fm 13 - brak wyników

 cubsonart Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2011
Skąd: Bruksela
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.06.2013, 23:32    #1
Witam,

właśnie co dorwałem FM 13. Poprzednio grałem w FM 12 (w sumie gram od 2006 roku), i wyniki osiągałem dobre obojętnie kim grałem (Jarota - awans do Ekstraklasy w 3 lata + 2xPP, Sparta Praga - w 6 lat 2x LE i 1x 1/2 LM, Juventus - dominacja absolutna w Europie przez 6-8 sezonów, Norwich, 2x PL w 5 lat itp itd).

Gdy jednak przesiadłem się przedwczoraj na FM 13 to doznałem szoku. Nowa wersja więc zaczynam drużynami silniejszymi w swoich ligach, ale nie najlepszymi. Pierwsza kariera Leverkusen i zrezygnowałem po 6 kolejkach ligowych. 3 punkty za wygraną z Freiburgiem 1:0, reszta porażki - w sparingach ledwo co szło ze średniakami oraz porażka 4:0 z Astra Ploiesti.

Kolejne podejście to kariera Feyenoordem Rotterdam i zwolnienie z posady w grudniu. 15 miejsce i bodajże 12 punktów. W tej samej karierze znalazłem zatrudnienie w Sampdorii (również grudzień 2012). Pierwszy mecz to porażka 1:0 z Bologną. Mam 18 miejsce z 12 punktami jak narazie. Teraz wygrałem sparing z Varese 2:1. Sprowadziłem do drużyny Tal Ben Haim i Miro Radovica. Po sezonie przyjdzie do mnie Diego Fabbrini.

Doświadczenie menedżera wybieram zawsze zawodowiec.

Moje spostrzeżenia to:
- bardzo mało strzałów, a co za tym idzie bramek
- ogrywają mnie ogórki
- taktyka: http://www.cmrev(...)_KS.html
- fatalne rozmowy motywacyjne (w Feyenoordzie asystent z wartością motywowanie 15 więc nie tak źle)
- moralne niskie, bardzo niskie, sporadycznie w porządku.

Co na to wszystko poradzić ? Nie oczekuje że nagle zacznę wygrywać, ale proszę chociaż o nakierowanie mnie na jakiś właściwy tor...

Będę tutaj edytował ciągle posta, póki ktoś odpowie, tak aby opisać dalszy rozwój wydarzeń.

Gram z Catanią u siebie, aktualna ogólna znajomość taktyki to 2/3 paska. (Może zespół potrzebuje więcej czasu na zapoznanie się z taktyką i wtedy będą lepsze wyniki ?, no ale czy dopóki nie znają taktyki w 100% mam odnosić tak fatalne wyniki ?)

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 24.06.2013, 23:40

 cubsonart Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2011
Skąd: Bruksela
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.06.2013 02:22    #2
Porażka 1:2 z Catanią u siebie. W statach raczej przeważałem..
Zatrudniam nowego asystenta Cesare Baggi, motywowanie 17, kierowanie zespołem 18.
Najbliższy mecz z Atalantą na wyjeździe. Rozmowa przed meczem - bez reakcji. 0:0 do przerwy, 2 graczy zdezorientowanych po rozmowie. Przewaga w statach, jedynie posiadanie piłki dość małe 36%. Koniec meczu 0:0, większość reakcja na zielono, nadal przewaga z wyjątkiem pos. piłki 43%.
Następny mecz z AS Roma - wyjazd. Do przerwy prowadzę 2:1, cały mecz wygrywam 3:1 po dobrej grze, aczkolwiek po wg. statów to Roma przeważała. Tego się nie spodziewałem:). Morale poszło do góry na przeciętne, dobre.
Gram teraz u siebie z ostatnim w tabeli Livorno, oby podtrzymać formę z poprzedniego meczu.. 4:1 i dominacja absolutna mojej drużyny. Livorno jak dotąd zgromadziło tylko 4 punkty w lidze więc bez euforii...
Czyżby realizacja mego osobistego celu (ten z gry to uniknięcie spadku), czyli miejsca od 14 wzwyż byłaby możliwa.. jeśli tak dalej pójdzie, a przecież postęp jest, to wydaje mi się to możliwe.
Kolejny mecz to pojedynek u siebie z Chievo (5 miejsce). Remis 1:1 po meczu w którym mieliśmy lekką przewagę.
Zaczyna się seria meczów z silniejszymi drużynami... na początek wyjazdowy mecz z AC Milanem (lider). Wynik 2:2 po meczu w którym wykorzystaliśmy swoje sytuacje, a przeciwnik miał ich więcej.
Czas na mecz z Juve (3 miejsce). Mecz u siebie. Przegrywamy 0:3 po jednostronnym meczu.

