Zero skuteczności. .

 dawid190 Młody aktywista

Postów: 194
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.09.2007
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.09.2013, 18:40    Pytanie
Witam,gram 3 sezon Wisłą Kraków ale mam pewien problem. Moi zawodnicy opanowali taktykę do perfekcji ,podczas spotkać mam po 50-60 % posiadania piłki gdy gram z zespołami słabszymi i po 50% gdy np. z Legią ,Lechem . .ale mam ogromny problem ze skutecznością ! Oddaje po 10-20 strzałów z czego z 3-4 są celne,na dodatek mam taki problem,że przeciwnik przez cały mecz strzeli 2 razy na bramke i ma 2 gole.

w czym tkwi problem ? Bo juz wszystko sprawdziłem,taktyki,treningi ,atrybuty zawodników ,motywacje. . gdybym miał takie staty w FM 12 to bym mógł sie łasić nawet na LM a tutaj masakra,nie moge sobie z Dolcanem Ząbki poradzić. .

 BeaFy Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.06.2013
Skąd: Podlaskie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.09.2013 15:30    #1
Ja gram Legią Warszawa i niestety mam bardzo podobny problem. Dajmy na to gram z jakąś średnią drużyną Ekstraklasy (np. Jagiellonia) i oddaję tam 30 strzałów, Jaga oddaje 4-5 i przegrywam mecz 2-1... To się robi trochę nużące i przez to odszedłem od FMa. Natomiast co do problemu, to myślę że to nie problem taktyki, atrybutów albo motywacji. Moim zdaniem to po prostu wina treningów. Myślę (chociaż tego nie sprawdzałem, to jest tylko moja teoria), że kiedy ma się dobrze opanowaną taktykę i stwarza masę sytuacji, należy wyłączyć u wszystkich indywidualnie strzały z dystansu (to akurat zrobiłem) a w treningach ustawiać zgranie i ewentualnie panowanie nad piłką, a w treningach przedmeczowych na zmianę Ofensywne SFG, Defensywne SFG i grę w obronie. Według mnie nie ma co pracować nad ofensywą, bo ona jest już wymaksowana, więc postawiłbym przede wszystkim na ZGRANIE. A jeśli z gry nie można, to zawsze jest stały fragment gry ;-)
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś to wypróbował i dał znać pod spodem, czy mam rację, czy też się mylę.

// Edytowano 10 razy, ostatni raz 19.09.2013 o godz. 15:32

 wczesny Partyzant

Postów: 51
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.09.2013 09:55    #2
ważna jest nie ilość ale jakość... jeżeli masz mało 100% sytuacji to nie jest problem skuteczności. ja gram zawsze dwoma napastnikami i jeżeli jest problem ze skutecznością to stosuję rotację, daje przygotowania grę w ataku lub w ostateczności ofensywne stałe fragmenty gry ( a nuż coś wpadnie). Ważne są też inne elementy, jak np. ustawienia stałych fragmentów gry. Można tym przełamać przeciwnika a potem zagrać ostrożniej i walnąć z kontry. Ciężko jest wygrywać nie stosując poleceń z ławki, chyba że masz zespół gwiazd (ale nawet wtedy zdarzają się porażki). Ogólnie nie załamujcie się i nie bać się zmian. Bez tego się nie nauczysz. Mimo że gram w fm/cm od 2000 roku to z FM13 miałem problem na początku. pzdr

 dawid190 Młody aktywista

Postów: 194
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.09.2007
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.09.2013 14:47    #3
hmm. . . grałem 4-5-1 przeciwko Monachium i wygrałem 2-1 na ich terenie ! grałem z 2 defensywnymi pomocnikami i na tz. "obrone Częstochowy " ale co z tego skoro 2 dni później przyjeżdża do mnie Sandencja i dostaje 3-0. .eh gdybym miał włosy na głowie to pewnie bym je wyrywał . . . z Sączem grałem 4-4-2 .

 wczesny Partyzant

Postów: 51
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.09.2013 15:45    #4
ja gram jedną taktyką cały czas. Ewentualnie reaguję podczas meczu. Może za często zmieniasz te taktyki i styl gry?

 dawid190 Młody aktywista

Postów: 194
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.09.2007
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.09.2013 19:34    #5
ale chyba na tym to polega,z mocniejszymi gram z kontry,słabych chce zdominowac ! Wynik dla mnie to loteria. . eh. szkoda bo nie miałem jeszcze serii większej niż 4 wygrane z rzędu.

 BeaFy Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.06.2013
Skąd: Podlaskie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.09.2013 13:52    #6
Powiem tak, gram jakieś dwa miesiące (zacząłem nową karierę) i cały czas taktyką 4-2-3-1 szło dobrze, aż w pewnym momencie coś się zacięło ze skutecznością.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.