Przetrenowanie piłkarzy

 Neverland Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.09.2013, 02:59    #1
Mam problem z treningiem moich zawodników. W kilku klubach, gdzie mam rozpoczęte rozgrywki (Wolfsburg 2sez, Rangers 4sez, Tottenham 2sez, Stavenage 5sez) mam duże problemy z przygotowywaniem zawodników na treningach. Weźmy np. piłkarzy Wolfsburga - są oni cały czas niezadowoleni ze zbyt dużych obciążeń treningowych. Oczywiście, pościągałem najlepszych możliwych trenerów, baza się rozbudowuje, a ja ustawiłem obciążenia bardzo wysokie jako domyślne. Jak wyeliminować tego rodzaju niezadowolenie piłkarzy? Samo się rozumie, że trzeba zmniejszyć obciążenie np. na wysokie, ale czy wtedy rozwój moich piłkarzy nie będzie w jakimś stopniu...wstrzymany? Nie wiem już co o tym myśleć i jestem ciekawy waszych opinii.

Mam również pytanie co do ogólnego przeprowadzania treningów. W jakim stopniu używać treningu meczowego? Jak zmieniać aspekty treningu, żeby zawodnicy rozwijali się możliwie najlepiej?

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.09.2013 09:52    #2
Bardzo wysokie obciążenie w treningu absolutnie nie pomaga w szybszym rozwoju zawodnika. A wręcz może zaszkodzić. Zwiększa się przez to zmęczenie i podatność na kontuzje. Nie wiem skąd w ogóle pomysł, żeby tyranie piłkarzy miało spowodować ich lepszy rozwój :O

Poziom treningu powinien być w trakcie sezonu normalny. Przed sezonem można zwiększyć obciążenia na wysokie.

Normalny poziom obciążenia treningu + dobra baza treningowa + regularne występy w pierwszym składzie = optymalny rozwój piłkarza.

 Klakax Partyzant

Postów: 31
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.09.2013 14:44    #3
[quote="sxz69"]Bardzo wysokie obciążenie w treningu absolutnie nie pomaga w szybszym rozwoju zawodnika. A wręcz może zaszkodzić. Zwiększa się przez to zmęczenie i podatność na kontuzje. Nie wiem skąd w ogóle pomysł, żeby tyranie piłkarzy miało spowodować ich lepszy rozwój :O

Poziom treningu powinien być w trakcie sezonu normalny. Przed sezonem można zwiększyć obciążenia na wysokie.

Normalny poziom obciążenia treningu + dobra baza treningowa + regularne występy w pierwszym składzie = optymalny rozwój piłkarza.[/quote]

To po co w takim razie istnieje bardzo wysokie obciążenie treningu?

 Neverland Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.09.2013 18:52    #4
Czyli jak stworzyć najlepszy reżim treningowy w FM13? Obciążenie bardzo wysokie i trening kondycji przez 2-4 tygodnie przed sezonem, a później obciążenie przeciętne i trenowanie różnych aspektów? Jak to się ma do treningu meczowego (wiem, że chodzi o opanowanie taktyki, ale jak się ma ją na maksa, to czy wtedy nie powinno się go używać?)

 Jerry.Szn Partyzant

Postów: 104
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2012
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.09.2013 21:31    #5
Podczas przygotowań do sezonu ogólny na przeciętne przez dwa tygodnie ( później wysokie), priorytet kondycja.
Meczowy wysokie, priorytet tylko taktyka. Ustaw tak, aby były przygotowania do meczu przez jeden dzień w minimalnym wymiarze ( jeden lub dwa kliki w lewo od prawej). Max 6 sparingów.
Na tydzień przed pierwszym meczem o stawkę ogólny na wysokie, priorytet zrównoważony.
Meczowy wciąż z jednym dniem na przygotowania, ale w maxymalnym wymiarze( jeden lub dwa kliki w prawo od lewej). Priorytet polecam grę w obronie.
ZAWSZE DZIEŃ ODPOCZYNKU PO MECZU.
Jeśli grasz jakimś klubem w europejskich pucharach, to nie polecam dwóch dni na przygotowania do meczu. Za dużo trenują i nie odpoczywają po meczach.

 kizar Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.12.2006
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2013 10:03    #6
Bardzo wysokie obciążenie mozesz dac np jak masz przerwe na reprezentacje na tydzien. Ja wtedy biore wysokie i trnuje przygotowanie fizyczne a drugi tydzien taktyke ale juz na normalnym.

 kizar Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.12.2006
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2013 10:41    #7
Bardzo wysokie obciążenie mozesz dac np jak masz przerwe na reprezentacje na tydzien. Ja wtedy biore wysokie i trnuje przygotowanie fizyczne a drugi tydzien taktyke ale juz na normalnym.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.