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.06.2013 08:12    #3
Rozmowami się nie przejmuj - gdzie nie pójdziesz z takim doświadczeniem, pół roku zawodnicy będą obrażeni, że trenuje ich jakiś patałach. A trzeba gwiazdeczkom i miękkim fjutkom pokazać, kto tu rządzi - narzucasz jedne, najlepiej stosowane kilka lat reguły i tyle. Albo się panienki podporządkują, albo GTFO.
Jeśli idzie o taktyke, to w zasadzie tak. Jeśli spotykają się dwie równorzędne drużyny, to ta, która słabiej opanuje swoją taktykę jest bardziej narażona na porażkę. Dobra taksą idzie zniwelować nawet poważne braki kadrowe, tylko ze musi być nauczona na 100%. Wygrywanie od pierwszego meczu przychodzi łatwo tylko jak grasz Hiszpanią, Brazylią albo innym super-potentatem a na swej drodze masz same ogórki z Uzbeskitanu.

 cubsonart Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2011
Skąd: Bruksela
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.06.2013 10:18    #4
Wyjazd z Udinese - 1:1 po dość wyrównanej grze. Morale na poziomie w miare dobry u większości zawodników.

No dobra odkąd objąłem Sampdorię idzie ok no i myślę że utrzymanie po 38 kolejkach jest prawie pewne, pomimo 17 miejsca aktualnie. Ale czy jeśli zacznę nową karierę to czy znowu będzie taki lipny początek? Fakt że na początku w Feyenoordzie nie grałem tą taktyką, tylko moją sprawdzoną z poprzednich wersji która przez kilka lat tylko lekko modyfikowałem. Poczekam na koniec tego sezonu, mam nadzieje że utrzymam Sampdorię i za rok powalczy się o inne sfery tabeli.

 hapek Partyzant

Postów: 477
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.06.2013 11:01    #5
Łatwość poprzednich edycji źle niektórym zrobiła. W FM'ach wcześniejszych prawie nic nie robiłem, a i tak wygrywałem. Tym razem jest inaczej trzeba przykładać uwage do najmniejszych szczegółów. Jeśli ustawiasz nową taktyke i chcesz ich czegoś nauczyć nie będą oni grali odrazu tak jak ty sobie zapragniesz. Zajmie im to troche czasu tak jak w rzeczywistym świecie. Jak grał Real Mourinho w jego pierwszym sezonie, a jak w drugim? Borussia Kloppa też nie grała odrazu zajebiscie. Potrzeba cierpliwość, a sukcesy przyjdą.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.06.2013 o godz. 11:02

 cubsonart Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2011
Skąd: Bruksela
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.06.2013 18:41    #6
[quote="hapek"]Łatwość poprzednich edycji źle niektórym zrobiła.[/quote]

To chyba nie mi bo już powoli rozgryzam tą grę i cały ten silnik... Sampdoria skończyła sezon na 14 miejscu a wyniki były całkiem dobre.

Teraz przeszłem do Herthy Berlin, pogram tu z rok i zobaczymy jak to będzie na koniec sezonu.

I w poprzednich wersjach FM'a, tak samo jak w 13stce, ustawiałem niuanse taktyczne pod rywala, pogodę, sędziego, oraz graczy których wystawiałem na dany mecz. Silnik meczowy jest trochę inny, ale powoli rozgryzam to wszystko :D

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution