Dramat..

 KKvass Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.01.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2013, 04:38    #1
Panowie błagam o pomoc.. Gram od lat w FM'a, ale ta edycja udowodniła mi że nie wiem o nim kompletnie nic..

Jestem leszczem, chciałem sobie pograć Chelsea.
Pod koniec października 2012 jestem w strefie spadkowej. Bramek w ogóle nie strzelam (czasem coś obrońcy strzelą), przewagę w akcjach mam powalającą, rywale mają max 3 akcje i wszystkie wykorzystane.

Taktyka

1-4-2-3-1 :


boczni obrońcy na automat., środkowi normalni

jeden z dwóch środkowych pomocników to odbierający piłkę ze wsparciem, drugi środkowy pomocnik automat.,

przed nimi wysunięty rozgrywający z atakiem, Mata

z lewej schodzący napastnik ze wsparciem, Hazard

z prawej skrzydłowy z atakiem, Oscar

na szpicy lis pola karnego.


Styl zrównoważony, kontrola.

Podania bezpośrednie, krycie strefowe, agresywny odbiór.

Wszyscy zawodnicy mają do minimum ustawione strzały z dystansu.


Morale wszystkie dobre.


Powiedzcie mi proszę co robię źle? Jakim stylem grać najlepiej w takiej drużynie pokroju Chelsea? :pickard:

 JoeHollywood Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.05.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2013 07:21    #2
Mam to samo obojętnie jaką taktyką gram, jakim klubem, jak mam ustawiiony trening itd. Mimo, że mam wyraźną przewagę to akcję mają przeciwnicy z tego większość wykorzystana.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2013 10:07    #3
Zmień na początku wartości na domyślne głównie jesli chodzi o krycie. Daj intensywny pressing. podania krótkie i szybkie tempo. I pochwal się rezultatem.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2013 10:23    #4
i oczywiście trening zgrania ;)
napastnikom daj dodatkowo indywidualny trening strzelecki

 KKvass Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.01.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2013 13:29    #5
ok dzięki wielkie, wieczorem przetestuje i dam znać :)

a co może być np przyczyną potwornej nieskuteczności?
Walą takie akcje że głowa mała, czasem lecą takie kapcie że aż wstyd dla takiej drużyny.. :)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2013 16:59    #6
też tak ostatnio miałem ustawiłem sobie 7 czy nawet 8 graczy ofensywnie 2N plus 3 OP plus 3PŚ i każdy strzał wyglądał tak marnie że pewnie sam lepiej bym kopnął tą piłkę do bramki, może piłkarze jakoś niekomfortowo czują się w tej taktyce :P

A tak serio to nie wiem. Daj im trening strzelecki i pokombinuj tylko nie zmieniaj cały czas ustawienia(!), popatrz kto ma jaki najlepszy atrybut i to wykorzystaj :D
Poprzeglądaj raporty może ktoś się źle czuje z powodu nie grania albo zbyt ciężkiego treningu czy też nie wystawiania jego ulubionego gracza razem z nim w "11". Grasz inną taksą niż ja więc co do napastników Ci nie pomogę bo masz tylko jednego :P

 KKvass Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.01.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2013 17:13    #7
a więc tak,

ustawiłem krótkie podania i szybkie tempo, pressing i krycie na domyślne, tak jak pisałeś (zacząłem sezon na nowo:))
Styl zrównoważony, strategia standardowa.

tarcza z city 0:0, wygrana z norwich 3:1 (puściłem gola już w pierwszej minucie i dopiero pod koniec Chelsea się przebudziła) i wygrana 3:2 ze Stoke, przegrywałem już po kilku minutach 2:0, potem dwa gole po rożnym D.Luiza i w końcówce zwycięstwo dał Ramires, po przejściu na stategie ofensywną.. niby fajnie - ale cała ofensywa makabra, strzelają najbardziej defensywni gracze :)

A macie jakiś pomysł czy edytować ustawienia indywidualne lisa pola karnego ? Gra u mnie Torres lub Cavani ale piach straszny..

Zaraz przede mną mecz o Superpuchar Europy z Atletico.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2013 17:19    #8
jasne że edytuj ;) podeślij jakie mają naturalne ustawienia to coś się wymyśli, czyli taktyka ogólnie spoko? ;>

 Jerry.Szn Partyzant

Postów: 104
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.07.2012
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.06.2013 23:06    #9
Witam
Też gram długo w FM i zauważyłem, że w tej edycji (13) bardzo długo trwa poznawanie taktyki przez zawodników, więc musisz być cierpliwy.
Gram Pogonią Szczecin 4-1-1-3-1. Boczni obrońcy w zależności czy maja wysoki atrybut dośrodkowań ustawiam na wsparcie lub po prostu obronę. Na środku obrony tradycyjni stoperzy. Rygiel. Środkowego pomocnika zawsze robię wysuniętego, jak drybling ma wysoki to z atakiem. Ofensywny to różnie, zależy jak mu pasuje. Ale najlepiej się sprawdza ofensywny pomocnik z atakiem. Na skrzydłach tylko i wyłącznie skrzydlaki z atakiem. Na szpicy Lis. Oczywiście każdemu według potrzeb ustawiam indywidualne polecenia.
Polecenia dla drużyny: styl bardzo płynny, przewaga liczebna, podania bardziej bezpośrednie, ściślejsza dyscyplina, intensywniejszy pressing, odbiór agresywny, krycie strefowe, ostre dośrodkowania, szukaj gry, linia obronna normalnie-prawie cofnięta, szerokość gry prawie na maxa, tempo szybkie-prawie na maxa, gra na czas bardzo rzadko, podania mieszane, kontrataki i pułapki TAK.
Rozgrywającym u mnie jest zazwyczaj OPŚ, czasem PŚ. Bez odgrywającego, tylko lis pola który zgarnia wszystkie prostopadłe piłki i przecina ostre dośrodkowania z linii bocznych.
Tą taktyką w FM 2012 wygrałem Pogonią Europa League przeciwko Barcelonie;) A w FM 2013, zanim moja Pogoń dobrze poznała tą taktykę, minęło duuuużo spotkań towarzyskich i trochę pierwszej rundy sezonu ;)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.