FM13 - Jak objąć drużynę rezerw oraz wypożyczenia i transfery

 jaqb Partyzant

Postów: 232
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.01.2013, 11:29    Pytanie
Pytanie 1: Czy muszę zwolnić managera rezerw? Chciałbym po prostu ustalać skład na mecze drugiej drużyny.

Pytanie 2: Czy podpisując w zimowym okienku kontrakt z zawodnikiem , któremu kończy się kontrakt po sezonie, można go na rundę wiosenną wypożyczyć do naszej drużyny lub kupić za niewielkie pieniądze? (patrz - Lech - Teodorczyk) Czy trzeba od razu negocjować transfer natychmiastowy z jego klubem?

Pytanie 3: Czy wypożyczając zawodnika do innego klubu i ustalając, że ma grać na danej pozycji (np. lewy pomocnik) oraz ma być np. kluczowym zawodnikiem danego klubu, a w trakcie wypożyczenia okazuje się, że wypożyczający klub nie spełnia warunków umowy (np. zawodnik prawie nie gra, a jak gra, to jako np. prawy obrońca), to można wyciągnąć jakieś konsekwencje od danego klubu, czy jego managera?

Pozdrawiam

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.01.2013 15:23    #1
Jeśli mówisz o normalnym trybie kariery to:
1. Wejdź w Twój klub(nie chodzi mi o pierwszy skład tylko nazwę klubu)--> Sztab szkoleniowy---Obowiązki-->Rezerwy-->
Wybierz kto ma kierować twoimi rezerwami. Jeśli jest szary obszar w linijce menedżer tzn. że musisz go zwolnić żebyś objął tą funkcję

2. nie sprawdzałem

3. Możliwe, że jak ma w kontrakcie "może powrócić do swojej drużyny" to wtedy go ściągają do siebie. Finansowych konsekwencji nie ma ;)

Użytkownik uznał post za pomocny

 MarcinPSG Partyzant

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.09.2012
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.01.2013 23:07    #2
1. Jak myfunnygame
2. W grze trzeba od razu negocjować kontrakt, bo gdy go "weźmiesz z wolnego" i potem bedziesz chciał kupić to wyskoczy informacja w stylu "zawodnik podpisał już kontrakt z innym klubem". Bo tak w rzeczywistosci jest. Z Teodorczykiem to wiesz ... to nie było dosłownie jak mówisz. Na 99% wyglądało to tak że albo umowa z Lechem była po słowie na po sezonie, bądź gdy lech ustalał warunki kupna zawodnika którego "wziął już z wolnego" to tamta umowa która miała obowiązywać od 30 czerwca była za porozumieniem stron rozwiązana i pisana na nowo od stycznia tego roku, być może była identyczna za wyjątkiem daty obowiązywania kontraktu. Nie wiem czy jasno się wyraziłem ale bardziej dobitnie nie potrafię tego powiedzieć :)
A może sytuacja wygląda jeszcze inaczej, bo tak sobie myśle, że mogło to wyglądać tak że zawodnik (Teodorczyk) został przez lecha wzięty "z wolnego" , ten transfer "z wolnego" będzie obowiązywał od 30 czerwca a teraz Lech po prostu sobie go wypożyczył z Polonii na pół roku do 30 czerwca ? Też się spotkałem z takimi sytuacjami i tak w grze można by było zrobić.

3. Oczywiscie ze sa konsekwencje, nie finansowe ale po prostu możesz ściagnąć go spowrotem do swojej druzyny. Bo przykładowo Legia Warszawa wypożycza Furmana do drugoligowej Bytowi Bytów. Legia zaznacza w umowie że oczekuje iż Furman będzie występował w pierwszej "11" bardzo często (Kluczowy Zawodnik). No i gdy po kilku miesiącach okazuje się że Furman rozegrał na 16 oficjalnych spotkań Bytowi Bytów 3 spotkania (z tego 2 z ławki) to nie ma sensu by on tam siedział. Już niech lepiej trenuje z pierwszą drużyną Legii i występuje w II drużynie Legii. Dlatego wtedy możesz (lecz nie musisz) go ściągnąć z powrotem. Niestety nie jestem w stanie w pełni odpowiedzieć na to pytanie bo nie wiem jaki jest margines, przykładowo czy kluczowy zawodnik gdy zagra w 10 spotkaniach na 16 meczów to już jest traktowane przez gre że nie spełnia warunków "kluczowy" czy nadal spełnia ? Tego nie wiem jaki jest margines i jakby obszar danych statusów w drużynie danego gracza i jakby respektowania ich w kontekście potencjalnego "ściągnięcia z powrotem do klubu".


