Warunki przyznawania Złotej Piłki

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2013, 18:50    #1
Witam, tak jak w temacie. Jakie muszą być spełnione warunki, aby zawodnik był brany pod uwagę przy przyznawaniu tej nagrody? Posiadam grajka, który regularnie zdobywa Złotego Buta i co roku znajduje się w Jedenastce Roku na świecie, poza tym drużyna zodbywa puchary krajowe i międzynarodowe dlatego dziwi mnie fakt, że nie dostał nawet nominacji do tej nagrody. Gram polską ligą, może tu jest pies pogrzebany? Dodam, że jest ona w pierwszej ósemce lig na świecie z 3,5 gwiazdkami, czyli teoretycznie nie jest taka zła. Nie jest to dla mnie jakiś wielki problem, ale bardzo mnie nurtuje to pytanie :P Pozdro

 MiKa Młody aktywista

Postów: 412
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.08.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2013 19:28    #2
Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Liczy się reputacja gracza i ligi. Gracz z ligi z małą reputacją sam nie osiągnie wielkiej reputacji.

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2013 19:46    #3
3,5 gwiazdki to chyba jeszcze nie jest tak źle? Najlepsze mają po 4,5 czyli tylko jedną więcej. A gracz ma reputację na poziomie 9467 także może osiągnąć wysoką reputację, chyba każdy to potwierdzi :P Dodam, że reputacja klubu to 8674.

 MarcinPSG Partyzant

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.09.2012
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.04.2013 01:57    #4
Bo tutaj trzeba rozróżnić dwie sprawy. Twój piłkarz strzela najwięcej goli, lecz do nagrody Złotego Buta liczy się współczynnik. Na ów współczynnik składają się 3 zmienne, w zasadzie 2, bo jedna liczy się tylko w przypadku takiego samego wyniku.

Mówiąc "po polsku" liczbę goli mnoży się przez tak zwany faktor. Najsilniejsze ligi mają faktor 2, Średnie 1.5, Słabe 1.0.
Do najsilniejszych na chwile obecną w realnym świecie zaliczane są (Hiszpańska, Angielska, Francuska, Niemiecka, Włoska)
Przedział średnich jest bardzo szeroki (od ligi Portugalskiej, poprzez Rosyjskie, Holenderskie, Szkockie do ligi Polskiej)
A słabe to (od Armeńskiej do San Marińskiej)

I teraz przykładowo (pobawie się w Science Fiction)

Cristiano Ronaldo (liga hiszpańska) 40 goli x Faktor 2.0 = Współczynnik 80.0
Tomek Frankowski (liga polska) 50 goli x Faktor 1.5 = Współczynnik 75.0
Jakiś kolo z ligi andorskiej 70 goli x Faktor 1.0 = Współczynnik 70.0

Złoty But przyznawany jest Cristiano Ronaldo.

W przypadku gdy współczynnik obu graczy jest taki sam to liczy się trzecia zmienna jaką jest ilość meczów. Ten który na ich rozegranych mniej ten jest wyżej. To takie trzy główne zmienne.

Nie jestem do końca pewny, ale gdy dalej jest remis to bierze się pod uwagę bodajże rzuty karne (ten kto ma mniej bramek wykonanych za ich pomocą ten jest wyżej), w następnej kolejności łączna liczba minut w lidze etc
Vaduz

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.04.2013 02:25    #5
Ale ja doskonale wiem jakie są zasady Złotego Buta, pytałem o coś innego ;)

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.05.2013 14:20    #6
Panowie (i Panie jeśli są wśród nas ;) ) - jest przełom! W zasadzie to nic się nie zmieniło, tzn. reputacja klubu, ligi czy zawodników (w sumie to nawet trochę spadła bo przytrafił mi się jeden sezon gdzie zająłem dopiero trzecie miejsce w lidze, a co za tym idzie - brak występów w LM), ale w końcu moi gracze dostali nominacje do tej nagrody i to od razu aż siedmiu, czyli jednak można ;) Jakby tego było mało jeden z nich ją wygrał. A najgorsze jest to, że dalej nie wiem na jakiej podstawie przedstawiają nominacje :P

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.05.2013 14:47    #7
jakis zje**ny algorytm wprowadzili, zgłos to do SI :P

 Jashita Partyzant

Postów: 476
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.05.2013 14:52    #8
Z tego co wiem to gra w reprezentacji ma też jakieś znaczenie

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.05.2013 14:59    #9
Uwierz mi, że na arenie międzynarodowej nie są oni ogórkami :P

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.