Wypłata udziałowcom.

 KibolekLP Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Skąd: Środa Wlkp.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013, 13:20    #1
Witam, czy może mi ktoś powiedzieć, dlaczego zawsze przed rozpoczęciem nowego sezonu, odbywa się w FM 06 " wypłata dywidend" ? I w ogóle o co w tej wypłacie chodzi ?

Jak już wspomniałem gram sobie w FM 06 i z sezonu 09/10 przed rozpoczęciem takowego sezonu, klub wypłacił.. 70 mln dywidend dla udziałowców ( czy jakoś tak ). W pierwszym sezonie nie płaciłem nic, potem lekko ponad 2 mln, następnie ok 13 mln,a teraz aż 70 mln ? Od czego to zależy że aż tyle musiałem wypłacić? Przed wypłatą tych dywidend miałem budżet ok 240 mln zł, więc łatwo sobie można policzyć jaki duży procent mi odszedł dzięki temu... Da się te wypłaty jakoś zmniejszyć, albo całkiem zlikwidować ? Czy to tak już musi być ?
TO MY! LECH POZNAŃ TO MY,TO MY! LECH POZNAŃ TO MY...

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 14:22    #2
nie da sie tego zmienic, chyba ze przez jakis edytor, nie wiem. zalezne one sa od wielkosci zysku w ubieglym sezonie. im wiekszy zysk tym wiecej dywidend wyplacasz

 KibolekLP Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Skąd: Środa Wlkp.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 18:26    #3
Hm, za wiele mi nie pomogłeś, ale dzięki za fatygę. Mam nadzieję,że ktoś się odezwie w tym temacie, kto coś wie na ten temat.
TO MY! LECH POZNAŃ TO MY,TO MY! LECH POZNAŃ TO MY...

 Craxim Partyzant

Postów: 43
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 20:38    #4
Kolega Ci dobrze odpowiedział. Tak już musi być.
Udziałowcom płacisz dywidendy od zysku ( czy też obrotów) w poprzednim sezonie. Im więcej pieniędzy uzyskałeś tym więcej zapłacisz. Zapewne jest to jakiś ustalony %

 Craxim Partyzant

Postów: 43
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 20:38    #5
Kolega Ci dobrze odpowiedział. Tak już musi być.
Udziałowcom płacisz dywidendy od zysku ( czy też obrotów) w poprzednim sezonie. Im więcej pieniędzy uzyskałeś tym więcej zapłacisz. Zapewne jest to jakiś ustalony %

 KibolekLP Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Skąd: Środa Wlkp.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 20:54    #6
Czyli nie ma szans by to obejść ma się rozumieć ? No i nie wydaje mi się by to był ustalony % od zarobków w danym sezonie, skoro takowego sezonu, kiedy mi właśnie pobrali te 70 mln, zysk w tym roku miałem właśnie ok. 70 mln, czyli praktycznie tego pechowego sezonu, to klub nic nie zarobił. Wyszedł na zero, ewentualnie +/- troszkę stracił lub zarobił,ale na tyle,że tego nie zauważyłem. Próbuje to rozgryźć o co kaman, dlaczego jednego sezonu mi pobrali 70 mln, a np w ten sezon, co teraz rozpocząłem znów pobrali mi 17 mln... Dobrze że o wiele mniej teraz wypłacili tych dywidend, no ale nie rozumiem od czego to zależy. Dzięki panowie za odpowiedzi. Spróbuje to jakoś rozgryźć dlaczego tak jest, ale aż taki zajebisty to nie jestem, by coś wymysleć :) Ale spróbuje chociaż. Pozdro dla Was.
TO MY! LECH POZNAŃ TO MY,TO MY! LECH POZNAŃ TO MY...

 KibolekLP Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Skąd: Środa Wlkp.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.08.2013 23:06    #7
Rozpocząłem następny sezon.. i znów była wypłata... teraz aż 72 mln... ponad 1/4 mojego budżetu poszła się jeb*ć. Nie wiem jak to ogarnąć..

W poprzednim sezonie mało zarobiłem, 40 mln... wypłacili mi 72 mln tych dywidend, więc łatwo sobie policzyć, ile jestem na minus w tym sezonie... ponad 30 mln...
TO MY! LECH POZNAŃ TO MY,TO MY! LECH POZNAŃ TO MY...

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.08.2013 13:36    #8
wiesz czym jest dywidenda? Sprawdź na wiki to się dowiesz ;)
Nie kpię,

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.