Pozdrawiam



PS: Mam kolege, który jest prawnikiem i między innymi miał sprawy związane z umowami dotyczące piłkarzy to się zapytam jak to prawnie z Teodorczykiem mogło wyglądać. Bo w prasie piszą wiele rzeczy potocznie. Bo gdy np. Polonia wypożyczyła Teodorczyka do Lecha do końca sezonu po którym i tak Teodorczyk przechodzi do Lecha to na pewno w prasie pojawiają się informacje w stylu "Teodorczyk już od Stycznia w Lechu" bla bla bla a nikt się nie zagłębia w szczegóły.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 15.01.2013 o godz. 23:12

Użytkownik uznał post za pomocny

Vaduz

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.01.2013 23:38    #3
@Marcin
co do pkt 2 to zgadzam się z drugą częścią(uważam że tak jest w powinno być w grze) wypowiedzi czyli:
[quote]zawodnik (Teodorczyk) został przez lecha wzięty "z wolnego" , ten transfer "z wolnego" będzie obowiązywał od 30 czerwca a teraz Lech po prostu sobie go wypożyczył z Polonii na pół roku do 30 czerwca[/quote]

a pierwszej nie kumam... skoro piłkarz jest już umówiony że pójdzie z wolnego kontraktu to nie ma ch**a, że ktoś mi go skubnie do siebie z transferu (jest możliwość wypożyczenia ale już kupić go nikt nie może-takie jest moje zdanie)jeśli już wolny transfer jest zaklepany.


ad.3 ściągnąć piłkarza można zawsze czy właśnie jak przekroczy się jak to napisałeś "limit występów"? Głównie chodzi mi o to czy można ściągnąć swojego gracza zawsze(oczywiście gdy ma tą możliwość zapisaną w umowie wypożyczenia) czy tylko jak będzie do tego powód.






Ja zapytam od siebie: Dlaczego nie można robić kontraktu do połowy sezonu(styczeń/luty) tylko do jego końca? :)

 jaqb Partyzant

Postów: 232
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2013 08:51    #4
ad 1. To trochę bez sensu wprowadzili w tej wersji gry tych wszystkich "pomocników managera", mogli wprowadzić opcję, że mogę poprosić trenera-managera rezerw, żeby taki i taki zawodnik wystąpił w danym meczu, a tak jak chcę ustalić skład na dany mecz to od razu muszę zwalniać trenera, gdzie tu realizm? W poprzednich wersjach było z tym lepiej :(
ad 2. Mogli by wprowadzić w grze możliwość wypożyczenia gracza w tym czasie
ad 3. @Marcin - z tego co zauważyłem, to można ściągnąć piłkarza z wypożyczenia, jeśli była zaznaczona dana opcja ( i w Angli np. tylko w czasie okna transferowego). Powinni wprowadzić jakąś interakcję z trenerem tamtego klubu, żebyś np. mógł go postraszyć, że jak nasz zawodnik, nie będzie wystawiany w 1. składzie, to go ściągniemy z powrotem, albo coś w tym stylu. Fajna byłaby możliwość wzięcia odszkodowania od tamtego klubu.

 nemook Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.09.2013 10:54    #5
Witam,

Mam problem z rozgrywką i nie wiem czy to bug czy tak po prostu jest.

Mianowicie chodzi p:

Gram Realem Madryt i prowadzę pierwszą drużynę. Dla drużyny U-19 mam zatrudnionego asystenta któremu powierzyłem prowadzenie młodego zespołu od czasu do czasu przejmując nad nim kontrolę. Niestety w przypadku Castili i Realu Madryt C nie mogę zwolnić ich managera i nie wiem czemu?! Mimo iż mam opcję rozwiąż kontrakt to nic się nie dzieje. Chciałbym zatrudnić innych managerów albo objąć nad nimi kontrolę gdyż obecni managerowie uzyskują kiepskie wyniki. Czy to bug czy po prostu nie mogę zwolnić managerów drugiej i trzeciej drużyny? Proszę o informację jak można rozwiązać ten problem. Z góry dzięki.

 Tobi18 Młody aktywista

Postów: 635
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.10.2009
Skąd: Sopot
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.09.2013 16:45    #6
Z tego co mi wiadomo to Castilla i drużyna C są w Hiszpanii traktowane jako odrębne zespoły i chyba nie można zwolnić ich menedżerów.
http://tobi18.cmrev.com/blog.html - zapraszam do śledzenia mojej kariery Interem Mediolan w FM16.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.