Football Manager 2013 - Dwie ligi Kataru + herby

 Rideee Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.12.2008
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.04.2013, 18:30    #1
Witam wszystkich.

Pewnego dnia naszła mnie chęć na zagranie w fm'a, nową drużyną Raula, która aktualnie występuje w Lidze Gwiazd Kataru. Odpalam sobie gierkę, klikam nowa kariera, i niemiła niespodzianka mnie przywitała. Brak ów wyżej wymienionych lig. Spragniony gry własnie jego klubem, odpaliłem na szybko edytor, pierwsza myśl to wrzucenie Al-Sadd CF do jakiejś istniejącej ligi. Po głębszym zastanowieniu stwierdziłem, że to nie o to do końca mi chodziło. Zacząłem więc szukać poradników, jak stworzyć własną ligę w edytorze. Oczywiście jak zwykle (w tej tematyce) znalazłem odpowiedź na cmrev.com. Wszystko ładnie opisane, nic tylko tworzyć. Tak też udało mi się zrobić dwie pierwsze ligi.

Zmiany w bazie:
- dodana Liga Gwiazd Kataru.
- dodana 2 Liga Katarska.
- Puchar krajowy, zwycięzca gra w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.
- Puchar Ligi gwiazd.
- Puchar Drugiej Ligi.
- Ligi rezerw oraz U23 dla ww. lig.
- Poprawione nazwy klubów.

Zasady ligi:
Tutaj niestety już nie jest to odzwierciedlone 1-1. Szczerzę się przyznam że nawet nie wiem jakie tam prawa (na żywo) występują.

- Brak ograniczeń w stosunku do zawodników, można mieć cały skład polaków, jeśli ktoś ma taki kaprys ;).
- Piłkarze muszą mieć zarejestrowane numery na koszulkach.
- Pierwsze cztery drużyny awansują do LM. (tak było standardowo)
- Ostatnie dwie drużyny bezpośrednio spadają. (2L - awans 2 drużyny)
- Spadkowicze otrzymują pieniądze na odbudowę zespołu.
- Pierwsze 10 zespołów w lidze otrzymuje, zależna od pozycji, nagrodę finansową.
- 12 klubów x2 spotkania w Lidze Gwiazd, 6 klubów x4 spotkania 2L. (ilość klubów w danej lidze jest prawdziwa)
- Żadnych podziałów na grupy, ligi standardowe.

To chyba na tyle, jeśli chodzi o bazę danych gry.
Oczywiście żeby nie grało się w tym kraju źle, postanowiłem dorobić herby oraz ikonki dla każdego z klubów, jak i logo dla Ligi Gwiazd.

Z tego co pamiętam, to wszystkie zmiany.

Zainteresowanym polecam ściągnąć plik, herby standardowo wrzucamy w C:\Users\Rideee\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2013\graphics\pictures\logos.

screen:
http:(...)y6ti.jpg

Download:
Ligi: http:(...)e/kx1vna
Herby: http:(...)e/ffyc5m

Od siebie dodam jeszcze na koniec, że testowane na symulacji, nic się nie sypało, wszystko było ok. Aktualnie gram pierwszy sezon, i również wszystko jest ok.

Pozdrawiam.

//Edytowano 2 razy, ostatni raz 15.04.2013, 18:37

 owngen Partyzant

Postów: 205
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.05.2013 07:14    #2
Ciekawe a napisz mi prawdziwi zawodnicy są ? A limit obcokrajowców z tego co mi wiadomo chyba jest. Ale nie jestem pewny.

 Rideee Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.12.2008
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.05.2013 14:04    #3
Prawdziwi zawodnicy są, aczkolwiek ja ich nie tworzyłem ani nie dodawałem. Jakby spojrzeć w baze danych FM'a to te ligi praktycznie istnieją, lecz nie mają ustawionych zasad i nie są grywalne. Nie bawiłem się w pełni odwzorowaną ligę, lecz jeśli ktoś chce to śmiało może edytować wedle uznania.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.