzam kończyć chyba mnie wyleją
Moje skromne manifestowanie -zapraszam
http://piotrp0506.cmrev.com/blog.html
moje depesze
http://piotr(...)l?page=0
Hala Madrid

 kruk777 Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.06.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2013 01:38    #2
Właśnie też zastanawiam się czy to nie jest po prostu skopany silnik meczowy. Choć jeszcze poczekajmy, może znajdzie się ktoś mądrzejszy i podpowie w czym rzecz.
Co do radości z gry - ja gram przeważnie klubem, któremu kibicuję, a więc - Pogonią Szczecin. Lub jakimś słabiakiem z Blue Square.
Kocham wyprowadzać takie kluby na sam szczyt. Pogonią w FM12 udało się zdobyć LM po 10 sezonach(dla niektórych to żadne osiągnięcie), dlatego mój apetyt względem FM13 i mojej drużyny był jeszcze większy. Tymczasem nie wiele mi wychodzi, co we wcześniejszych wersjach mi się nie zdarzało, mówiąc nieskromnie. Chyba czas więcej ruszyć główką, a nie zwalać winę na grę :)
Choć co do tych wybić na rożne jestem prawie pewien, że to jakiś błąd silnika. Piszę tu by ktoś mnie utwierdził, lub zarzucił magicznym rozwiązaniem.

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2013 16:04    #3
Ja to u siebie obserwuje, choć nie tak często (prowadzę CFC i Real Madryt, 2 osobne pliki zapisu, 2 osobe osoby menedżera). Zdarza się za to częściej u moich rywali - najpewniej opanowanie, decyzje, być może współpraca też ma na to wpływ. Nie mam pojęcia jak to u mnie działa, ale ponad 80% kornerów mam, bo obrońcy wycinają centry/kaziur na oślep. Bardzo rzadko zdarza się tak, że CELOWO zagrywa na róg - przynajmniej ja to tak odbieram w 2D, jak widzę że mój defensor wyskakuje przed rywalem to domyślam się, że chodzi o ściągnięcie futbolówki z głowy a nie beznadziejne wybicie w pole.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.