Manchester United - specyfika budżetu transferowego

 adashko Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.10.2006
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.05.2013, 19:15    Pytanie
Witam ponownie.

Pytanie do osób które grały ManUtd dłużej niż 1 sezon - chociaż zapewne może się to odnosić także do innych klubów.
Jak wygląda sytuacja z niewykorzystanym budżetem transferowym z danego sezonu w sezonie następnym? Czy jest on (lub chociaż jego część) sumowana z nowym budżetem w kolejnym sezonie, czy po prostu niewykorzystana kwota w danym sezonie idzie na konto zysków w księgowości a nie ma możliwoście jej wykorzystania? :)

Ciekawi mnie też, czy gdybym edytował suwakiem budżet w ten sposób, że cały budżet transferowy którego nie wykorzystałem w sezonie przeznaczyłbym na poczet funduszu płacowego (w przypadku 7mln funtów które mi obecnie pozostały to sporo - bo daje to ponad 150tys/tydzień) to czy w nowym sezonie miałbym dalej tak potężny fundusz płacowy?

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.05.2013 19:41    #1
nowy budżet zawsze jest tworzony na podstawie stanu konta, ewentualnie w bogatszych klubach brane pod uwagę są przyszłe wpływy np. za transmisje i wtedy automatycznie masz większy budżet

 adashko Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.10.2006
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.05.2013 20:39    #2
Ok, wiadomo - m.in wpływy z transmisji, wpływy za zdobyte trofea tworzą przychody w stanie konta, ale chodzi mi o to co się dzieje z pieniędzmi którymi my (jako managerowie) bezpośrednio możemy dysponować, czyli kwotą budżetu transferowego.

W zakładce Finanse -> 'Wydatki', mamy pozycję 'wydatki transferowe', natomiast w zakładce 'Przychody' nie ma pozycji 'przychody transferowe'.

Powiedzmy że sprzedaję teraz piłkarza ze składu za 30mln funtów i nie spożytkuję tych pieniędzy na transfery w trwającym sezonie - czy te pieniądze zostaną uwzględnione w przychodach? Bo jeśli nie, to warto by było zastosować wariant z drugiego akapitu mojego pierwszego posta, czyli edytować budżet transferowy na rzecz funduszu płacowego (o ile przejdzie on na następny sezon - mam związane z tym wątpliwości i dlatego pytam co bardziej doświadczonych jak to wygląda w praktyce).

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.05.2013 21:37    #3
jak kogoś sprzedajesz to patrz na % zysków z transferu, im większy procent tym większą sumę sobie przywłaszczasz ;)

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.05.2013 21:42    #4
nie masz 'przychodów transferowych' bo masz 'sprzedanych piłkarzy' :) jeszcze raz powtórzę, że zarząd określa budżet na podstawie stanu konta. jeśli np. w pierwszym sezonie miałeś stan konta na poziomie 100mln i dostałeś powiedzmy 80mln na transfery z czego 50 Ci zostaje po sezonie, ale stan konta zmniejszył się do zera (bo powiedzmy zarząd zdecydował się na budowę stadionu) to nie dostaniesz prawdopodobnie nic na transfery ewentualnie jakieś grosze. nie wiem jak Ci to łatwiej wytłumaczyć, w sumie to nawet nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie ;)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.05.2013 21:53    #5
zolahc, jak wytlumaczysz sytuację w której przekroczyłem budżet płacowy. Konto miałem na 8 mln w plecy i prognoza 12 mln w plecy a jednak podwyższyli mi budżet transferowy i płacowy?

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.05.2013 21:58    #6
może dostałeś jakąś pomoc finansową od prezesa? ;> nie wiem, ja tylko dałem przykład, poza tym prognoza może być mylna ;) chyba każdy z nas w życiu w trakcie sezonu dostał wiadomość, że 'w wyniku dobrej sytuacji finansowej zarząd postanowił zwiększyć budżet' czy jakoś tak, prognoza to tylko zakładany stan rzeczy za jakiś okres

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.05.2013 22:05    #7
jeśli dostaję mniej kasy z transmisji i "eventów" niż wydaję na płace i transfery to chyba jasne że prognoza jeszcze głębszego upadku w kasie jest prawidłowa. Prognoza jest na stan obecny i bierze pod uwagę że nie odniesiesz jakiś wielkich sukcesów pucharowych. Liczy Ci wszystkie płace, rozliczenia z innymi klubami itd które są sztywne. Różnicę potem robią osiągnięcia pucharowe, zadnej filozofii tu nie widzę ;)

I dalej nie wiem dlaczego wzrosły mi oba budżety :D

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.05.2013 22:12    #8
no to ja Ci tego tym bardziej nie powiem, ogólnie rzecz biorąc - nawiązując do pytania autora - chodziło mi o to, że budżet jest tworzony każdego kolejnego roku na początku sezonu biorąc pod uwagę finanse klubu. o nic więcej mi nie chodziło ;)

jeszcze w sumie skupię się na tym fragmencie, może rozjaśnię o co mi chodzi :P
[quote="adashko"]
Powiedzmy że sprzedaję teraz piłkarza ze składu za 30mln funtów i nie spożytkuję tych pieniędzy na transfery w trwającym sezonie - czy te pieniądze zostaną uwzględnione w przychodach?[/quote]

budżet nie jest niczym innym jak częścią finansów klubowych. zauważ, że jak wydajesz 30 baniek to ta kasa ubywa Ci nie tylko z budżetu, ale i z konta głównego. czyli reasumując to nie jest oddzielna kasa tylko część stanu konta przeznaczona na transfery więc nie może być uwzględniona w przychodach ;) ufff już chyba prościej nie umiem :P

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 22.05.2013 o godz. 22:19

Użytkownik uznał post za pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.