Szaleństwo finansowe = problemy taktyczne

 patryk_91 Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.08.2013, 00:34    #1
Witam serdecznie! Przejdę od razu do konkretów, żeby za bardzo nie zanudzać.
Otóż gram sobie Barceloną. Po dość sporym czasie kumulowania pieniędzy, postanowiłem trochę poszaleć i zrobić w FCB "All Stars".
Miałem nadzieję, że rozwiąże to moje odwieczne problemy z meczami wyjazdowymi, ponieważ nawet z najsłabszymi drużynami strasznie się męczę, żeby przynajmniej zremisować. Zazwyczaj jeśli wygrywam, to 2-3, 3-4 itp. Ostatnio moi piłkarze przeszli samych siebie i z Betisem udało się wyszarpnąć 5-6 ;] To nie jest normalne, mam jakiś problem, którego nie potrafię zlokalizować...
No ale wracając do tematu. Moja taktyka, jak większość z Was stwierdzi, jest dosyć dziwna. A to z tego powodu, że kupując zawodników nie przemyślałem kompletnie, kto jest mi potrzebny i tym sposobem kupiłem zbyt dużo zawodników ofensywnych, za bardzo, ale to bardzo duże pieniące, co jak za chwilę zobaczycie po nazwiskach było dość odważnym pomysłem. Otóż moja śmieszna taktyka, którą starałem się jakoś dać pograć wszystkim, których kupiłem prezentuje się następująco:
Jest to strasznie dziwne (w moim odczuciu) 3-1-2-2-2.
NśL Carlos Tevez (LPK)
NśP Sergio Aguero (CN)
OPśL Lionell Messi (OP)
OPśP Wayne Rooney (OP)
PL Gareth Bale (S)
PP Daniel Alves/Aaron Lennon (S)
DP Sergio Busquets (RD)
OL David Alaba/Jordi Alba (WBO)
Oś Gerard Pique (OGP)
OP Martin Montoya (WBO)
BR Victor Valdes (BL)

Do dyspozycji mam jeszcze takich zawodników.
Obrońcy:
-Carles Puyol O(Pś)
-Marc Bartra O(Pś)
-Javier Mascherano O(ś), DP
-Alex Song O(ś), DP, P(ś)
Pomocnicy:
-Andres Iniesta P/OP(Lś)
-Xavi P(ś)
-Cesc Fabregas P/OP(ś)
-Kevin-Prince Boateng P/OP(ś)
Napastnicy:
Brak. W razie zmęczenia któregoś z obecnych na boisku, zamieniam ich miejscami i wprowadzam Ofensywnego Pomocnika.

Szczerze, to doskonale wiem, że jestem w czarnej d***e. Bez potrzeby ściągnąłem kilku zawodników za duże pieniądze, którzy teraz nie mogą regularnie grać.
Fakt, z tym składem i taktyką, jestem nie do pokonania. U siebie... Na wyjazdach byle kto sprawia mi kłopot.
Nie jestem genialnym taktykiem, ale transfery, których dokonałem dobiły mnie samego ;) Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.
Ale tutaj moja prośba. Moglibyście z tego składu zaproponować mi jakieś ustawienia, wyjściową 11, czy cokolwiek, co może mi pomóc ogarnąć to bagno w którym się znalazłem? Jeśli ktoś jest na tyle genialny, że to jakoś oporządzi, to będę wniebowzięty ;)
Pozdrawiam gorąco i liczę na jakieś podpowiedzi! ;)

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.08.2013 00:50    #2
Sprawa jest bardzo prosta - wywalasz ze składu Montoye i Albę, a za nich wstawiasz Songa i Puyola jako środkowych obrońców grających piłką, a nie jako bocznych. Chyba nikt nie będzie żałował w/w bocznych obrońców, a gra defensywna Twojej drużyny od razu się poprawi. Ofensywa też nie ucierpi.;)
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 szkagar Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2013
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.08.2013 09:02    #3
Może opisz dokładniej taktykę jaką grasz? Styl podań, nastawienie, pressing, polecenia z ławki. Wrzuć screena taktyki. Będzie łatwiej coś ci doradzić.

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.08.2013 09:44    #4
Jak dla mnie sprawa jest jeszcze prostsza. Sprzedaj część zawodników i zmodyfikuj taktykę..

 Lukkas10 Partyzant

Postów: 770
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.03.2011
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.08.2013 10:02    #5
Zawsze też możesz spróbować przesunąć Bale'a i Alvesa, żeby grali "na pozycji" Wysuniętego Bocznego Obrońcy z funkcją Automatycznie. Busquets jako PŚ (lub wstaw tutaj Xavi'ego lub Iniestę) i zastosuj manewr, który napisał @tts0 czyli bocznych obrońców przesuń do środka zastępując ich ŚO.
JEŚLI ZNUDZIŁY CI SIĘ STROJE TWOJEJ DRUŻYNY W FMie, TO ZAPRASZAM TUTAJ!
http:(...)013.html

wzór na zamówienie znajdziesz tutaj:
http:(...)770.html

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.