Różnicę między kluczem online, a płytą

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2013, 17:19    #1
Jestem pewny kupna FM 2014, ogólnie FM od roku 2011.

Waham się pomiędzy wersją online steam - czyli kupno samego klucza + ściągnięcie całej gry z internetu, a zakupem normalnej płyty.

Na razie lekko wygrywa płyta. Przemawia za nią fakt, że aby zainstalować na dwóch różnych kompach, nie muszę ściągać gry dwa razy, niestety minusem jest to, że trzeba mieć sprawne DVD-Romy, także w trackie gry ( na kompie stacjonarnym DVD jest dosyć głośny), do tego trzeba jechać do sklepu i kupić grę.

Ogromnym minusem dla steamu jest dwukrotne ściąganie gry ( dość słabawe łączę), za to nie trzeba się martwić ani o sklep, ani o płyty.

Coś jeszcze pominąłem, czy są jeszcze jakieś ( może nawet i minimalne) różnice ?

 ag-25 Partyzant

Postów: 415
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2007
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2013 17:28    #2
Podstawowa różnica to cena. Klucz kupisz taniej.

Płyta podczas gry nie musi znajdować się w napędzie, służy jedynie do instalacji.

Napisałeś wszystkie argumenty więc teraz po prostu wybierz :)

Ja od zawsze czyli FM 2005 kupuję wersje pudełkowe, to będzie już 10 FM! na mojej półce :)

 DanielloIII Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.07.2008
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2013 17:32    #3
Kurcze ja fm'a 13 kupiłem w Saturnie dostałem płytę z której został zainstalowany z płyty ale zarejestrowany na stemie (łatki ściągane na stemie) więc płyty nie potrzebowałem do gry tylko do instalacji, ale mogłem coś przegapić. W zasadzie tak i siak będą łatki jakieś które trzeba pobrać łatki więc raczej będziesz czekał czy to na łatkę. Więc moim zdaniem klucz.

 DanielloIII Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.07.2008
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2013 17:34    #4
[quote="ag-25"]Podstawowa różnica to cena. Klucz kupisz taniej.

Płyta podczas gry nie musi znajdować się w napędzie, służy jedynie do instalacji.

Napisałeś wszystkie argumenty więc teraz po prostu wybierz :)

Ja od zawsze czyli FM 2005 kupuję wersje pudełkowe, to będzie już 10 FM! na mojej półce :)[/quote]

Raczej nie kupisz taniej, kupisz w tej samej cenie lub drożej ( Empik 139 zł Saturn 99 zł Media Markt 100 zł *)

* jak mnie pamięć nie myli

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.10.2013 o godz. 17:35

 Puter Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.10.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2013 17:35    #5
wiadomo że lepiej klucz pudełko służy tylko do oglądania go na półce i tyle :D rok temu zakupiłem pudełkową i stwierdziłem że nie ma sensu już wystarczy klucz ;)

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2013 18:14    #6
Jeszcze jedno pytanko. Mam nadzieję, ze bez dostępu do neta też będę mógł pograć w Fm 14 ??

 fryz Partyzant

Postów: 68
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.12.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2013 18:34    #7
Shrek: teoretycznie tak, w praktyce u mnie Steam czasem strajkował i nie dawał się odpalić bez podłączenia do sieci.

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2013 22:39    #8
Jeszcze coś mnie niepokoi.

Grając w demo, zauważyłem, że po stworzeniu managera, ale przed wybraniem klubu, który się będzie prowadziło, gra zamula przy wczytywaniu nowych okienek ( jakieś 3 - 5 - 7 sekund - niby nic, ale troszkę denerwujące). Natomiast, gdy klub już wybraliśmy gra śmiga jak najbardziej poprawnie + ewentualnie jakieś małe przycięcia przy zmianie okna. Czy to wina słabe sprzętu laptopowego, czy może brak jakiegoś elementu systemu Windows?

Pytanie do grających w beta, czy przy dużej bazie danych i tak na oko 16 i więcej ligach europejskich, da się grać na 2 gb Ramu i procku 2,7 ?? Czy lepiej za wczasu dokupić kostkę ramowa.

 kurtzouma Partyzant

Postów: 21
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2013 22:46    #9
Nie trzeba za każdym razem instalować FMa ani w ogóle posiadać płyty. Obadaj sobie na Steamie opcję "Utwórz lub przywróć kopię zapasową gry".

 gregryszka Partyzant

Postów: 129
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.10.2010
Skąd: piekary sl
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.10.2013 23:06    #10
Shrek,u mnie przy podobnych parametrach gra chodzi plynnie i bez przycinek(komp w pracy)w domu mam 3 rdzeniowy athlon i 4gb..ale sczerze-i tu i tam plynnie lazi FM

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.